Резултати од барањето

 1. I

  До кога Македонија ќе се прикажува како муслиманска земја во странство?

  Не сум изненаден но не разбирам зошто вакви гниди од луѓе кои прикажуваат лажна слика за Македонија во странство. Имено, во печатеното издание на L'illustré денес имаше статија за 20 муслимани кои протестирале мирно во Берн против насилствата и филмот кој го исмејува исламот. Нормално дека е...
 2. I

  Од каде да земам најефтино патничко осигурување?

  Има некој искуство со ова?
 3. I

  Како да испратам писмо а притоа примателот да ги плати трошоците и цената на пратката

  Сакам да пратам една пратка (коверт) за кој примателот треба да ја плати поштарината и околу 800 денари за писмото. Потоа јас тие пари што ќе ги плати тој на пошта јас да можам да си ги подигнам во мојата пошта. Може ова да го направи физичко лице? Како се вика начинот на испраќање, на реверс...
 4. I

  Запишување на правен факултет

  Zdravo, dali nekoj moze da mi kaze koga e upisot na praven kolku se prima i slicno, koi dokumenti... Kako izgleda prvata godina, otprilika kako e rasporedot, kolku e tesko i kolku ucenje e potrebno... vi blagodaram.
 5. I

  Билборди за туристичка промоција на Македонија низ Балканот

  Бугарија Бугарија Албанија Албанија Србија Србија Словенија Словенија
 6. I

  Хрватските млекари и фармери на протест

  Pokraj site gluposti sto gi slusame vo Makedonija deka Grujo i vladata bila kriva za sekoja glupost...sega verojatno i ovie protesti ke im se prepisat na zemjata od koja zemame primer, Hrvatska, koja vo Makedonija e sinonim za uspeshna prikazna... Протест на хрватските фармери Хрватските...
 7. I

  Македонија ќе добие препорака за безвизен режим - изјави еврокомесарот Оли Рен

  Македонија ќе добие препорака од Европската комисија за укинување на визите - ова денеска во Брисел го изјави еврокомесарот за проширување Оли Рен. „Земјата направи добар напредок во исполнувањето на условите за визна либерализација. Комисијата наскоро ќе препорача визна либерализација за...
 8. I

  Zapisuvanje na fakultet so zavrseno sredno po stara programa (bez segasnata matura)

  Zdravo, jas zavrsiv sredno pred nekoja godina dodeka drzavnata matura bese inkorporirana i ne morase da se polaga ako si odlicen. Znaci jas zavrsiv sredno pred nekoja godina i sega sakam da se zapisam na fakultet. dali treba i jas da polagam taa drzavna matura, no vekje ja imam dali mozam da se...
 9. I

  Што значи 294:03 кај некои телефони кога користам VIP картичка?

  Imam vip i na ekranot stoi: 294:03 odma pod VIP. Zane nekoj sto e ova?
 10. I

  Благајнички записи

  Станаа актуелни во предизборието а всушност постојат добар временски период и се пракса во скоро секоја земја. Што всушност се благајничките записи? Владата (државата) бара свежи денари од граѓаните на краток временски период со висока камата. Сега ги гледав каматите, за еден месец изнесува 8,9...
 11. I

  Увоз на автомобили од странство

  Imam nekolku prasanja. Dali nekoj moze da mi kaze definitivno kako e zakonot za uvoz na poloven avtomobil od stranstvo. Dokolku gi ispolnuva EURO 3 standardite, kako odi carinata, dali odi 20 posto od cenata sto sum ja platil ili od katalog nova cena vo Makedonija? I uste edna rabota, dali...
 12. I

  Нов Seat Leon или Audi A4 од 2002?

  Razmisluvav nesto okolu novo ili polovno vozilo. Sto mislite vie? koe e podobra opcija? otprilika tuka se so cenite, po 12 iljadi evra i dvete. Sto mislite? Ne samo ovie dve kolicinja, nego bilo koj drugi novo poniska klasa ili polovno visoka klasa.
На врв Bottom