Резултати од барањето

 1. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Јувентус

  @Mondonico никад :backa:
 2. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Интер

  Точно е ова, ја потврди информацијата македонец од село Долно Ѓуѓанце, кој отишол да крои лозје у Лана и во крантин е две недели во Италија, инфо од прва рука:backa:
 3. Boom Shaka Lakka

  "Заборавени" играчи

  Да не ти е стара мапата??:pos: После ти мош си престанал да гледаш Сериа А или па тогаш Телма престана да ги откупува правата за пренос на Сериа :D , пошо Милито по двата гола на Баерн играше за Интер уште 3 сезони и даде преку 40 гола:icon_lol:
 4. Boom Shaka Lakka

  UEFA Champions League [2019/20]

  Оваа багра, со вакво понашање никад нема да освојат ЛШ
 5. Boom Shaka Lakka

  UEFA Europa League

  Рома одби да игра со Севиља во последен момент и тоа е официјално.
 6. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Стопирани се сите летови од Италија кон Шпанија, во последен момент се чека одобрување за посебен лет во 14:30 часот, можно е да не се одигра утакмицата ради овој проблем 1583925806 Испадна и нова вест, дека со авион ќе се оди до Португалија, а потоа со воз. Али испадна и одредена шекулација...
 7. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Корона вирусот влијае и на продажбата на Рома, од Фриедкин групацијата изјавиле дека по заедничка одлука со Палота решиле моментално да ги прекинат преговорите. Тоа се должило на одлуката во саботата/неделата да биде прекинато првенатвото. Кажале дека настаната ситуација ќе влијаела на вредноста...
 8. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Добро, лошо се изразив, можеби требаше да кажам "творец на голот" :D или јебем ли го како. Битно ја зеде топката од центар, помина 3 играчи, шутираше Перуци едвај одбрани, а Монтела го собра отпадокот, ете види на видото од 02:00 до 02:15
 9. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Да продолжам со фан фактите и рубриката "nobody cares", нели да не биде корона вирусот и јуве арамиите :P главни теми за муабет :icon_mrgr: На денешен ден, пред точно 18 години, се одигра Римското Дерби, каде Рома имаше спектакуларна победа од 5-1, една од највисоките во овие меѓусебни...
 10. Boom Shaka Lakka

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Да прашам, Баерн е прекината во 79та минута, за кладилница дали овој резултат ќе се важи 0-6 или ќе се множи со 1 коефициент утакмицата ?? Нема да се доигрува оти е прекината после 67минута
 11. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Само Рома ќе игра, ќе се мести 2 у 1:kafence:
 12. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Ауу не е можноо, ако дадат 15-20мил одма нека и го дадат, па и 10мил, само да не го гледам, незнам што видоа во Кристанте трактористот
 13. Boom Shaka Lakka

  UEFA Europa League

  1582189038 @Stefan-kobe педерче пиши нешто бар ти:unsure: Или неможеш да најдеш wi-fi у Разград:D
 14. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Значи по муабетите сватив дека да не беше новото правило за пенал по играње со рака Интер ќе беше 2-3 бода пред Јувентус:misticen:
 15. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  За пад у неговата игра збори, дека со тек на времето се послаб и послаб
 16. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Интер

  Абе Хуан Хесус ли ви бил капитен у дерби:pos::pos:
 17. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Претставници на Фриедкин групацијата се веќе 4-5 дена во Рим. Генералниот менаџер на групацијата, маркетиншкиот и неколку адвокати. Од друга страна адвокатите на Палота, Балдисиони и на некој состанок од време на време ги викаат Фиенга па дури и Петраки беше на еден од состаноците. Еден од...
 18. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Ете и Диавара ќе одел на операција на менискусот и ќе бил одсутен до крај на сезоната. Најдобрите играчи ни се повредуваат, да се надеваме овој Вилар ќе му го земе местото на Кристанте, не можам да го гледам веќе..
 19. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Ако не го велиме не значи дека не го мислиме:pipi:
 20. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Не ми е јасен контрастот од утакмицата со Лацио и оваа со Сасуоло... не дека Сасуоло одигра многу јако, туку нашиве не играа, како друга екипа да беше во споредба со она што го одиграа во дербито.. ако Аталанта продолжи да ги меле слабите екипи нема да фатиме ЛШ и наредната година
На врв Bottom