Резултати од барањето

 1. acetetovo

  Фан Клуб: Арсенал

  Резултатот е баш како што си заслужија цела сезона. Ај јово на ново од август...
 2. acetetovo

  Premier League - Season 2018/2019

  Сигурно повеќе отколку за врапка...
 3. acetetovo

  UEFA Champions League 2018/19

  Да беше Барселона од шампионски материјал ќе се викаше Реал Мадрид...
 4. acetetovo

  UEFA Champions League 2018/19

  Ај сеа да видиме дали е меси тоа што се тврди дека е
 5. acetetovo

  Фан Клуб: Арсенал

  Како е регулирано во уефа, ако ние завршиме 5ти а Челси биде шампион во ЛЕ? Ќе не вметнат во ЛШ на носила?
 6. acetetovo

  Фан Клуб: Арсенал

  Неможем да ви се изначудим, догодина не заслужуваат ни лига Европа да играат, ни играчите ни сопственикот. Мора да се допре дното за да му дојде памет на кроенке или да инвестира или да го продаде клубот. Абе вие забравате дека од 2004 наваму еден трофеј се нема освоено? Тие купчињата низ...
 7. acetetovo

  Фан Клуб: Арсенал

  Otide sezonata u kurac!
 8. acetetovo

  UEFA Champions League 2018/19

  Епа не е ајакс каљари...
 9. acetetovo

  Фан Клуб: Арсенал

  Ова ерменецов на лето да се продаде на принципот на маркет акција, купете мхтаријан со гратис средство за ветробранско стакло!
 10. acetetovo

  Фан Клуб: Арсенал

  Шо е воа састав без меси?
 11. acetetovo

  Фан Клуб: Арсенал

  Мораше да се прими гол за да му текне дека озил се влечка по терен...
 12. acetetovo

  UEFA Champions League 2018/19

  Вежбај пиздати матер, вежбај! :)
 13. acetetovo

  Premier League - Season 2018/2019

  Преку кур више со судииве. Нема дерби а да не сјеба резултт
 14. acetetovo

  Фан Клуб: Арсенал

  Преку кур, нека го продадат на лето за една пунга сончоглед!
 15. acetetovo

  Фан Клуб: Арсенал

  Секој што го прати арсенал неможе а да немал претчуство за петардава, ќе си земам за сходно да кажам дека поминавме поприличнл лесно. Можеше да биде најмалку 8:1. Чарето е фокус на помалите екипи да се соберат поени за во европа па на лето ремонт. Играчи што се влечат на терен незаслужуваат прв тим.
 16. acetetovo

  UEFA Champions League 2018/19

  Мора ВАР, стартов ван дајк е на граница со убиство
 17. acetetovo

  Premier League - Season 2018/2019

  Не бе, не требало ВАР, ќе се уништел духот на лигата.... абе клошари од наредно коло да се стаа тоа камерете!
 18. acetetovo

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Значи го мотивирале нареден пат со влекачи сканија да шверца цигари...
 19. acetetovo

  Како до инвалидска пензија

  Комшивкава(65 год) е пензионер веќе 20 години, а еден ден нема поминато во болница. А познавам и случај инвалид, телото не му прифаќа никаков материјал за колкот да му функционира а ене го десетта година само го праќаат на работа од комисија.
 20. acetetovo

  UEFA Champions League 2017/18

  Не ми е јасно зошто одите со глава низ ѕид. Прво: Играчот на реал е во 100% шанса пред празен гол, пред него ни голманот не е. Второ: Штоперот му стартува од зад грб го оборува на земја а не ја ни допира топката. По сите правила е пенал и црвен картон. И трето: Од кога во фудбалот имало врска...
На врв Bottom