Резултати од барањето

 1. leandra

  Светско првенство за жени - Данска 2015

  За најдобар играч на првенството без конкуренција Ниагу. Какви голови, какви додавања, каква сила демонстрираше девојкава вистинко злато да ја имаш во свој тим. Од Норвешка како и досега не сум импресионирана, многу пати видена машинерија на терен незнам дали ќе дочекам првенство да ги нема да...
 2. leandra

  Светско првенство за жени - Данска 2015

  Celo Svetsko go izgledav dosega i mozam da kazam deka sum prezadovolna od igrata na Polska i Romanija. Ona sto nitu edna ekipa go nema vo sebe go imaat ovie dve. Takva zelba za pobeda, za dokazuvanje, uigranost, hrabrost oddamna nemam videno. Iako na zadni 10 min kako Makedonija da igra, sepak...
 3. leandra

  sreken rodenden Leandra

  Fala decki,,,,,fala....,,,shutrak,,,,,
 4. leandra

  Help needed - Увоз на велосипеди

  Nemoj da ne si kazal koga ke gi prakas za nadole oti ke ti gi zaglavam preku Juba :)) Najozbilno pisi mi pp da se dogovorime togas.
 5. leandra

  Help needed - Увоз на велосипеди

  Prvo treba da imas firma registrirana za uvoz. Potoa obrati se tuka i vidi koi dokumenti ti se potrebni za da uvezes velosipedi, pretpostavuvam plus i na staro. Kazi im go i toa e dosta vazno a carinenje...
 6. leandra

  Сакате ли да преноќевате во куќичка од ерата на Флинстоун?

  Nie uste od toa vreme ne sme ispadnati ti kako luksuz ni go prodavas.
 7. leandra

  Летни авантури

  Ebete li be nesto? @Peja989 so e ova site molcat od ko zamina Stef nema ziv koj da prasa na temava.
 8. leandra

  [Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Трилече

  Cafe kolku pari baras mesecno? Smestaj i dokument obezbedeni.
 9. leandra

  Ме избркаа од работа затоа што не станав ВМРО

  Da go objasnime podrobno bitlarka. Ova e negovata rabota: Ova e koga go mavaat licno nego:
 10. leandra

  Work and Travel - Германија

  Вие барате соби не цели станови претпоставувам. Еве ви студенска берза: http://www.wg-gesucht.de Барајте со предзнак вг кога пребарувате страни тоа означува соба во стан со цимери.
 11. leandra

  [Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Трилече

  Добро Господине Лет 3. Онда у старт се откажувам. Не сум и некој љубител на теста за да потрошам пола нерви за да направам лиснато. А да бидам искрена не се ни сеќавам дека некогаш сум купила лиснато тесто. Тоа само на школо што ни го даваа задолжително и тој им го давав на децата и си земав...
 12. leandra

  [Кајгана готвач] Натпревар за оваа недела: Трилече

  Може ли да си купам готово тесто за лиснато? @Agda Beata она као спанаќ што го продаваат во фрижидер како се подготвува? Увек останува ко несварен да ти се згади во уста да го ставиш.
 13. leandra

  Ме избркаа од работа затоа што не станав ВМРО

  Порано големи форумски пријатели, денес Персеј борец за правда, битларка борец за крема за испукан гзен отвор на позитивна листа заедно со течност за перење уста од анални фекалии. Времиња беа тоа кога Џонка ронката нагалено им беше дел од тимот за „името не го даваме“. И име дадоа и газ дадоа и...
 14. leandra

  Филематофобија - страв од бакнеж

  Мислам дека најчесто ја фаќа човек оваа болест после изневерување кога ќе го фатат жив. Тогаш се јавува страв од бакнеж, секс, телефон, социјални мрежи и контакт со непознати луѓе.
 15. leandra

  Влез и престој во Македонија без Македонски документи

  Овој документ во полиција се вади? Само за македонската страна важи или мора и во англиска верзја да се направи?
 16. leandra

  Право на годишен одмор

  Убаво е организирана Австралија убаво. За трудничко и овде е 70% од плата со можност до 3 години, каде трудничко може да земе и партнерот и овде речиси сите го користат тоа право. Тоа право за мажите следи и во Македонија само од пусти срам некои си 30 души го искористиле. А и те како е...
 17. leandra

  Право на годишен одмор

  И како рече се вадат документи за Австралија? :D Овде мораш да искористиш 30 работни дена одмор (зборам за мојата струка, али верувам сите се над 25 дена работни годишно) до 31 Јануари следна. Ако не ги бришат. Акумулација постои во некои фирми доста интересно се акумулира за до пензија. Пример...
 18. leandra

  Романија и Бугарија пет години во ЕУ, а политички и економски на Балканот

  Ама оти така велиш види во последниот пост што напиша: „Ти мене ме обвинуваш дека ја подржувам владата, во исто време додека единствена алтернатива ми нудиш во некои други гомна. И тоа гомна со багаж и со долг кон нашите крвници. Демек тие помалку смрдат. Јас со двете раце би гласал против оваа...
 19. leandra

  Мигрантите низ Македонија

  Можеш и да ме цитираш кога ми се обраќаш верувам не ширам алергија. Плус и оти сте како на боцки кога ќе ве цитира некој - спремни матер да ебете оти ве цитирал. Јас жалопојки не видов, видов нормални коментари на луѓе кои се против насилници да си затворат робови со помош на државни служби за...
На врв Bottom