Резултати од барањето

 1. Stara dama

  Serie A 2011/2012

  Да да , ќе му земе , на домашен терен пред 30000 навивачи во Трст :)
 2. Stara dama

  Фан Клуб: Арсенал

  Видал ќе ве реши :)
 3. Stara dama

  Serie A 2011/2012

  Да. Дури ќе влезат и во конкуренција за 7 и 8 место кои водат во интертото куп и куп на победниците на куповите.
 4. Stara dama

  Serie A 2011/2012

  Дешамп го направи дефанзивец , чисто колку да се знае , да не му се даваат безпотребни заслуги на "мистер ту капс". Во Јувентус тој не направи ниту една добра работа , освен што на тим со шампионски менталитет му го наметна тој неговиот лузерскиот и ние навивачите бевме казнети да гледаме како...
 5. Stara dama

  Serie A 2011/2012

  не не , не се разбравме , поентата е дека има многу подобри голмани во тој поглед и дека Буфон не е еден од оние пеналџии (Рикардо на пример) , што не значи дека не умее да одбрани ... Баш и Дино Ѕоф го има неколку пати јавно искоментирано истово. Финалето 2006 беше врв , Италија светски првак...
 6. Stara dama

  Serie A 2011/2012

  Баш напротив , и самиот Буфон има во многу наврати нагласено дека пеналите му се најслаба точка :D
 7. Stara dama

  Serie A 2011/2012

  Иначе во УЕФА Роки важи за еден од подобрите италијански судии после Рицоли :)
 8. Stara dama

  Serie A 2011/2012

  Ако му се дозволи на Роки да суди барем уште еден меч до крај на сезона во Серија А , тогаш италијаните сами си ја подржуваат , или иницираат како сакате, нерегуларноста на лигата , а ние и понатаму си остануваме нивни овци што ги гледаме. Не би сакал да отварам дискусија али морам да кажам...
 9. Stara dama

  Serie A 2011/2012

  Пресмешна лига. Ова во Финска регион го нема
 10. Stara dama

  Фан Клуб: Јувентус

  Реално , ако се земат во обзир успехот на клубот и самостојно на играчот во истиот или репрезентација , Дел Пиеро единствено заслужи 1997 да ја земе на наградата и голем грев е што не му ја дадоја т.е не беше ниту во потесниот избор. Многу коцки треба да се поклопат за да се добие наградата, а...
 11. Stara dama

  Фан Клуб: Јувентус

  Крампоните може ќе му ги добијат за 40 милиони .
 12. Stara dama

  Фан Клуб: Јувентус

  Иначе во врска со Дел Пиеро , добил 8 конци на главата
 13. Stara dama

  Фан Клуб: Јувентус

  Утре со сите сили да се навива за Интер , да се надеваме дека фенерџијата ќе му откине барем 2 бода на конкурентот за титула Удинезе :)
 14. Stara dama

  Фан Клуб: Јувентус

  Иначе Пирло добил жолт картон за време на успорената снимка , така да тоа не беше достапно за гледачите , па го нема на резултати или кај оние инвалидите на гоал кои меч репорт и плејер рејтингс прават откако ке го видат резултатот на флешскор.
 15. Stara dama

  Фан Клуб: Јувентус

  Па подобро нека го пропушти мечот со Чезена , да биде спремен и одморен за Рома. Вчера баш се осети умор кај него и кај Стефан Леоне зошто ја одиграа секоја ебана минута од сезонава .
 16. Stara dama

  Serie A 2011/2012

  Па убаво рече Конте после натпреварот , целта беше да се препушти играта на Наполи во првото полувреме со цел да се уморат играчите , за во второ да нападне Јуве со сите сили . Но во планот, Конте веројатно го изоставил Бонучи и нековите киксерски испади (2 гола беа чисто негови) , па епилогот...
 17. Stara dama

  Фан Клуб: Јувентус

  Карактерот беше пресуден . Карактерот кој го красеше некогаш Јувентус и го правеше единствен на светот. Во првото полувреме Конте тотално ја засра целата работа , бидејќи проба да се прилагоди на Наполи излегувајќи со смешна и за мене сеуште несватлива формација 3-4-1-2 или 4-3-1-2. Секако...
 18. Stara dama

  Фан Клуб: Јувентус

  Против Наполи паузира
 19. Stara dama

  ATP World Tour Finals 2011

  Меѓусебните се гледаат. Значи било каква победа на Ферер му одговара на Ноле
 20. Stara dama

  Најсмешна сцена

  :D
На врв Bottom