Резултати од барањето

 1. TpH_Bo_OkO

  Огласи за вработување кои го заслужуваат вашето внимание

  Новоотворен ланец на продавници за свежа храна има потреба од персонал за продажба: Број на работни места: 3 извршители (м/ж) Локација: Скопје Потребни квалификации: - Познавање на зеленчук и овошје - Одлични комуникациски способности - Претходно работно искуство во областа ќе се смета за...
 2. TpH_Bo_OkO

  Хонда - генерална дискусија

  Јас го возам истиот мотор. Само модел 2005. Нека не те лажат луѓе дека нема делови (потрошни, ако сам си ги набавиш, редовна промена ќе те чини 4.500 денари сосе делови). Работи како бензинец, многу е тивок. Во првиот коментар имам набројано што све имам возено и во споредба со нив, Хондата е...
 3. TpH_Bo_OkO

  Сте чуле за Редот?

  Затоа и го прашав до кој степен/ниво е :)
 4. TpH_Bo_OkO

  Сте чуле за Редот?

  До кое ниво си?
 5. TpH_Bo_OkO

  Сте чуле за Редот?

  Сакаш да кажеш дека си член на овој „Ред“?
 6. TpH_Bo_OkO

  Сте чуле за Редот?

  Де бре Џо, ама си ги намразил :) Имам начуено нешто за постоењето на оваа група што се нарекува Редот, ама не доаѓам до никакви информации. Обично ваквите групи во Македонија се пуваат со сајтови, слики од собири и други глупости, демек се тајни, а се фалат кај стигнат. Редот некако многу...
 7. TpH_Bo_OkO

  Инвестициски БУМ во Македонија

  Има во приватниот сектор и по некое балонче, го гледаш како расте, се дува, се дува, се дува...па подзамижуваш дека во секој момент ќе пукне и оп! Пука. И позади себе остава еден куп латексни парчиња наречени долгови кон добавувачи. Еве на пример, Керфур. Следен од таа бранша типувам на Жито...
 8. TpH_Bo_OkO

  Хип хоп културата во Македонија

  Темава ја најдов на четврта страна. Не бива тоа така.
 9. TpH_Bo_OkO

  Хонда - генерална дискусија

  Уште не можам да одредам на што точно се фокусирани. Новите модели на Сивик, Акорд, дури и ХРВ се многу добри на изглед, ама комфор, просторност итн, не знам баш. ЦРВ им е според мене утнат дизајнот. на задната клупа просторот е далеку помал во споредба со претходните верзии, искористливоста на...
 10. TpH_Bo_OkO

  Хонда - генерална дискусија

  Момци, разбирам дека правите компарации меѓу моделите, ама за Хонда збориме овде и се околу нив :) Зависи која генерација на CR-V. Првата и втората генерација (која ја имам јас), некако ми се нај "expendable", каков што треба да биде еден теренец. Третата и актуелнава генерација ми се не баш...
 11. TpH_Bo_OkO

  Хонда - генерална дискусија

  За сите модели на брендот Хонда. Веќе втора година возам Хонда за прв пат во животот, купена со многу скептичност, како што генерално гледав на автомобилите на Хонда. Не можам да кажам дека не сум ги слушал сите пофалби за Хонда и каква репутација ужива, едноставно не познавав луѓе кои се...
 12. TpH_Bo_OkO

  Акции на СЈО (Генерална дискусија)

  Од што се плашите бе, долгораки?
 13. TpH_Bo_OkO

  Акции на СЈО (Генерална дискусија)

  Ова според кој закон?
 14. TpH_Bo_OkO

  Акции на СЈО (Генерална дискусија)

  Бонева има два стана во Скопје со вкупна површина од 360м2. Ај да не ја прошируваме темата на прашањето ОД КАДЕ И ПАРИ, туку го игнорираш фактот што ЖИВЕЕ ВО СКОПЈЕ СО ГОДИНИ. Крсто Мукоски земал 8000 евра за патни трошоци А НЕ ПОСЕДУВА АВТОМОБИЛ И ЖИВЕЕ ВО НОВО ЛИСИЧЕ. Еве не знам, дај ти...
 15. TpH_Bo_OkO

  Акции на СЈО (Генерална дискусија)

  Провери си го календарот битуш. Не сме 1996, туку 2016. Тие што ја правеа приватизацијата или како што ти велиш „деиндустријализацијата“ СЕ ДЕНЕС НА ЧЕЛО НА ДПМНЕ (не само денес, туку последниве 7-8 години). Или тие или нивните деца, ама истите гомна денес се ВМРО, а ти ги браниш, обвинувајќи ги...
 16. TpH_Bo_OkO

  Акции на СЈО (Генерална дискусија)

  И што, треба да се помириме со тоа??
 17. TpH_Bo_OkO

  Миленко и плочата на Кајмакчалан

  Мислев на медиумите кои ја пренесуваа веста.
 18. TpH_Bo_OkO

  Акции на СЈО (Генерална дискусија)

  Кога сакаш да го промениш целиот систем, мора да се случи револуција која ќе биде иницирана од некаков радикален потег како што е тој. Било какво друго сценарио со „вагање“ потези и тактизирање значи промена на власт, а не промена на систем.
 19. TpH_Bo_OkO

  Акции на СЈО (Генерална дискусија)

  4 меѓународни институции во независни истраги ја потврдија автентичноста на снимките. Ај доста беше глумење самоилови слепци по овој случај со снимките. Мене лично единствено нешто што ме изнервира во објавувањето на снимките е што СДСМ си го задржа ексклузивитетот на објавување, наместо да...
 20. TpH_Bo_OkO

  Миленко и плочата на Кајмакчалан

  Миленко отишол и лупнал со токмак двапати во гола карпа, па се претставил како да ја крши спомен-плочата која ја поставиле претставници на бугарската армија. Никој не збори за шарлатанскиот потег на МИленко, плочата е отстранета од Македонските власти неколку недели пред Миленко да се прошета со...
На врв Bottom