Резултати од барањето

 1. K

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Togas koga mi ja pisaa ne bese uste severdzansko ama sepak kaznata kje si ja platam ama nemase nisto za zabrana.Sigurno ja nemaat uste na sud dadeno.Kje stigne za 1-2 godini.A za zabrana ne znam kakva kje mi stavat posto za takov prekrsok se stava zabrana za polaganje a mene ne znam kakva kje mi...
 2. K

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Si poloziv najnormalno bez problem i si zemav i vozacka i sea osven 400 evra kazna nesto drugo mozat da mi napravat?
 3. K

  Сообраќајни прекршоци и казни

  да да ми пишаа и тоа некој 400 евра ја мислам дека сигурно ќе стигне ама ме интересираше дали има некој со такво искуство да ми каже за колку време од прилика стигаат
 4. K

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Zdravo decki nov sum na forumov i imam edno prasanje Pred nekolku meseci kaj kvantaski pazar nautro me stopira policija togas uste nemav polozeno. Sega pred eden mesec si poloziv bez problem i vozacka si zemav. Sega akp ima nekoj da mi kaze dali kje mi stigne nekoja cestitka ili nekoja zabrana...
 5. K

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  А сега да ве прашам што понатака? Како оди вадењето возачка? Мене не ми е баш јасно пошто од испитен центар не ми дадоа никаква потврда за положен испит. И какви тоа сликички треба да се однесат за возачка книшка? И дали треба посебно да се иде за возачка, а од кога ќе ја земам возачката па да...
 6. K

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Ви благодарам на сите за советите што ми ги дадовте. Со мало одложување денеска конечно си положив.
 7. K

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Офффф па овие биле полоши од нас почетниците. А бараат без грешка да се извози.Ние сме почетници не професионалци,искуството и рутината се стекнуваат после земањето возачка. За овие пари до сеа што ги лупнав за полагања до сеа кола ќе си купев Какви неписмени луѓе се овие бе
 8. K

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Некој да каже некое искуство со "новава комисија" бидејки не утепав од фрлање пари за полагање градска.Бутаат за глупости и за работи што само они ги виделе. Утре полагам по 4 пат. Ако пак ме бутнат нема пак да полагам туку ќе си возам без возачка.
 9. K

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Ти благорарам многу на советот. Инаку не бев соцрвено пежо туку со црна форд фиеста
 10. K

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Абе тоа нека не ве чуди не е ништо ново Само сакам да прашам дали некој од вас до сега има паднато на полигон? Јас полагав денеска и паднав на паралелното паркирање Некој совет за како полесно да го совладам ако знаете да ми кажете?
 11. K

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Дали некој ќе знае да ми каже дали сега полигон и градска може да се уплатат заедно? Или ќе мора посебно да се уплаќа и чека посебно?
 12. K

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Само сакам да се надоврзам на темава и нешто да ве прашам Дали знаете колку чини полигон и градска од прв пат за уплаќање?
На врв Bottom