Резултати од барањето

 1. S

  Најекономично греење и ладење

  Оваа Тундрава грее до -15 C, нешто слично на оваа клима што ќе грее до -20 C ако има или тешко?
 2. S

  Најекономично греење и ладење

  Каква клима ќе ми биде потребна за простор од 27 м2, куќата е обвиткана со стиропор изолација 8ца и џамовите се ПВЦ 4 сезонски. Значи планирам да се греам со неа цело зимо бидејќи немам можност за дрва/палети, сеа во случај да фане ептен ладно со температура под -20 степени, тогаш би приклучил...
 3. S

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Вреди ли точачево или тешко? https://velosiped.mk/product/ideal-cityrun/
 4. S

  Game of Thrones

  Valar Marvelis - All main characters must live.
 5. S

  Game of Thrones

  Да ја споредиш GoT со LOTR e понижувачки за LOTR, без разлика колку ефекти ќе додадат пак е џабе, во наредниве 50 години не верувам да се сними нешто појако од LOTR. Ако мислиш дека GOT и LOTR не се во иста категорија тогаш си во ептен голема заблуда. 1. Elves кај LOTR = Targaryens со долги...
 6. S

  Game of Thrones

  Сега кога ќе испадне спин-офче за некоја си година ќе биде уште појако, milking the cow, ама курац ќе го глеам. Малку од Lost се напатив па сега и од ова, 8 fucking years и ни буткаат Twilight type of ending на крајот...
 7. S

  Game of Thrones

  Ај барем Тормунд не умре, ако умреше се ќе им даев по капата. :cool:
 8. S

  Game of Thrones

  Уште кога влегоа у занданата и се договараа за тактики за да го наместат Бран како мамец, тогаш знаев дека ќе се деси ваков фејл "насреќно да го отепаат Night King-от", и од кога падна он од змејот на земја очекуев некое копје или ноже да летне од темницата и да го отепа, е до толку беше...
 9. S

  Game of Thrones

  Најјакото нешто во серијата беше војската на Дотраки кога истрча напред со огнот, тогаш имав а и верувам сите имавме огромни емоции. Но после тоа серијата доживеа огромен фејл, едноставно се издиши, но не ме ни чуди бидејќи е тоталел rip-off на Lord of the Rings, дури и самиот автор признава...
 10. S

  Помош - сакам да градам!

  Колку време се чека за одобрение на идеен проект, брзо оди или?
 11. S

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Супер, отсекогаш сум ги сакал Bianchi, мерак голем. Фала :) Да само што сигурно ќе сакам и офроад на погруби патчиња но па помислата дека со МТБ ќе возам 50+км ми изглеа тешко. Деловите на Сирусов се подобри од Bianchi-то?
 12. S

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Мислење за Bianchi Kuma 29.2 од Outdoor.mk? Сакам да земам точак на ново со намена за на асфалт и light offroad со релации 50-100км па дури и повеќе, мислење за точаков, издржлив е и дали има добра опрема.
 13. S

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Губи Ноле и 1.853.447 разочарани Срби и 1.905.389 разочарани Македонци. Поголеми патриоти од Србиве сме хуе хуе.
 14. S

  Анчо прави, а ТИ што си направил?

  Типичен велешки галапчар. :icon_lol:
 15. S

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Трагедија е кај мене, се јавуваат од Топ Шоп секоја ден, тато ги одјебува, а ја чим фанам слушалка им викам дека производите се супер и дека ќе земеме, денот ни е исполнет скроз, хаос пичке кравјо лудило.
 16. S

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Некој на базен, некој на езеро, некој на море, некој во шолја кафе...живот.
 17. S

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  На песнава како ми се пали цигар, страшно, се знаеше порано пред 10тина години, си слушаш вакви песничиња, на масата Кварнел цигари 7 за 10 денари или ако ти е денот да фанеш Рондо доколку баба ти купила нова кутија, упајач од партија и 2-3 минутна кавга помеѓу другарите за кој да вари турско...
 18. S

  Скопско vs. Златен Даб

  Да, покрај тие 30.000 евра им даваат и уште по 5-6 стана во Охрид. Он нека не дава три години по толку пари ќе собере 100к евра и ќе има доволно пари за да го купи цел кафич, не се читате шо пишувате.
 19. S

  Скопско vs. Златен Даб

  Не сум налетал на такво нешто до сега, ама како и да е, во двата правци е забегано да се ограничуваат изборите, барем за македонски брендови.
 20. S

  Скопско vs. Златен Даб

  Голем дел од кафичиве склучуваат некој договор со прилепска пивара, да се продаваат само нивните производи, кока кола, швепс нема ни за лек, само Златен Даб, Туборг и Карлсберг од пивата, а од соковите Seven Up и Pepsi, страшно.
На врв Bottom