Резултати од барањето

 1. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ne se buni, br n'a molba mu e 85xx à prepiska 880*,bil Sofija intervju, sicko e v red.
 2. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ne, mislev mesecov potpisi nema. Ostanaa use edna tura 25.9 polozitelno pa n'a dalje. Jas cekam 06 noemvri.
 3. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Znaci minatata nedela voopsto nemase ukazi, samo otkazi ?! Ovaa nedela da ocekuvame potpisi za àvgust.
 4. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  https://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2597/steno/ID/5653
 5. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Се отепаа потпишувајќи. Од октомври 2018 до сега дури 2500 преписки. Катастрофа.
 6. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  I jas cekam od 06.11... Staj si gi tie 200eur vo dzeb, vo avgust sekako ke znaeme na sto sme :D:D:D
 7. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ne mozam da pristapam do stranicata, valjda ke ima potpisi...
 8. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Prviot sttaus ti e tocen.Zadolzitelno soglasuvanje.
 9. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Od koga e na polozitelno? Cisto da videme dali ima red.
 10. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Za da potpise VP na rusi , treba od MP da stigne potvrda deka se otkazale od ruskoto gradjanstvo i zatoa se vaka ovie prepiski od april, valjda naednas gi cisti Jotova, pa ke prodolzi po red ....
 11. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Dete koj br na obrazovana prepiska e? Mozes poslednite 2 broja xx da gi stavis, cisto informativno i od koj noemvri e na polozitleno? Thanks !
 12. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Тресе глупости. ДАБЧ ке постои, дали како министерство , или како шо е сега, гарантирам . Во секој случај линкот објаснува се. За https://topnovini.bg/novini/830312-do-30-oktomvri-e-udaljen-srokat-za-rabota-na-mejduvedomstvenata-rabotna-grupa-za-dabch
 13. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Нем врска дека се 8. Чекам од 6.11 во осми месец сум, посредникот ми рече да очекувам тек почеток септември, баш е коректен. По некоја логика така и ќе биди. Одмори зезанции, мн пред мене..
 14. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Да, беше првично до 15,03, после продолжија уште за 3 месеци, што значи и дека вториот рок веќе е завршен и кај и да е овој месец треба да с еиспадне со конкретна одлука. Но Јотова почна да потпишува откако ДАНС испадна дека проверени се 50,000 кандидати и немаат престап.,,,, A во среда ќе се...
 15. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Gluposti! So nekolku ukaza maksimum avgust i septemvri da gi iscistat . Koga e tocno odmor na viceprezidentskata komisija znae nekoj?
 16. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  На дечково му е досадно у живот, се зеза сигурно не му е прв пат да се глупира, игнорирај го. Нема нов указ.
 17. andrea85

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Go kazuva brojot n'a molbata koga podaval za intervju, à potoa cekal godina I kusur. Brojot n'a obrazuvana prepiska e sosema razlicen.
 18. andrea85

  Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

  Jas tipuvam na ovie, ako imas stil :) https://www.robertoverino.com/tienda/en/underwear-man-accessories-summer-2019/997971610-package-of-brown-and-blue-socks-8433815581075.html https://www.sprezzabox.com/products/brown-blue-light-brown-argyle-socks...
На врв Bottom