Резултати од барањето

 1. S

  уште си на берза???

  уште си на берза???
 2. S

  Даjте сериозно... Ви недостига ли Jугославиjа?

  остави мислење на бројлери...YU при распадот со сите опашки не повеќе од 14 милијарди долг кој е редовно сервисиран, територијата на YU сега како ситни кнежевства,доминиони, територии итн. преку 850-900 , башка опљачкани и без имот, понатака се задолжуваат за каматата и тонат во должничко...
 3. S

  Даjте сериозно... Ви недостига ли Jугославиjа?

  ...не е како папагали, нажалост се папагали, :) 1707252771 Ако млад , здрав човек спремен за работа ...заминал да работи на брод е катастрофа. Патем околу странските инвестиции...познато е дека само к..р расте у туѓи руки, а од странските инвестиции овде остануваат само малите плати за аргатите...
 4. S

  Даjте сериозно... Ви недостига ли Jугославиjа?

  ..прво хе,хе....не само Македонците ...СИТЕ (од срам и од страв од глобалните свињи во себе или некои и по ачик)...муда си јадат заради тоа како допуштија да бидат пренесени жедни преку вода...т.е во заостанат , средновековен капитализам, од неговата највисока форма... YU социјализмот.. :)
 5. S

  Даjте сериозно... Ви недостига ли Jугославиjа?

  ...тоа му кажуваш на некој кој имал бизнис и капитал или онака што би рекле на север : офрљетка изјава ??? :)
 6. S

  Даjте сериозно... Ви недостига ли Jугославиjа?

  ..гледам јас дека сепак за YU "комунизмот" знаеш од Радио Милева,Глас на Америка и лижење шеќер преку стакло. Но нема врска..., бркај работа ;)
 7. S

  Даjте сериозно... Ви недостига ли Jугославиjа?

  ....живеевте во тој YU "комунизам" или ни го објаснувате вкусот на шеќерот лижејќи го преку стакло???
 8. S

  Пресвртница за Украина

  ....вака од страна гледано западниов свет т.е. оној под англосаксонско влијание ко добрано да полудел. Почнуваат да бунцаат ко некој паднат во дерилиум.Како е на источната страна, реално на терен незнам, но се чини дека ние во граничниот слој...наебавме..Ако нешто драстично не се смени, што е...
 9. S

  Пресвртница за Украина

 10. S

  Пресвртница за Украина

  ..паа се надевам , дека одамна ви е јасно..... дека народот во целава оваа шарада никој не го бремца..ни еден народ никаде..
 11. S

  Пресвртница за Украина

  ...морам да признаам дека "еврејскава-руско-советска" дискусија погоре е erste klasse и дека одамна не сум прочитал нешто такво... :)
 12. S

  Пресвртница за Украина

  ...резултат на подолгтраен проект на генетско мутирање, третман и одбирање на соодветни примероци, кои се ракоположуваат на власт и околу неа.Од една бедна Македонија, па до Америка и Енглеска.. :) Без хируршки третман , со иљачи тоа не се лечи. Но нажалост хирурзи нема... :(
 13. S

  Перпетуум Мобиле во Македонија

  ..прочепкај малку има некои конкретни пари како грантови за субвенционирање решенија за прочистување на продукти на горење до ниво на ќумбиња..Налетав негде на таква информација , ама нажалост не ја меморирав. Ако не сум разбрал погрешни тоа ти е ситуација сега или никогаш.Ангажирај ако треба и...
 14. S

  Пресвртница за Украина

  ...кој свирач ку.цем на клавиру..има ???
 15. S

  Пресвртница за Украина

  Русија го има Крим многу пред Америка да го лапне Тексас на пример. А како и Америка како велесила, кога сака се бања , кога сака се сунча.Така да муабети кој е кој и каков тука завршуваат.Факт е дека заради слабостите на "Словенската Душа" не е монструм како Америка (знаеме што пoдразбираме...
 16. S

  Војна во Украина (исклучиво воена перспектива)

  ..по свему судеќи појма немате што била и беше Украина, но не е чудо за некој со аватар Taker.. :)
 17. S

  Војна во Украина (исклучиво воена перспектива)

  Муабетов ви е ептен бош...луѓе гинат ко муви , една потецијално економска велесила ко Украина е направена свинско корито и девастирана до даска . Се заради дрчноста на некои кругови пред се американски... иако има и други интереси, на кои не им е гајле колку народ ќе оди јабана , во случајов...
 18. S

  Пресвртница за Украина

  ...нешто многу клинтоновски :) сте ја направиле анализата, сакам да кажам "глупоамерикански". Прво и основно секоја војна е "изгубена" или "добиена" многу пред воопшто и да почне, второ ..во секоја , ама буквално во секоја победиле преживеаните.Ако ја гледаме пак економската реалност во некои...
 19. S

  Пресвртница за Украина

  Изгубена е уште пред да почне.Но тоа е првило од век и веков.Проблемот е во тоа дали американците порано или подоцна ќе сватат дека само будала почнува војна со Русија , а со цел да ја победат....:( 1703600538 хммм, крсти се да не умре, замената е страва и ужас за проамерикански и американски...
На врв Bottom