Резултати од барањето

 1. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  Другаре, ова и ти самиот можеше да го снимиш и да се увериш со свои очи, ама очигледно бегаш од фактите. Не сакаш да поверуваш на сопствените очи ;) П.С Месечината дали е рамна? Уште чекаме сите одговор :D
 2. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  Поздрав до рамноземјашите. Зошто оваа слика има врска со тоа и се коси со сите теории на рамна земја размислете сами, анализирајте
 3. V

  Месечината, дали навистина слетавме?

  Во ред, ке му пренесиме на рептилите одсега да не го гасат светлото :D
 4. V

  Месечината, дали навистина слетавме?

  @DonRistovski другар, и самиот @The Savior знае и гледа, сведок е дека Месечината е со совршена сферична форма... но ете, од некои негови размислувања никогаш нема да одговори. Инаку убаво кажа ти, се согласувам... Господ нека му е на помош
 5. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  @The Savior бате, ти стварно заминат си бил. Али друго нешто скам да те прашам? Во онаа друга тема за Месечината, не му одговори на човекот @DonRistovski дали и месечината е рамна и стационарна?
 6. V

  Месечината, дали навистина слетавме?

  @The Savior пријателе, извини што вака ке речам сега НЕ БИДИ ТОЛКУ ГЛУП, доста веќе со твоиве монтирани видеа, слики итн. Ајде вака да претпоставиме: Да речеме дека не лажат така? Дека никогаш не слетале на месечината , не ми се верува да направат таков пропуст, веќе кога не лажат дека слеатале...
 7. V

  Рамна Земја?

  Пишува дека земјата ја движат разни слонови, желки итн :D :pos:
 8. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  Ок, точно е се ова наведеното што си го пишал, но знаеш што? Нема да има ништо од тоа... а знаеш зошто? Затоа што верувате во илузија. Затоа што е сфера младиќу, сфера. Еднаш кажав, во еден сончев систем нема логика сите небесни тела да се сфери а токму нашава да е рамна плоча. Потајно се...
 9. V

  Проблем со израсток на нога

  Платнени патики 1699974869 Не би рекол дека е од тесни чевли. Сум ги имал одсекогаш,само сега како да се поголеми тие израстоци, но не носам тесни чевли
 10. V

  Проблем со израсток на нога

  Да, имам рамни стапала... носам и ортопедски влошки заради тоа. Дали ако порачам вакви помагала како што ми предложи , дали во тој случај ке изгледа нотага сосема нормална да реча со оглед на тоа што ке ги носам тие помагала на прстите од нозете, ке е рашири малку ногата ?? Што мислиш?
 11. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  и што треба да значи ова? Земјата е рмана плоча а? :D Еј да не пукните бре, ме убедивте и мене а и други челенови тука на форумот. Посебно Зуки со видеава за трето одделение не убеди дека земјава е рамна :pos::pos::pos: П.С и да е рамна, што? Ајде кажете ми ШТО ? Што ни менува нас тоа како...
 12. V

  Проблем со израсток на нога

  Добар ден да сите, веќе долго време имам проблем со некој израсток на двете нозе, конкретно тој е одма до малото прсте на ногата. Ако носам потесни обувки се воспалува местото и многу ме боли, не пријатно е, и големо црвенило се познава од воспалението. Се обратив кај доктор Ортопед, специјалист...
 13. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  Генерално, движењето (маса на луѓе) на рамна земја има многу поширока порака вградена во него. Она што е суштински за нив (рамноземјашите) е да се биде скептичен кон големите институции кои веројатно ве набљудуваат, го контролираат вашиот живот, кои најверојатно ве хранат со лоши информации за...
 14. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  https://www.youtube.com/watch?v=IwJzsE8CvzQ&ab_channel=JohnnyHarris https://www.youtube.com/watch?v=2vmQl_U7L5g&ab_channel=TinaGrabez Добро би било да се гледаат двете видеа :)
 15. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  Аааа, значи тетрапак а? Ок, да знаеме :D :D :D
 16. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  Според коментаpите повеќе од очигледно е дека си поборник на рамна земја :D
 17. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  https://www.youtube.com/watch?v=06bvdFK3vVU&ab_channel=NationalGeographic Значи експериментот и доказот е направенпред очите на рамноземјашите и пак не сакаат да веруваат, исто како и @The Savior и @PROROKOT :D
 18. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  Мерено е ехееее ,мерено е. Само не сакаш да веруваш. Убаво е да го најдеш научното објаснување преку видео искажано на National Geographic се прикажувше
 19. V

  Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

  Тогаш што е тоа што не влечи надоле, каква е таа сила? (која сила?) Како да го објасниме тоа, сила ли е.. што ли е ? А факт е, сите го гледаме и го чувствуваме тоа во реалноста.
 20. V

  Самсунг (Samsung)

  Здраво на сите, барам искуства и мислења од некој кој има Samsung galaxy Watch 6 BT, како сте задоволни, колкку време му трае батерија т.е на колку денови го полните, со нормално користење (основни опции пуштени) пр. тел. повик вклучен, heart rate и сл. Општо мислња ваши се добредојдени. Фала
На врв Bottom