Резултати од барањето

 1. B

  Сонови, толкување на сонови

  Ништо лошо нема да ти се случи.Ќе бидеш сведок на некој настан,на кој ќе има луѓе кои и нема да ти бидат баш симпатични,но атмосверата ќе ти биде напната и чудна.Непозната.Сите ќе прават нешто што тебе не ти е својствено. Паниката од губењето на личните работи,само покажува дека си во некој...
 2. B

  Писма, честитки, разгледници

  Ееее..детски радости се писмата,особено од драгите ни роднини по светот...Еве нија со карот бевне на бичот,сеа ќе јајме па во висит кај нункото ќе ојме.Вија арни ли све? Нија сите сне добри и јас и тетка ти и брачеда ти и зето... Поздрави до сите вас дома (па редица имиња), од сите нас дома (па...
 3. B

  Во моментов....

  Во моментов ми е така добро преку к**ов,можам да згазам се пред мене и оф да не речам.Чуууувааајјј...!!!
 4. B

  Сите убави мисли ТУКА!

  Најмногу меѓу себе се сакаат луѓето со еднакви доблести, а најмногу се мразат оние со идентични недостатоци!
 5. B

  Простување

  Никој не треба да ми се извини,иако ми згрешил.Знам да проштевам без тоа. Големината на човекот не е во проштевањето,откако ќе добие извинување.Напротив. Да прости,од човекољубие,од милост,од љубов. Да простиш некому што ти згрешил,треба да умееш да си простиш себе си,што си дозволил да ти згреши.
 6. B

  Дали некогаш сте се молеле на Господ?

  Да.Не секојдневно,но во некои ситуации кога ништо друго не ми помагало,сум се молела на Бога. Се молам и сега,за моите пријатели,да се сакаат,да се почитуваат,да им мине се лесно и брзо,да не страда никој од нив...да ги видам насмеани и весели што се заедно и ќе бидам среќна. Помогни ми Боже...
 7. B

  Посвојување на деца

  Добро бре, Noob и MAR MAR,можевте барем една реченица појаснување на својот став да дадете.Туууу,ама сте мрзи! :):) Па, како ќе разбереме, зошто да и зошто - зш да не,а??аааа??? :) Одма да сте се вратиле и да си влезете во пост и да ми објасните.Па не е фер да ме оставите во незнаење,па...:)
 8. B

  Презиме - моето, твоето или двете?

  Повеќе од 12 години од смртта на мојот сопруг,а јас сеуште ги носам двете презимиња.И моето и неговото. Тогаш мислев дека ќе го изгубам сопствениот идентитет,ако не го задржам и моето презиме,а го задржав и од практични причини.(административни) Сега мислам дека ќе го изгубам минатото и...
 9. B

  Ваша поезија!

  Најмило, Ако сакаш да го фатиш делфинот, проучи го галебот. Поклони и кристали, тие нема да и го ограничуваат летањето. пливај по делфинот, слушај ги лавовите (не се плаши) научи да леташ. Делфинот плива во длабочините, лавот царува со широчините,а галебот лета душо, слободно и во височините...
 10. B

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

  Најмило, Не се плаши од своите пороци и слабости. Од ништо толку не се плашат другите луѓе, колку од храброста на некој, да биде таков, каков што е. Минатото навистина беше сјајно, но, во него повеќе не можеме да се вратиме. Мораме да ја прифатиме иднината и полека да се навикнуваме на неа...
 11. B

  ЖИВОТИНСКОТО ЦАРСТВО...

  Извини,многу доцна го гледам прашањево. Прочитај ги само накривените зборови и ќе ме разбереш.Не се криеш од другите.Се криеш од себе.:) Ова најдобронамерно.И јас го правам често,истото.:)
 12. B

  Мака ми е!

  Толку ми е мака, што ме болиии... Колку е болно,па дури и по 10 години. Пак истите напади врз мојата личност. Пак напуштање, од страна на извадените од памет „пријатели”, кои си го чуваат газот. Ужасно сум повредена. И не само од него, и од неа!!! Кога се во прашање тие, треба одма да се рипа...
 13. B

  Текстови од ваши омилени (странски) песни

  "Where Do I Begin" (Love Storry) - Andy Williams Where do I begin To tell the story of how great a love can be The sweet love story that is older than the sea The simple truth about the love she brings to me Where do I start With her first hello She gave new meaning to this empty world of...
 14. B

  Сонови, толкување на сонови

  Аурора,ќе јадеш ќотек,ама...:) Болдираните делови ти се одговор на сонот. Тегет бојата значи интелект,памет,учење,испити,школо,факултет... Авионот=брзина,средство за брзо постигнување на некоја цел. Ем брзаш,ем незнаеш кај си тргнала. мајка ти ќе коментира,нормално,кога си брзоплета...:) Отворен...
 15. B

  Колку години би сакале да имате и зошто?

  Еднаш, еден тип на ПП ме праша,дали навистина имам 45.И која е таа трнорушка на 45 години? Му одговорив, дека имам уште многу до 100.:) А би сакала да имам 136,колку што чувствувам дека имам. Има некоја грешка у природава,или да идам на друга тема,а?;)
 16. B

  Tи благодарам човеку...

  Викторе,благодарам што разбираш.Благодарам што не сум сама, Викторе. :)
 17. B

  Најсреќен ден?

  Најсреќен ден е еден 15-ти ден од месец јули,мноооогуууу одамна. Дознав што значи љубов на прв поглед.:pipi:
 18. B

  МЕ ВАДИ ОД ПАТИКИ !

  Не седи на промаја. Легни си на време утре си на работа,ко ја да не знам. Цела кутија цигари си испушилаааааа,џабе кречевме. Аман веќе тој телефон.Ќе го одјавам у пошта... Пошто сум најстара овде,имам најголем репертоар,ама ај не денес.:)
 19. B

  Излез на детето во пубертетот

  Дали овде некој размислува,што ќе биде со тој пубертетлија,кој сега излегува до 01,00 по полноќ,кога ќе наполни 23-24 години??? И ќе речете,па ќе останува до кога сака надвор,па и со денови.Добро. Но,ќе му биде ли нешто воопшто интересно тогаш,бидејќи нели уште сега ќе види и ќе доживее се,што...
 20. B

  Tи благодарам човеку...

  Соња,благодарам што ми ги отвори очите!!! Благодарам што изгуби трпение!!! Благодарам што ме остави конечно сама!!!Благодарам Соња.
На врв Bottom