Резултати од барањето

 1. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Победа - Прилеп

  нешто за победава над Вардар? Кој беше да кажи шо, како?
 2. MAKEDONEC_PP

  Македонско фудбалско првенство

  Победа не е само име, клуб, година на основање и сл...ПОБЕДА е душата на Прилеп. Нема такво нешто како две ПОБЕДИ и сл. Е сега, тоа што вие повешто сте ја изведиле целата работа и поскапо сте го платле останувањето во лигата по испаѓањето не ви дава алиби туку само докажува дека парата буши и...
 3. MAKEDONEC_PP

  Македонско фудбалско првенство

  шо се палите олку? Ако толку го сакате Вардар и одите да го гледате, тогаш сте од тие шо ги почитувам, не од другите :) Инаку за 11ти ... отсекогаш се одело на фудбал колку да се гледа фудбал. Исто ко за Корзо ( сега Шкупи, секоја сличност со вашиот пример е случајна :) ), а ПОБЕДА, била е и че...
 4. MAKEDONEC_PP

  Македонско фудбалско првенство

  Момак, прашање е кој од вас каде че се пронајди...во тие шо ги почитувам или во тие шо се за вгаз ебајне. Вие не навивате за Вардар туку одите на театар за да ги гледате другите. За таквите немам почит. Пак че речам ... капа долу на верните.
 5. MAKEDONEC_PP

  Македонско фудбалско првенство

  Стадион, изграден со пари од Буџетот на Република Македонија, Тим, купен од богат русин, Трибини ... празни ... Заклучок: Љубовта со пари не се купува, а за се останото постои некој од страна што ќе плати за вас ... П.С. Секоја му чест на малкуте верни навивачи на вардар, не ги сакам нив, ама...
 6. MAKEDONEC_PP

  Македонска фудбалска репрезентација

  дајте стадион во Прилеп бе ... Скопјаниве ја неЈЧа МАКЕДОНИЈА. Скапо било 250 ден ... Бруки сте бе... Уште од сега ми е страв како че ги пречекаме Албанците. Ко на домашен терен че играат во СК
 7. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Победа - Прилеп

  Се на се, добро го истрчавме првиов круг. Ако не бевме оштетени со Силекс (неправедно досуден пенал против Победа) и Брегалница (недосуден чист пенал за Победа), че имавме 12 бода. Како и да е, не е лошо и со 9.
 8. MAKEDONEC_PP

  Македонска фудбалска репрезентација

  шо било со навивачиве шо се законтрале нешто некој да не знај?
 9. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Победа - Прилеп

  Колку бода е реално да се очекуваат од преостанатиот дел од првиот круг? Знам дека е оптимистички "малку појке", шо би рекол Емин Брачед, ама јебига, се шо ни останува е надежта :) 3+3+1+1+1=9 5. Round 11/09/2016 15:00FK Bregalnica Štip-KF Shkëndija 79-:- 15:00Makedonija GP-Vardar Skopje-:-...
 10. MAKEDONEC_PP

  Македонско фудбалско првенство

  Добро бе, не е срамота ова со пеналиве против ПОБЕДА?
 11. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Вардар

  Со ништо лично не те навредив и немој да клошаруваш преку тастатура. То шо че го напишиш не кажува ништо за мене, туку за тебе. Не си трошам појче ни една секунда на тебе ;)
 12. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Вардар

  Си ги препишал сликине шо ти ги пуштив хахахаха....Стануваш хистеричен со омразата и докажувањето дека нашиот тим бил мал :) Карактеристично за он лајн навивач. Самото то докажува дека и се плашите од сенката на ПОБЕДА која во континуитет од 10 години играше во Европскиве купови. Сонот од...
 13. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Вардар

  Мали пред да напишиш нешто барем прочитај ;) Никој не спори дека вашиот клуб е резултатски најуспешен од сите Македонски клубови, само не плукај отров по другите за џабе. Од скоро 150 клуба во Втора лига ПОБЕДА е на 16 место на вечната листа. И не ме нервирај појче да не ти ископам сега и...
 14. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Вардар

  Нема шо да се докажувам со тебе. Победа е преголем клуб за да собирам поени со врејџање на вардар, кој не го сакам ама го почитувам како и малкуте верни комити. И мали еден совет. За доброто на вашиот вардар и Македонскиот фудбал одете на стадион појче отколку шо коментирате на темава. Спортски...
 15. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Вардар

  https://youtu.be/Iz4DcQiAJg8 Брат, ти или си мал, или си инаетчија. Во првио случај прашај некој постар, во вторио случај не те задевам појче :) поздрав
 16. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Победа - Прилеп

  Дај наместо да бистрите политика, пуштете некоја слика или видео и кажете како беше во живо. На интернет гледано, ПОБЕДА беше тврд орев, а реално дури и клубови шо вложиле пари тешко ќе излегуваат на крај со вардар. Според мене борбеноста ветува опстанок годинава, догодина на домашен терен со...
 17. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Победа - Прилеп

  Не држи вода муабетов, оти ако некој е суспендиран, треба одново да се избори за секој ранг погоре. Во случајов со Победа, се праеја финти за да се почни од трета лига, значи ефтино, ама и со надеж дека и да изборат излез во Европа би имале право на настап како нов правен субјект кој нема врска...
 18. MAKEDONEC_PP

  Македонци насекаде од светот јавете се овде

  Сум бил ама само на шетање. Градо е преубав за шетање, а за живот незнам. Знам само дека многу врни снег и зимата е подолга отколку во Њу Џерзи.
 19. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Победа - Прилеп

  Јас сум малце далеку и незнам како сто работите... има некоја надеж за новава сезона да се избори 1 лига или ко лани че биди? и дали се зборува нешто за стадионо ко шо се ветуваше пред изборите???
 20. MAKEDONEC_PP

  Фан Клуб: Победа - Прилеп

  За нерешеново со Скопје некој да пиши, како... шо...
На врв Bottom