Резултати од барањето

 1. WESLEY 10

  Македонија - Австрија [ 16.01.2014 - 18:15 часот ]

  За тие што пишаа погоре за победа на Чешка.Значи нема шанси Данска сигурно си тепа и си иде со 4 бода во наредна фаза не се глупи! а за денес за со Австрија ке биде многу тешко,ги гледав со Данска и мошам да кажам дека моментално се подобар противник од нас,и уште Лазаров ако го затворат ке биде...
 2. WESLEY 10

  Поплаки

  Леле Псв леле живите да ви ги ебам ааааа,значи не бе јас веќе ако турам тим од Холандија на тикет кур сечам вчера оние гнидите Ајакс денес овие ццц не е можно бееее !!!!
 3. WESLEY 10

  Латвија - Македонија | 09.09, понеделник 14:30 часот |

  Игорче будала,нашите можат да се пакуваат,и европското првенство ке можат да го доследат на програмата на Сител телевизија :pos:Иначе тоа е тоа толку од оваа генерација,ама како што гледам нема ни да имаме некој добри играчи во иднина,овој Костовски од кај искочи човече нека иде нека игра баскет...
 4. WESLEY 10

  Латвија - Македонија | 09.09, понеделник 14:30 часот |

  Пиши пропало утакмица,се знае дека ке си ги пакуваме куферите.Утре ке биде само последна утакмица на некој наши поединци,како Гечевски,Антич,Илиевски,Бо и незнам за Самаеџиски тој треба сам да се повлече,и да се почне со смена на генерација и да се вадат нови деца нови играчи за подобра кошарка...
 5. WESLEY 10

  БиХ - Македонија | 08.09, недела 14.30 часот |

  Епа ако тепа вечерва Црна Гора,и утре ако ја тепаат Србија они ке идат со 4 бода у следна фаза хаха групава е лудница :D
 6. WESLEY 10

  БиХ - Македонија | 08.09, недела 14.30 часот |

  Па ако вечерва тепа Литванија, не се будали Србите утре да тепаат да идеме ние и да идат со 2 бода у следна фаза наместо со 4
 7. WESLEY 10

  БиХ - Македонија | 08.09, недела 14.30 часот |

  Толку е од ова европско првенство,а и толку е од оваа генерација и последен натпревар на некој на наши играчи да не ги набројувам се знае кој се.И Бо ке му биде последна според мене нема да се замара веке човекот.И за тие што уште не знаат и објавуваат статуси по фб и остали портали дека имаме...
 8. WESLEY 10

  БиХ - Македонија | 08.09, недела 14.30 часот |

  Знаев дека ке биде многу тешко со Босанците,иако се послаби од нас.Значи не утепаа со скокови и претеравме со тројки кој денес не ни идат баш.Ке биде тешко до крај и се гледа колку се мотивирани Босанците ...
 9. WESLEY 10

  Maкедонија - Србија | 06.09, петок 21 часот |

  Тооооооооооооооо бееееееее,ауу што ми е мерак србите што ги плеснавме кога ке ми текне само колку се палеа пред утакмицата и на крај дури и ги декласиравме :D Него незнам дали некој примети,во еден офанзивен скок Пеџа ке си дадеше автокош за малце :pos:
 10. WESLEY 10

  Фан Клуб: Интер

  Фантастична игра ауу немам зборови.Ораат на терен Џонатан :cuc: едноставно блесна човекот и можам да кажам дека го имаме новиот Мајкон.И се е тоа под заслуга на Мацари тренерот кој што го сакав уште од дамна во тимот, нема лабаво кај човекот кај и да отишол тим направил и млади неискусни играчи...
 11. WESLEY 10

  Кошаркарска репрезентација на Македонија

  А не бев во тек,да ми каже некој што е со Кирил Николовски зашто го нема во репрезентацијата?
 12. WESLEY 10

  Кошаркарска репрезентација на Македонија

  Која карикатура е Самарџиски еј,да имаш 2,15 да неможеш еден офанзивен скок да направиш и поентираш под кош катастрофа невидена :facepalm:
 13. WESLEY 10

  Фан Клуб: Интер

  Да да ауу како сум се смеел на тоа човече,јас до сеа такво нешто не сум видел.И по ова се гледа до кое дереџе сме дојдени каков аматеризам страшно нешто.:eek:
 14. WESLEY 10

  Фан Клуб: Вардар

  Идам и јас,250 души се пребројани вечерва таа е бројката и неколку души со коли.Ке биде фешти по пат ке заглавиме највеке на Романска граница,минатиот пат на ракомет од пети до глава не тресеа скоро 2 саати сите по ред и кучиња имаше дури :pos: и пак им внесовме 5 пакети пиво и 20 кила ракија.И...
 15. WESLEY 10

  Фан Клуб: Интер

  Дечки од дамна неам пишано.Еве ке пишам реално со овие играчи односно засилувања нема ни за 8 место да се бориме,ако не се донесат класа играчи ништо не правиме,а како што тргнала работава ке си бидеме задоволни со Икарди Белфодил Андреоли и компанија,ако не влезе Тохир во клубот со чичко Морати...
 16. WESLEY 10

  Матура

  Дечки без паника,јас книга не пипнав Македонски па со 3 положив,тие на крај прашањата поготов што ке бидат се боза едноставно си го читаш прашањето од наведениот текст.Потрудете се малце за есејот да напишете нешто и тоа е тоа,Македонски баталете тој што одбрал Математика нека се ангажира малце...
 17. WESLEY 10

  Фан Клуб: Интер

  Тоа го правиме уште пред 2 години,ама никако барем еден да си отиде,сеуште се тука и Киву и Камбијасо,Самуел,Станкович... а така ке биде и ова Лето т,е ке не залажат со некој како што е Алварез што е добар на клипови и се ке си биде по старо.Ковачич за 2-3 години ке кошта преку 60 мил,ако не е...
 18. WESLEY 10

  Фан Клуб: Вардар

  На Степјановиќ до кебапите му е,кога и да го видам мска месо дечкото :pos: Иначе добра игра,и победа многу важна за борба за титулата,мораме до крај по мотивирано а Боби и то како знае да мотивира.
 19. WESLEY 10

  Фан Клуб: Вардар

  Да да готово куртонот си поднесе оставка,џабе е се го унакази тимот,го унакази оној победнички менталитет ке треба малце време за да се вратиме.Уште одма утре Боби да го вратат на клупата,ке среди доста работи човекот ...
 20. WESLEY 10

  Фан Клуб: Интер

  1 у 2 ееее Морати бе гнидо една,апла местена нејкам збор да слушнам,и у право беа погоре некој ако немаш пари да го водиш тимот продај го,ама нема убаво му е вака пари да си лапа.
На врв Bottom