Резултати од барањето

 1. Gogi-ManUtd

  Кошаркарска репрезентација на Македонија

  Ептен добра игра прикажаа денес, не само Нено туку цел тим. Ме изненадија посебно со играта во напад, малку технички грешки и изгубени топки што не личи на нас. Штета за поразот од Естонците, неколку грешки и повредата на Нено во најлош момент не чинеа пораз.
 2. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  На ваква одиграна утакмица грев ќе беше да не победиме. Премногу неискористени шанси, ама радува играта. Забележа Тен Хаг дека Линделоф е очаен и браво што го замени уште на полувреме. Него што е со Варан, толку ја имаат спукано или што е работата? За Мартинез се знае кога се враќа? Ако...
 3. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Прв пат ќе изиграме одличен фудбал и наместо 2-3 разлика да водиме, бркај се повторно.
 4. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Разбирам дека многу работи не штимаат во клубов, Глејзери, промашени трансфери, повреди, лоша внатрешна политика, лоши одлуки на Тен Хаг и слично, меѓутоа голман да ти прави упорно онакви киксеви е страшно. Капак на се и упорно е стартер, а беше доведен како подобрување од Де Геа кој правел...
 5. Gogi-ManUtd

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Реал страшна кошарка игра сезонава, никако не вреди дома контра нив да се игра, иако се е можно. Кемба е толку паднат што ни во АБА 2 не би фатил место.
 6. Gogi-ManUtd

  Turkish Airlines Euroleague 2023/24

  Тешко дека за брзо ќе ги вратат руските тимови, војната не завршува, а сигурно и после тоа ќе има рестрикции. Попрво во Дубаи ќе има проширување, овие Wolves од Литванија го преместија седиштето во Дубаи, годинава се во Еврокуп. Литванец милионер кој живеел во Дубаи им бил газда. Наводно од...
 7. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Никој не рече дека е директен виновник. Каков кикс е она човече, во утакмица која мораш да ја добиеш им поклонуваш топка в нозе од обично додавање, немаше ни пресинг врз него во тој момент ни ништо. Неколку минути пред тоа повторно грешка кога ја изби топката на нога на Мертенс мислам беше, кога...
 8. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Очај, дно од клуб. Вакво куроболие во играта како што покажува Бруно, нема ни на маалски турнир во футсал. 9 од 10 пасеви му се промашени или пресечени и упорно стартер. Тотално се изгуби Тен Хаг, на ништо не личи ова.
 9. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Би го избркал Тен Хаг под итно за носењето на Онана. Која превара е ова човече, па Де Геа не да беше измислен за овај, па нема зборови што може да опишат.
 10. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Разочарувачки лошо е што после САФ се сменаа толку менаџери, уште повеќе играчи, еден куп милиони се испотрошија, а нема никаква надеж дека сме на прав пат. Секоја сезона се поголемо дно допираме.
 11. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Кога ќе видиш и на Антони десната само за потпирање му служи. Валенсија во првите години беше Роналдо за овие сега, каков борец беше само, се отепуваше трчање. Овие примадоните сега ги мрзи пресинг да прават. Страшно колку крила поминаа низ клубов и тоа како платени, после Роналдо-Нани никогаш...
 12. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Отиде сезоната уште во септември. :pos:
 13. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Страшно е колку изгледаме очајно на терен.
 14. Gogi-ManUtd

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Еден чекор напред, два назад одиме. Тоа е кога преплаќаа кој стигнаа, па сега ни дрвата од тимот не можеме да ги избркаме.
 15. Gogi-ManUtd

  Евролига 22/23

  Чачо Система што би рекле Шпанците. А Љуљ каква муда има само човече, први поени на мечот шутот за победа. :cuc:
 16. Gogi-ManUtd

  НБА сезона 2022/2023

  Хорфорд на тренинг не смее да ти шутира 6 3ки, не пак во прво полувреме во можеби решавачката утакмица во серијата. Бостон доста лош, Ембид со одлична партија добро пратен и од останативе.
 17. Gogi-ManUtd

  Пукање во школо во Белград

  Ова е уште еден знак на општество кое тоне се повеќе. Булинг се повеќе во школите, социјалните мрежи и медиуми се повеќе влијаат врз сите, посебно врз младите. Родители кои се помалку ги воспитуваат и се вклучени во животот на децата, психолози и наставници кои не водат толку грижа и едукација...
 18. Gogi-ManUtd

  Евролига 22/23

  Без Таварес, Партизан е во многу поизгледни шанси да оди на Ф4. Верувам дека Реал ќе одговори нареднава и ќе израмни на 1-1 со полесна победа, но со ваква игра тешко да враќа брејк во Белград. Клучно ќе биди според мене повредава на Таварес, премногу губат без него и во одбрана и во напад, башка...
 19. Gogi-ManUtd

  НБА сезона 2022/2023

  Не е според мене тип на соиграч кој му требаше на Дончич, али ајде ќе видиме. Можеби ќе успеаат да стигнат подалеку во плеј-оф ама без одбрана тешко дека се екипа за титула. Знаејќи каква петарда е Ирвинг, ништо чудно да пукне тиквата набрзина и тотално да се распаднат Мавс.
На врв Bottom