Резултати од барањето

 1. MastaRasta

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Дали знаете во која менувачница можат да се променат евра монети во денари?
 2. MastaRasta

  Succession

  Благодарение на вас дечки , почнав да ја гледам , една од подобрите серии што сум ги гледал во последно време. Ќе пишам импресии кога ќе завршам со прва сезона.
 3. MastaRasta

  Идење на журки сам

  Fear is the mind killer. Ова не е совет за 23 години ,за цел живот е.
 4. MastaRasta

  Забрана за турбофолкот во Хрватска

  Само ова на рипит
 5. MastaRasta

  Брзи он лајн кредити (Forza, mCash и тн.)

  One credit to rule them all
 6. MastaRasta

  Летни одмори и корона

  Јас сабајлево се враќав од Црна Гора , преку Албанија и Косово , и ништо не бараат.
 7. MastaRasta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Заев: Европска Македонија освои повеќе гласови од кои било избори во историјата на државата ------ НЕМА ЦЕНЗУС АЛО БРЕ !
 8. MastaRasta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Значи со 35 % излезност за нив бил успешен референдумот.И после вика ја сум демократа.
 9. MastaRasta

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Бојкотирам пошто неќам у НАТО и промената на името не е дефинитивна гаранција за влез во ЕУ. (којтепрашуе они и така ќе ја истуркаат целава работа). вазалство:(
 10. MastaRasta

  Наци-Скинхедсите во Македонија

  Али немоеш да бидеш образуваен скинхед.Скинер ти е чоек од радничка класа , навијач , пивото у рака и мразам све. Тинејџерски филмови
 11. MastaRasta

  Сиријски "борци за човекови права" на обука во Косово

  Глејте како се воскреснуваат мртвите , it's fucking magical:vozbud:
 12. MastaRasta

  Трансхуманизам (H+)

  Мислам дека е подобро во оригинална верзија на англиски. The 'singularity" may be near not because we are making smarter machines but because we are making dumber humans. The Turing Test - A sociotechnological analysis and prediction - Machine Intelligence vs Human Stupidity — Presentation...
 13. MastaRasta

  3D Фудбалче за летниве горештини

  Едно убаво фубалче , ко ХаксБол али 3D e. Еве го линкот http://www.ball3d.com/. Може соба да се праи и да се игра. тЌ Едит ПјаФ : Учекерауц сум ја стаил темава /
 14. MastaRasta

  Хип хоп културата во Македонија

  Да ви препорачам еден интересен хип-хоп/рап блог. Кој има комплекс или алергија од српски , ју кен скип ит. Ме мрзи да пишувам повејче вовед , пошто моѓете сами да видите , шо е како е . Плус за Sussaro предлог. http://dizelgorivo.blogspot.com/
 15. MastaRasta

  Ја оправдувате ли пиратеријата?

  Музичарите праваат повеќе пари од концерти и свирки , затоа што пиратеријава ги музе. Ај не е проблем , ако си веќе позната фаца , али да почнеш од 0 сега , е многу позаебано , башка ако си независен.
 16. MastaRasta

  ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

  Утре , 4 група во кој амфитеатар и од колку саат има граѓанско кај Родна Живковска ? Фала
 17. MastaRasta

  Феминизмот и семејството

  Ако кариерата е толку важна , skip the pregnancy part , посвојте некое дете.
На врв Bottom