Резултати од барањето

 1. dextermld

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво Имам Корса Д 1.3. Кога вртам во десно се слуша некое грчење на воланот, во лево помалку, тоа се осеќа повеќе кога тргнувам од паркинг, во возење се осеќа помалку, вероватно е сервото, еднаш во месецот се случува на палење да светни сервото и воланот е укочен но при поново палење се е во...
 2. dextermld

  Дрога ( Наркотични дроги )

  Здраво Каде можи да се најди чисто масло од канабис (се работи за здравствен проблем)?
 3. dextermld

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Здраво Ми треба платена иптв која ги содржи EuroCinema 1-4 филмските канали
 4. dextermld

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво Имам Корса Д 1.3. Кога вртам во десно се слуша некое грчење на воланот, во лево помалку, тоа се осеќа повеќе кога тргнувам од паркинг, во возење се осеќа помалку, вероватно е сервото, еднаш во месецот се случува на палење да светни сервото и воланот е укочен но при поново палење се е во...
 5. dextermld

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Здраво Прашања: Дали иста листа купена директно од продавач и од реселер треба исто да работи во смисла на квалитет на слика,баферинг и сл дали можи да има разлика или не смее да има? Зошто служи порт бројот во xtream податоците, некои го вклучуваат во податоците некои не, која му е точната...
 6. dextermld

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Овие се серверите, ништо не работи https://wxmdutz.msupbelac.xyz https://extraott-iptv.com https://8kott.cx
 7. dextermld

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Не работи на тв, пробав и на мобилен, претплатата е година дена има рок. Претходно беше ок, сега 3 дена не работи. Кинезот ми испрати друг линк односно друг линк сервер но без успех.
 8. dextermld

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Здраво Дали некој забележал блокада на иптв преку телеком овие денови. Имам проблем со логирање на кинески листи!!!
 9. dextermld

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Дали знае некој да го протолкува линкот и да издвои каде би можел пак да побарам тест оти ги загинав контактите http://cloudfire.tvweb.org:80/playlist/vlatkomtest02/globaltvl210/m3u_plus
 10. dextermld

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Smartone iptv најдобра апп во секој поглед, претходно сите тестирани но како оваа апп немам сретнато досега
 11. dextermld

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Здраво Дали некој може да понуди добра листа со голем избор на канали од цел свет која има и добар вод без разлика на цената? Дали има листи кои ги имаат филмските канали Euro Cinema 1,2,3... Може некој тест ако не е проблем!!!
 12. dextermld

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Здраво Кога ја вчитувам листата на смарт тв работи само на почеток и потоа јавува еррор и неможи да ја вчита, а на моб тел работи без проблем, дали сум блокиран од телеком или друг е проблемот?
 13. dextermld

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Фала на сите за советите Сепак после сите проверки најдено е дека е проблем во абс пумпата, како нај едноставно и најевтино решение се изврши премостување на абс на предно лево (тоа што пеавеше проблем) и задно десно (така морало да биди оти дијагонално биле поврзани). Сега снагата на колата...
 14. dextermld

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Тој Провери прво тоа, тркалото имаше 300 степени. Прво провери црево,шепа, се сомневаше дека е црево но потоа го тестираше абсот односно кога го чука механички абс одозгора како да олабавува вртењето. Така заклучи дека е тоа, јас само пишувам тоа што слушав. После тоа се испушти воздух од...
 15. dextermld

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво Претходно ви пишав за проблемот што го имав со корса д 1.3 дека ја губи силата при мали брзини, ми посочивте на дпф и егр. Забележав дека предно тркало лево загрева многу повеќе од другите. Итно мајстор ја провери, и заклучи дека абс пумпата не работи како шо треба односно трева нова...
 16. dextermld

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Дали дијагностока точно ќе кажи 100 % што е проблемот, дали е до нив, според симптомите вие типувате на дпф и егр? Ако ги исклучам Што ќе се случува со колата, ќе троши исто и дали ќе чади или исто ќе се понаша, имам читано дека во Србија не поминуваат технички ако немаат дпф, можеби и кај нас...
 17. dextermld

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Што е дпф и егр? Имам слушнато дека дпф е за прочистување на уздувните гасови или грешам. Што им е точно функцијата? Дали се поправаат и како би и се понашала колата без нив? Тие влијаат на потрошувачката на гориво?
 18. dextermld

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Сега правев мал сервис пред 5 дена, после кој како малку да е подобро но не како шо беше, најголем проблем гледам ви потрошувачката, од 5,3 градска сега е 6,7!!! 1692373072 Од Битола. Тоа дпф или егр се смета за скапа поправка или?
 19. dextermld

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво Имам корса д 1.3 дизел 2006. Веќе две недели осеќам како да губи сила при мала брзина пример од прва во втора, втора во трета односно кога ќе сменам во помала брзина како да ја губи силата и да се мачи додека не заземи, така не праеше претходно. Забележав дека и потрошувачката на гориво...
 20. dextermld

  Најекономично греење (затоплување)

  Здраво На Gree Gtech ако ја вклучам со апликацијата можам да вклучам xfan и да работи кога ќе ја исклучам, но како постојано да си функционира без да користам апликација, сигурно има некоја скриена команда да се уклучи?
На врв Bottom