Резултати од барањето

 1. General Centar

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Кој фокус? Има неколку генерации. Јас имам бензинец од 2000 год 1.6, колата супер оди се е ок само троши уље тој мотор кога ќе помине 200.000. Јас редовно ја одржувам, мењам уље на 5-6000 км и ѕтоа оригинално. Генерално супер кола. Искршена е во судар колата, не е никаква фабричка мана.
 2. General Centar

  Правна помош

  Дечки ми треба помош околу ова: Значи се работи за наследство на стан со регулирани сите имотно правни работи, значи чист. Прашањето е како оди постапката за оставање на станот од родители на деца? Родителите кои се сеуште живи сакаат на писмено да стои дека по нивната смрт станот се дели на два...
 3. General Centar

  Авиони погодни за Македонија

  МИ 28 и МИ 24 се исти отприлика, а КА 50/52 се за некој милион поскапи ама се последна генерација конкурент на Апачи и мислам дека се далеку подобри и ќе влеваат поголем страв, а инаку да сево ова е за герилска борба. Доколку "не нападне" странска воена сила знам дека немаме шанси и само ќе си...
 4. General Centar

  Авиони погодни за Македонија

  На Македонија и требаат 30 СУ-25 кои шинат 11 милиони долари по парче или 33 милиони, 20 ка-50/52 хеликоптери кои чинат 16 милиони долари по парче или 32 милиони и околу 5 С-300 против авионски реакетен систем кој чини околу 15 милиони долари по систем или околу 45 милиони долари. Сумирано се на...
 5. General Centar

  Дали некој фрлил магија врз вас?

  Не е тајна баба ми бае уште од мал еднаш имам одено кај неа па се ме натераа и ај да видам, инаку цел живот тоа го прави како што знам гледа на кафе и бае против разни срања, а за ефект ќе видиме барем кај мене каков ќе биде. Инаку во Скопје е жената,поздрав
 6. General Centar

  Дали некој фрлил магија врз вас?

  Дечки денес ми баеа со олово и ми го кажаа следното: Имав мноооооогу прстени и тоа значело дека некој ме гледал или ми гледал низ прстен изваден од мртовец, па после некој ми фрлил/прснал со вода (ваљда некоја лоша вода) на квака или на врата и сето тоа ми го правел некој мал низок човек...
 7. General Centar

  Неписмени со коли на Водно

  ЕЕЕЕЕ па јас се понудив за да биде среќен дечкото, а ти би ме казнила. :pos:
 8. General Centar

  Неписмени со коли на Водно

  Со точак бараш адреналин на асвалт и замисли ти излегле три возила и тоа на коловоз, дечко ако сакаш таков адреналин еве јас ќе те влечам со кола на автопат и тоа со 180 кмх.
 9. General Centar

  ЈСП - случки, прашања, дискусии

  Картата да ја платиш кога исто ќе ги третираат албанците и кога ќе превземат нешто против кражбите во автобусите, ако не превземат нека бркаат работа.
 10. General Centar

  Југословенските тајни служби

  ЈНА била ѕверска армија а со тоа и нејзините тајни служби. Цел свет може да учи од ЈНА и нејзиното функционирање.
 11. General Centar

  Изградба на спрат - колку чини

  Дечки ај совет, значи имам 200 квадрати градба (куќа) - се легално и околу 150 квадрати двор во центар спаѓа. Е сега наскоро ќе се градат згради па ме интересира до каде можам да одам со ценкање, колку реално би добил во замена за станови или дуќани? Зградите според план би биле 7 спрата +...
 12. General Centar

  Каков монитор користите?

  Јас користам коцкаст монитор BENQ во боја е и има една сијаличка на десниот долен ќош и свети зелено кога работи и помаранџесто кога е исклучен компјутерот.
 13. General Centar

  Бараат работа, а молат Бога да не ја најдат

  Лажеш дечко, во 2005 јас бев најдобар на УКИМ. А инаку за вработувањето, во државни институции оди партиски, во приватни роднински и дел партиски, а сам ако отвориш бизнис ќе те решат инспекции.
 14. General Centar

  Град ги уништи посевите во Скопско, за градобојни ракети нема пари, а за врби има

  Абе батка полека малце, па секој бизнис е ризичен, па да земе ако не Премиерот од тераса да пука со ракети за на сељаците што не дерат со цените да не им се заебат пиперките. Ако не им доаѓа памет пак нека не се осигураат, и не град и торнадо нека ги рокне.
 15. General Centar

  Релација Скопје - Провинција

  Така нешто.
 16. General Centar

  Дали геноцидот во Cребреница е мит?

  Sluzbarski: Не си во право. R.I.P за сите жртви во ЈУ војните ама според фактите кои ги истражував мислам дека Сребреница е одмазда за Тузланска колона. http://www.youtube.com/watch?v=PX3WNcDdiOI&feature=related Погледнете ги сите делови, исто добро е да се следи од почетоток уште од...
 17. General Centar

  Релација Скопје - Провинција

  Во Скопје има 30-50 илјади стари скопјани, останатато е сељачаана, косовари, и друга багра.
 18. General Centar

  Релација Скопје - Провинција

  Епа супер сите да мислат како тебе Скопје ќе биде топ, и пре живеј си во Велес. --- надополнето: 3 јуни 2012 во 20:47 --- Ќе се однесуваме со вас како и до сега и сами ќе си одите. Raus --- надополнето: 3 јуни 2012 во 20:49 --- Овие се малце посовремени, значи ние помладите сме ги преработиле...
 19. General Centar

  Релација Скопје - Провинција

  Па одчигледно да си одат во село да рипне малце извозот на "френки и чушки", бе бог да чува треба да ви се нацрта. Јас ова не го измислив ова е од муабети што ги прават вистинските - старите скопјани. --- надополнето: 2 јуни 2012 во 15:40 --- Кај мене пра пра дедоми е од Скопје исто и пра пра...
 20. General Centar

  Релација Скопје - Провинција

  Не е лоша идејата. Еве некои скопски (узречици) само за (доселениците) колку да се разбереме. 1.Не - Рака - рука 2.Не - Нозе - ноги 3.Не - Па што ако - Шо има везе 4.Не - Подобро.. - Боље, Боља, Бољи 5.Не - Ќе те удрам - Ќе ти учукам една или ако ти бапнам една 6.Не - Лани - Прошла година 7.Не -...
На врв Bottom