Резултати од барањето

 1. C

  Рамна Земја?

  :D
 2. C

  Рамна Земја?

  Јебала вас Зурла бре, ма немој да ме јебеш :D Кој тоа верува уште во 21 век дек земјата е рамна плоча.... Оооо Ибраим/и, ОООооо Аладин/и. Не само што е топка , туку е и совршена сфера. Нели оние кои живеат на јужна хемисфера гледаат соѕвездија различни од нас кои сме на северната хемисфера...
 3. C

  Планети

  А сега в овој период од годината се гледа само Венера, така? И ме интересира кога може да се забележи Сатурн?
 4. C

  Планети

  Здраво на сите форумџии, ајде дискустија околку ова. Кои планети се гледаат од нашата планета Земја, сега во овој период знам дека може да се забележи Венера, некој кој што има повеќе искуство нека сподели. секоја планета си има своја патека на движење, така да во одреден период од годината се...
 5. C

  Отстранување на тетоважи

  Јас имам отстранувано тетоважа во Дерма Лукс во Охрид , но сосема мала (минијатурна) тетоважа со 2 третмани се повлече тетоважата 99%. Безболно е, барем ја не осетив некоја болка, само мало пецкање (штипкање) , се ок беше. Не остава лузни или нешто сл. отстранувањето на тетоважите
 6. C

  Километража за велосипед

  Во тој случај треба да го ставам телефонот на воланот од велосипедот, не е практично така, и во тој случај секако ке треба да потрошам пари, за држач на телефон или сл. Затоа барам километража. А ми треба километража како и да е, пример ке возам доколку сакам да нападнам некој сегмент , и ке...
 7. C

  Километража за велосипед

  ЗДраво форумџии :) Ке ве молам за мислење. Сакам да купам километража за велосипедот , разгледував тука на сајтот од outdoor има добра Sigma километража, еве линк. https://outdoor.mk/index.php?route=product/product&manufacturer_id=44&product_id=1619 Е сега според карактеристиките и описот...
 8. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Правилен избор. Со здравје да го возиш
 9. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Да, но добронамерно. Ја не су крив што тие двајца се законтраа тука на форумот :)
 10. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Пријатели, нема потреба од расправии или докажувања. Кој што сака нека си вози и тоа е
 11. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Што ти значи искуство, мене никогаш немаше да ми текне ;)
 12. C

  Eurovision Song Contest (официјална тема)

  КАТАСТРОФА, добро бе ддали некој воопшто прати евровизија? Која е оваа нашава "пејачка" . Тотален анонимус
 13. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Ако имаш стварно возенo роад , секој коментар е добредојден ако не не треба да се правиш многу паметен. Поздрав ;)
 14. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Да, пократка релација е вози подолго време, но нема врска дека планинска тура возел, знаеш зошто ја вози подолго, оти има многу нерамнини , ридови, длапки и слично, и да сакаш неможеш да брзаш , возиш со 10 km/h просек, е сега како се зајакнуваш возејќи со 10 km/h наспроти 35km/h Просек (за кои...
 15. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Гледај го видеото, баш занимливо, особено крајниот резултат . Сакам онака само да го поставам тука на форумот. Споредба :)
 16. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Добро, ајде да речиме дека имаш право потешко е низ планина, Но тоа не те прави подобар и физички посилен велосипедист. Имам познаници кои возат велосипеди со тенки гуми над 200 километри, и при тоа ваѓаат просек околу 35 Km/h , е затоа мислам дека тука се гледа спремноста, на таа километража...
 17. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Фала на инфо. 1643841279 Мена повече ми е чејф за Роад. А толку потешко е на Планински точак отколку на раод бајк ? Луѓе што ги знам на роад вртат над 200 плус километри, одтука ке се заклучи дека за да направиш тура од 200+ километри требе да си многу по спреман за разлика од тоа точаче...
 18. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Јас многу не сум упатен искрено. Но одсекогаш ко ке видам велосипедисти, со орема маскирани, кацига и слично, и со велосипедистички дресови комплет опремени и возат велосипеди со заоблени рогови/роад бајк ми изгледаат баш онака многу поубаво , по озбилно, по професионално, да речам вистинското...
 19. C

  Roab bike vs. MTB велосипедизам

  Добр ден на сите членови на форумот. Јас сум нов челн, решив да се правам велосипедист и јас, да навлезам во тие води. Велосипед не сум возел одамна, уште како дете. Но сакам да почнам да возам и да си купав некој добар точак не знам каков, Дали роад или МТб , на два ума сум. Затоа е отворив...
На врв Bottom