Резултати од барањето

 1. --**ЕмА**--

  Продавам - Купувам

  Сакам да купам СТРАФОРД ТЕРИЕР крем боја, машко ... Дали некој може да ми каже одкај би можела да земам? Или дали можеби некој чува куче од оваа раса?:pipi:
 2. --**ЕмА**--

  Која песна ве потсеќа на вашата љубов?

  No air - Chris Brown ft. Jordan Sparks :back::pipi:
 3. --**ЕмА**--

  Што научивте од последната врска во која бевте?

  Се е како едно тркало , еднаш си доле еднаш си горе... кругот се врти!
 4. --**ЕмА**--

  Дали сте плачеле за вашата љубов?

  Да , сум плачела и пред него зошто ми е премногу близок :pipi: . Сум плачела кога ќе погрешам нешто и он кога ќе згреши , кога сум повредена, сите емоции и чуства му ги искажувам зошто сум отворен човек...
 5. --**ЕмА**--

  Дозволувате ли сеир на ваша сметка?

  дозволувам али со граница :wink:
 6. --**ЕмА**--

  Дали јадете морска храна?

  Морска храна Јадете морска храна ??? Според мене искрено морската храна е најубавото јадење :) јез да е малку скапа ама се исплати.. се скоро имам пробано... хмм..најмногу школки дефинитивно, лигњи и ракови :) А пред една година кога бев на плажа и фатив многу ежови и еден дечко од Италија...
 7. --**ЕмА**--

  Папагали (општи дискусии)

  првите птици ми беа канаринче( коки ) и папагал ( попка ) хихи.. али сироти у живот не ги пуштив надвор од кафезот и еден ден решив да бидам добра и да ги ослободам ( мала бев ) :pos2: .. и ги џитнав од четврти спрат и сироти не знаеа да летаат и..... :jaj:.. второто после тоа чував уште два...
 8. --**ЕмА**--

  Последен поздрав до нашите стари пријатели

  Кучето Хари што го чував во Маврово пред една недела дознав дека го изеле волци :( па еден голем поздрав до него зошто беше најдоброто куче...сите 7 години..цело детство што го поминав со него и сите моменти нема никогаш да ми дозволат да го заборавам :(
 9. --**ЕмА**--

  Продавам - Купувам

  200 евра се :smir:
 10. --**ЕмА**--

  Ветеринарно катче

  НЕ ТРЕБА ДОЗВОЛА....зависи каква е змијата... ја не очекувам сигурно дека он сака да купи питон од ТРИ МЕТРА.... има и помали питони..што растат отприлика до метар така некако..цената само за питонот е 12 илјади денари.. а се заедно би ти дошло отприлика околу 18 илјади со се терариум и тие...
 11. --**ЕмА**--

  Kако се релаксирате?

  музика музика музика :pipi:
 12. --**ЕмА**--

  Се радувате за успесите на другите?

  Да, премногу...поготово ако ми е блиска личноста... но искрено не на сечив успех се радувам..али за луѓето кои ми значат многу ми е битно да се среќни :back:
 13. --**ЕмА**--

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

  Ти си најодвратниот гад и најподлото створење што сум го запознала... а најстрашно е што уште не знаеш дека сум дознала.. плачам а знам дека не ни вреди да плачам за тебе... деген еден одвратен пичка ти мајчина твоја...фала ти премногу ...барем убаво знаеше да ме лажеш и да ми правиш филмови у...
 14. --**ЕмА**--

  Мака ми е!

  мака ми е од се:( од животов...од ова болеста што ја имам... од љубовта ми е мака.. од другарстово од моите...од се ми е мака... многу тежок период ми е :( секој ден плачам веќе ми се смачи... а најмногу ми е мака што сега сваќам какви луѓе постојат и колку оној од кој најмалку очекуваш да те...
 15. --**ЕмА**--

  Се ќе беше поинаку, ако...

  се ќе беше поинаку ако не бев заљубена...немаше толку да ме боли :( се ќе беше поинаку ако порано сватев какви се луѓето. се ќе беше поинаку ако сватев дека едноставно некои работи неможам јас да ги сменам. се ќе беше поинаку ако не бев толку емотивна и ако не си зимав се на срце. се ќе беше...
 16. --**ЕмА**--

  Ваши кражби :)

  хихи не сум по крадењето иако неколку пати имам земено менѓуши и такви глупости од ботони... и другите бижутерии :toe:
 17. --**ЕмА**--

  Пирсинг

  Си имам јас на јазик би се испирсала и на вега и на пупак али мојте ке ме убијат ...
 18. --**ЕмА**--

  Дали им верувате на гатачките (гатање)?

  Никогаш не сум верувала и одбивам да верувам на такви работи , најверојатно зошто ми е страв од она што ќе го слушнам..ама сепак еден дел од мене верува..т.е. почна да верува кога една жена ми седна на маса и беспари ми гледаше... и многу многу детални работи ми кажа и од памет се извадив... :Ѕ
 19. --**ЕмА**--

  Ако мразите некој...

  Има 2 личности што НЕ ГИ САКАМ у животов ама мразење ми е нешто многу посилно што уште не сум го осетила и се надевам нема ни да го осетам...
На врв Bottom