Резултати од барањето

 1. Il Chino

  Football Manager 2012 - Општа дискусија

  Некој има проблем со крашови на одредена дата? На 28 јуни 2017 ми крашнува играта, пробав со еден save game поназад и пак стигнав до истата дата и краш. Инаку го користам skidrow изданието, со крак за истото.
 2. Il Chino

  Пазарете се тука!

  Зачувана 5800 xpress music со силиконска футрола, со оригиналната кутија, целосна опрема и мемориска од 2гб. 5200 денари
 3. Il Chino

  Фан Клуб: Интер

  Здраво момци. Отсеа ќе изигравам Diegus од Интер форумот. Најпрво за утакмицата во недела, очекувам рутински 2:0 Палермо се импулсивен млад тим и не можат да се носат со искусни ѕверки во вакви натпреварувања. Голманите остануваат. Во одбраната Занети прекомандуван на лева(грешка и ваљда пак...
 4. Il Chino

  Пазарете се тука!

  Нова цена 6000
 5. Il Chino

  Пазарете се тука!

  Nokia 5800 XpressMusic Телефонот доаѓа со заштитна гумирана футрола затоа е во одлична состојба. Инсталиран е најнов оперативен систем на Nokia Symbian^3 (значително побрз од стандардниот кој доаѓа со Nokia 5800). Homescreen-от изгледа како тој на сликата погоре...
 6. Il Chino

  Фан Клуб: Интер

  Уау, пцовки до сите, да умрат, автобусот да им се превртел. Па до вчера не навивавте за нив? Ако сте фанови, сте со клубот и во добро и лошо. Ако го сакате клубот, ги сакате трофеите, победите, бодовите но тие не доаѓаат секогаш. Треба да се знае тоа. Наивно е да се мисли дека тимот е перфектен...
 7. Il Chino

  Фан Клуб: Интер

  Убава хармонија се развива во тимот, Снајдер одлично се поврзува со Ето. Да беше тука Пацини и да повлечеше играч-два, многу полесно ќе одеа работите, вака ќе мора Ето да го истурка патот до голот на баварците. Одбраната делува посигурно, зборувам за двоецот насредина, десната страна не постои...
 8. Il Chino

  Фан Клуб: Интер

  ROFLMAO, денес пред утакмица изглеа ќе го промовира и новото видео.
 9. Il Chino

  Предлог за филм со кратка рецензија

  Песјак/Dogtooth И, како што очекував доби номинација за Оскар. Филмот е генијален, замислете си го The Truman Show на кокаин, со повулгарен хумор и уште побизарен. Истренирајте го желудникот пред да го гледате филмот. Поради експлицитноста, горчината и тежината на одредени сцени препорачувам...
 10. Il Chino

  Фан Клуб: Интер

  Не беа воопшто сконцентрирани денес. И не само денес, последниве неколку натпревари гледам барем по 10 погрешни додавања до најблизок играч. На тренинг утакмица не смеат да се промашат такви додавања, а не против екипа која е убиствена во контра напади како Удинезе(патем не надтрчаа машки...
 11. Il Chino

  Фан Клуб: Интер

  ЕТЕ ОВА Е ДЕМОКРАТИЈАТА НА БЕНИТЕЗ Мора да игра Маикон на оваа утакмица, па макар било то и на инјекции. Сантон сеуште не е материјал за прва постава, особено не против противници кои имаат стари волци со дебело искуство во Сериа А, како што е случајот со Удинезе и Ди Натале. Ќе не уништат по...
 12. Il Chino

  Фан Клуб: Интер

  Едно не ми е јасно, нели е пополнета квотата за non-Eu играчи годинава со Кутињо? ...па тогаш, како може цело време да не поврзуваат со Санчез за доаѓање во Јануари?
 13. Il Chino

  За филмски ентузијасти

  Ова ми стоеше на фејсбук ајде нека оди и тука, ваљда повеќе луѓе ќе го видат. Кратка рецензија за Enter The Void Филмов не е за секого, не е воопшто лесен. Дури и ако сте гледале трилери, драми, психолошки филмови пак ќе се почувствувате изморени и излудени после филмов. Долг е, вулгарен...
 14. Il Chino

  DUNE: PART TWO (2024) - Тема за тие што гo гледале филмот! (SPOILERS!)

  Тежок медиокритет од филм. Не ми е јасна сета фама околу 127 саати, сем добрата глума на актерот ништо посебно не нуди филмов. Далеку, далеку од Милионерот на Бојл. Да не елаборирам беспотребно кога не ми е прочитана биографијата, ама сигурен сум дека прилично изменета е се со цел да се...
 15. Il Chino

  Фан Клуб: Интер

  Момци, ќе се игра фудбал во балон, сабота или не? Кажувајте дур не сум се повредил.
 16. Il Chino

  Фан Клуб: Интер

  И јас. :) Man Marking 20 Tackling 20 Header 20
 17. Il Chino

  Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

  Локерз... фејзбук за повеќе ретардираните.
 18. Il Chino

  Среќен роденден Кискино!

  Велики Брате, сретан роџендан. И одиме со стих два, од Слаткар ќе те нашљакам: Здравје кај тебе и семејството. Толку сине, друго се можеш сам.
 19. Il Chino

  Football Manager 2010

  Во обичната датабаза е(edit: сепак regen бил сеа лоадирав базата), иначе сеа ми излегоа бугарин следниот Бербатов со потенцијал 198 и Ivan Mincev, како и Daniel Ortiz 194. Двата даваа по 50+ гола во младинскиот тим, се дури не го пратив едниот на позајмица па Минчев мораше да постигне 80 гола. :D
 20. Il Chino

  Football Manager 2010

  Која сезона си? Ако си 2011+ Burаk Cavdar, најдобриот играч на играта. Потенцијал 198, за споредба Меси има 195, Ибра 187, Торес 186. Ако си 2011- Davide Santon, да не покажувам оцени од моменталната форма на детето. :)
На врв Bottom