Резултати од барањето

 1. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  Да, Салиба ете бил прв играч од Арсенал што ги одиграл сите минути од сите 38 утакмици во една сезона, лани беше клучна повредата негова при крај на сезона. Костурот сезонава остана здрав, да ама Арсенал нема клупа, нема никаква замена за Сака, нема кој да го замени Салиба, нема голгетер, нема...
 2. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  Финансиски немаат никаков проблем, туце пари ќе фрли пак Кроенке, проблем имаат со тие што ги наброја со исклучокна еден, и уште неколку што ги донесе Артета, како Жезус на пример. Иначе не би рекол дека немаше повреди, баш напротив имаше и тешки повреди како таа на Тимбер кој беше купен како...
 3. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  4-та пишав, админов ме саботират
 4. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  Заслужено ќе си освојат 3-та по ред Сити, машини се, камо некогаш Арсенал да го достигне ова ниво
 5. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  Хојбјерг братот Сити Шампион ја имат рокнато
 6. mkgunner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Левица со 65000 гласа дали ќе освои 7 пратеници, учкиве од дуи со 130000 18 пратеници. ПЛЕМЕ ДА ВИ ЕБАМ И НА СДС И НА ДПНЕ што дозволувате Албанци да ни водат држава со не изгласувањето на една изборнна единица.
 7. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  Уште не е Мај, ама реално го сркнаа пак
 8. mkgunner

  UEFA Europa League

  Море све по список да им е.ам, Венгер ме откажа среќа па не ме погаѓаат толку :D
 9. mkgunner

  UEFA Europa League

  Гуд Ебенин, мочај
 10. mkgunner

  UEFA Champions League - Season 2023/24

  На 6 метри од линија беше Раја, Артета мастермајндот го научил така, крв им ебем и на двајцата
 11. mkgunner

  UEFA Champions League - Season 2023/24

  Пепе прва постава во нокаут фаза на ЛШ, за 5 дена ЧЕТИРИЕСЕТИЕДНА :eek:
 12. mkgunner

  Европско првенство(мажи)-Германија 2024 [10-28 јануари]

  Какво тенгало е овој Кузмановски мајко мила
 13. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  Губат од кого стигнат, општинска лига екипа и ќе дојде утакмицата со Арсенал, ќе се појави некој друг Џеси Лингард, ќе се појапери пола тим мислиш прајм Ферги ера, а Онана ќе има 14 одбрани...
 14. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  Гуд Ебенин
 15. mkgunner

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Едно 85% од овие се тежок фејл :eek:
 16. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  Не бевме толку подобри како што кажува резултатот, Рашфорд мозок им испи на Вајт и Салиба особено на првиов, секој допир во близина на 16-ник беше шанса за гол. Продадена топка за прв гол, продадена топка во 88' за поништениот гол кој патем беше нанометарски офсајд, Сака уште мора да работи на...
 17. mkgunner

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Не постои клуб кој е понеспособен да се ослободи од вишок играчи. Вчера Холдинг го продадоа за факинг 1м, сега ова. :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :tapp: :tapp:
 18. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  Венгер е најмалце тренер, визионер и убер интелигентен менаџер, од корен го има сменето начинот на живеење н фудбалот во Англија и цела Европа. Ако само број на титули се мерка за елитен тренер тогаш не е. Ако се гледа целокупната слика на една рака се бројат таквите како него.
 19. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  И Вајт влагаше на задњи везни, само многу поретко зато што Зинченко играше сѐ само не лев бек
 20. mkgunner

  Premier League - 2023/2024

  Buffstreams
На врв Bottom