Резултати од барањето

 1. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Зборам за само потврда од тие здруженијата, без крштеници, воени книшки такви документации
 2. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Има некој вака добиено до сега?
 3. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Има ли шанса само со потврда од здружението да стигнам до државјанство?
 4. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Aha ama ova ne e uste staveno vo zakon? Sent from my COOLPAD 8297W using Tapatalk
 5. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Не сфаќам што е муабетот? Ќе може да се земаат пасоши само со нотарска изјава или како? Од кога би требало да важи ова?
 6. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Не тоа ок од прадедо ми е од пред 1920, него за изводиве од мајка татко колку максимум да бидат стари дека нели на пример кај нас некаде треба да се максимум 6 месеци така нешто
 7. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Изводите од татко,дедо... итн за преку ова здружениево во Струмица колку стари може да бидат? Ми спомнаа дека немало проблем требало да бидат само од Р. Македонија и да биле оргинали
 8. N

  caterpillar(CAT),liebherr,o&k...

  и без дно на резервоарот за нафта :). шала на страна катерпиларот најмногу троши од останатите слични на него машини
 9. N

  Купувам - продавам

  Купувам некои метални сандаци, мислам дека некои од нешто воено би биле идеални на пример како сандаци од муниција. Еве и слика какви да се и за што би ми послужиле
 10. N

  Купувам - продавам

  Prodavam hamachi coper 150cc so samo 1800km. Motorot e redovno odrzavan i e vo sostojba kako nov. Cenata e 700e registriran do septemvri 2015 Sent from my Coolpad 8297 using Tapatalk
 11. N

  Совети околу мотоцикли

  Дали некој има искуство со Regal Raptor SPT 350 еве и линк од моторот: http://regalraptor.com.sg/regalraptormotorcycles/?page_id=47
 12. N

  Пазарете се тука!

  Продавам усб каблиња, на едната страна нормален за во компјутер на другата микро усб(како што се сите понови уреди). Каблињата се до магнетче на крајот може да се види на сликата како стојат споени. Цената е 150денари комад
 13. N

  Пазарете се тука!

  Цена 150денари комад за 10 комада 1000денари
 14. N

  Пазарете се тука!

  Продавам полначи за мобилен за во автомобил Belkin. Влез 12 волти излез 5 волти 1 ампер. Цената е 180 денари од парче имам десетина комада.
 15. N

  Tips & tricks за заминување од Македонија (работа, визи)

  Bugar daj ne truj i tuka lugje, brkaj rabota tamo po drugi forumi
 16. N

  Пазарете се тука!

  Продавам Алкател Идол, со уште 14 месеци гаранција. Комплет со кутија,слушалки....две футроли. Сочуван е телефонот, сликите од него се малце лоши ама немам со што друго да го сликам Цена 5000 денари
 17. N

  Купувам - продавам

  Продавам кабли за штелување на плински системи (lovato, landi renzo, stag) Цена 700денари
 18. N

  Може ли Македонија да ги врати воопшто кредитите што ги зема?

  Да да како да не во одлична состојба. Затоа во приватниот сектор одвај крај со крај се крпи и секој на секого должи баш дека е одлична состојбата...
 19. N

  Купувам - продавам

  BUMP se komplet 20 evra
На врв Bottom