Резултати од барањето

 1. smihajlo

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  And still to this day, women only earn 70% of what men earn in the workplace. And of course that's disgusting, how dare women earn so much. :pos::pos::pos:
 2. smihajlo

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  ДК Иронична работа е што уствари нуклеарната енергија е најзелена варијанта.
 3. smihajlo

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Прости ми оче грешев. Што направи чедо мое? На инстаграм следам девојки што не се црвенокоси. :pos::pos::pos:
 4. smihajlo

  Three Cats Games

  Ако не ти плаќа пари за промоцијава треба да ти плати пари за промоцијава.
 5. smihajlo

  Game of Thrones

  Искрено не се согласувам со ова. Хејтери има секогаш ама не значи дека тоа дека и валидните критики треба да ги затрупаме. Големината ствара комплексност тоа е реалност. Еден од проблемите е што кога нешто големо ќе тргне надолу работите дополнително се комплицираат. За последнава сезона жал ми...
 6. smihajlo

  Game of Thrones

  Не знам што не ти е јасно. Иди на разгалено дете објасни му дека не може по негово да биде. П.С По интернетов има и доста тролови така да не е се црно или бело.
 7. smihajlo

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  ДК Неам повеќе години гледано евровизија не гледав ни оваа. Брат ми спомна и викам ај ќе погледнам на youtube. Искрено доста сум задоволен од настапот на Тамара. Не дека немам замерки ама од секогаш сум претпочитал едноставен настап со силна емоција. Го викаат song contest, а години наназад...
 8. smihajlo

  Game of Thrones

  Јас во ептен скоро време се приклучив на дискусијава па не сум запознаен со ситуацијата. Инаку нормално е секоја серија да има хејтери, од друга страна има и луѓе што се објективни така да тоа е тоа.
 9. smihajlo

  Game of Thrones

  Мислам дека тоа е нормално секогаш има некој што не е задоволен посебно кога се работи за серија со толкав квантитет на фанови. Како резултат на ова одредени особи се посочуваат како виновници. П.С Берик ми ги зема зборовите од уста. За мене лично најтрагично беше што рамката беше добро...
 10. smihajlo

  Game of Thrones

  Некако не следам од каде го извади сево ова. Ако се работи за конверзација со членот кој го имам цитирано не сум баш во тек. П.С Неам досега правено муабет со луѓе што ја негираат цела серија. Мое мислење е дека ГоТ постави одредени стандарди и правеше одредени работи поинаку и подобро т.е...
 11. smihajlo

  Game of Thrones

  Вториов дел не ти го разбирам. А за првиот дел одговорот е не. Мислам дека е очигледно дека не правам директна споредба туку аналогија. Еве ќе бидам поспецифичен, во теоријата за носење одлуки постои ментален модел познат како „потонат трошок“(sunk cost -...
 12. smihajlo

  Game of Thrones

  Ептен смешно ми дојде ова. Типичен пример за first world problems. LoTR неколку пати го имам гледано и за среќа нема глупи сцени со нагласок на последнава сезона на ГоТ. До некаде ги разбирам, има луѓе што се емоционално инволвирани во приказната и реакциите се резултат на таа инвестиција...
 13. smihajlo

  Game of Thrones

  Подобра од претходните епизоди али далеку од тоа дека е 10/10. ГоТ од секогаш имал добри ефекти, а тоа што ја правеше 10/10 беше сторителинг т.е приказната имаше тек и логични заклучоци, причини и последици. Оваа е епизода имаше добри сцени. Ми се допадна што покажаа колку се моќни змејовите...
 14. smihajlo

  Game of Thrones

 15. smihajlo

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Doctor: Do you smoke? Me: Yes, but only after sex. Doctor: Your lungs are in perfect health.
 16. smihajlo

  Game of Thrones

  Можно е само некако малку веројатно. Мислам дека за такво нешто требаше да има повеќе build up некако една епизода не е доволна за било каков твист.
 17. smihajlo

  Game of Thrones

  Точно, но кажано е веќе дека стариот валириски нема пол така да принц значи принц или принцеза. Инаку се согласувам дека Џон Сноу е најдобра опција пошто и во реалноста тие што се најквалификувани не сакаат да бидат на позиција на моќ.(Освен тоа он е единствен што го става доброто на...
 18. smihajlo

  Game of Thrones

  Инаку Даенерис многу мастурбира на она i am the rightfull Queen сега испадна дека некој има повеќе право од неа и она вика ќути си не битно кој има право само јас да бидам кралица малку дволично али јебига.
 19. smihajlo

  Game of Thrones

  Па дојде кога умре Роберт и Џофри/Томен го наследија она веќе не беше кралица али реално може и за едната и за другата да важи пророштвото, а за бебето се согласувам. Друга варијанта е D&D да го игнорираат пророштово али мислам дека нема да го направат тоа.
 20. smihajlo

  Game of Thrones

  Да ама Cersei е постара.
На врв Bottom