Резултати од барањето

 1. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Да имаше некој памет па ова да го напраеше уште пред ХХ години... Комплетен рестарт со младински погон и 3-4ца поискусни играчи само, кузнај кај ќе ни беше крајот. Се фрли огромна пара в бунар, разни шалабајзери и инвалиди овде накалапија сериозна пара, сосе тие шо ги потпишаја и сега се чудиме...
 2. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Не разбирам зошто толку црно гледате на ситуацијата. Циле ваков или таков е дел од историјата на клубот. Од ко е формиран Работник цело време во позадина се збора да се спојат клубовите и да има еден силен шо ќе можи да пркни малку... Секоја управа со исклучок на Спире го има молено Тушлото да...
 3. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  И ти пријателе ја погоди суштината ко со прсто в дуп... :angel: Едната била градска фузија а другата селска. :notworthy: Многу ти се размислувањата на ниво на дете од 9 години кое шо го тинка дома дека Чкембарите го тресат градот и државата. Треба и тебе а и на сите други овде одамна да ви е...
 4. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Кои факти ги изваде ти и од кај ги изваде? :eek: Па нема шо да менва Пелистер име, купен е од страна на фирма како шо Вардар беше купен од Самсоненко, само што Циле претходно си го имаше Работник и сеа Работник ќе биди втора екипа а Пелистер како трофеен и далеку пореномиран клуб ќе си биди прва...
 5. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Искрено, од тебе барем не се очекуваше ваков пост овде... Ниту комити ниту чкембари ниту мајмуни, никои немаат сила над луѓето кои се во власта. Да не беше Самсоненко и Вардар ќе беше на исто рамниште ако не и помалку. Со децении уназад е истото, сите џафкаат од страна а само гледаат да се...
 6. WilliamTell

  Со колку поена можат да те примат на Славјанскиот ,има ли посебен критериум за бодување?

  Со paravrtigdeburgijanece поени би требало да те примат... Со помалку, тешко.
 7. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Гоксо е одличен тренер за овој параспур од клуб... Уште Мојсие Плетварски да го извадат од некој фрижидер и да не види и нас Госпо :misticen:
 8. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Ајде честито и наредната година од сега шо ја поебаја :smirce: Место да седнат да се разберат ко луѓе и да ги охрабрат играчите... Тие зедоја суспендираја тројца ко небаре имаме 3 екипи па ќе се снајдиме сега младите ќе имаат шанса да се докажат. Една сезона нема поминато изминативе скоро 20...
 9. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Сите го прат ова за љубов кон клубот, ама до последно денарче :love: Второто прашање си даде сам одговор :coffee:... Одлично шо Чкембарите издејствуваја управата да не спечали над 50 000 евра од сезона по човек, изминативе ХХ години сигурно имаат издејствувано колку еден годишен буџет на Вардар...
 10. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Можда и Златко не е добар спортски директор, Јошко уште помалку добар тренер кој никакви резултати нема, управата дреми во штабо... Ама се дури неколку луѓе од публиката менуваат управи до тогаш ќе биди истата песна. Обврска на навивач е да плати карта, да си купи реквизит и да оди и да навива...
 11. WilliamTell

  Формула 1 - сезона 2019

  Ферари имаат лош болид, најлоша стратегија и Фетел кој веќе долги години уназад си врти кругови само... Лани ја упрска во Германија, воопшто не ризикува да нападне и жалосно е шо Леклерк го фрлаат под воз за Себ да се искурцава, па уште од прва трка ептен жалосно. Од друга страна Хамилтон ако и...
 12. WilliamTell

  Вакцини (општа дискусија)

  Браво Царе! Камо сите ваквите како тебе уште вечерва да се спаковаат и да заминат некаде надвор... Прво што ќе ти направат таму, нема да ти ги примат децата на школо дури не ги вакцинираш, второ ќе те пикнат канализацијата да им ја чистиш се дури ти се мотаат вакви фекалии низ мислите. Според...
 13. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Убо ти кажаја дека си грешка со тие 2 и пол години... Аљушо беше донесен во време кога Пискачо беше тука, и тој наводно дојде со некој си спонзор шо никогаш не се разбра кој е. Нејсе, пред година дена беше избркан Аљушо од овие, така да кај ги најде ти 2 и пол години не знам. Шо се однесва до...
 14. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Многу ја давите темата со непотребни муабети... Не знам од Циле навака дали некоја управа се погодила како шо треба до сега. Јас можам да кажам дека секоја управа шо иди е полоша од претходната, и така успесите скалесто се снижуваат само. Спире и компанија беа избркани на клоци, а да седниш да...
 15. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Мене најголем впечаток ми остај Игор. Каков човек е оној, то е за секоја почит. Покрај се она што му се случи во животот, уште е во ракометот иако како хоби му доаѓа ова пошто си работи друга работа... И доаѓа во Битола со екипче некое скрпено и ќе ги тепаше за малку нашите мегаѕвезди. Уште ако...
 16. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Ај овој Тексот е дијабола, цел дена фрла статуси само... Цел живот бил таков лигуш, провокатор. Ако го игнорираја имаше да умри од мака, вака му се полни душата него, а и сосема е во право 4 пати не чукна со крпена екипа, има право да си го топори. Ама шо мајка бара Ќорлето да му реплицира таму...
 17. WilliamTell

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Ова сакав и јас да го напишам! Апсолутно се сложувам со тебе, нема шо тие да се изјаснуваат па да кажват вака ќе биди онака ќе биди, ќе играле под она или под ова име. Тие играат и за тоа добиваат премии, настрана од тоа што земаат сосема солидни суми во клубовите нивни. Никој од нив не дошол и...
 18. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Нема врска со Пепи ова... И самиот Пепи има сфатено дека не можи екипа да води, проба во Куманово и не испадна ништо. Инаку во случај да му понудат него има со трчање да прифати во то сум убеден, никој не е будала да одбие 10-15 илјади евра до на зима сосе алиби дека не е негова екипата. Странец...
 19. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Мислам дека и двајцата истото го збораме... Да има нормални луѓе во управата со искрени намери веројатно ќе ги собереа тие Каковски, Петровски компанија... Сигурно ќе му земеа и на Металург играчи кога веќе не се исплатени 4 месеци, зошто не и Серафимов и Томовски... Ама не, овие се запалени...
 20. WilliamTell

  Фан клуб: РК Пелистер

  Работата е шо голем дел од тие млади играчи одлучват да дремат на клупа наместо да играат за некој релативно послаб тим. Па ваљда од Војводина и Нексе имаме поголема платежна моќ спрема овие пари шо ги истурија на овие рекреативците ова лето... Да почнат да размислуваат на тоа ти шо го збораш...
На врв Bottom