Резултати од барањето

 1. Mad Maxx

  A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

  Се мислам да се префрлам на овие,гледам некои интересни пакети имаат. Да каже некој што е на нив,какви се у поглед на стабилност на интернет,тв...
 2. Mad Maxx

  Украдени 450.000 евра од возило на Стопанска банка - Битола

  Додека има овци ке има и вуна.Очигледно дека пиздариите што се дешаваа у Скопје пред па почне полиција да ги обезбедува пратките пари,не оставиле доволен впечаток за да почне да се применува ова и во други градови.Или некој си се искеширал убаво.Има служби,се надевам дека ке си ја завршат...
 3. Mad Maxx

  Ал Каеда во Македонија?

  Да де,сите се тие со брадите се ал-каеда и шетаат наоколу со запалени штапичи динамит.Брадоњиве се дел од муслимански секти какви и христијанството има еден куп но тоа не ги прави по дефолт радикални. Проблемот лежи на друго место.Факт е дека радикално настроени муслимански земји фрлаат тешка...
 4. Mad Maxx

  Ал Каеда во Македонија?

  Новинарско млатење слама.Оваа вест излезе од средбата на Грујо со Изреалциве,кои наводно му спомнале дека се можни напади на Балканов а не конкретно во Македонија.Тоа и деца мали го знаат. Дигање паника ради паника,ништо друго.
 5. Mad Maxx

  Филмска игра: Десет филмови со...

  1. Lord of the rings 2. Harry Potter 3. Push 4. Wizards of Waverly Place 5. Legend 6. Dungeons and Dragons
 6. Mad Maxx

  Вашиот хит на денот

  Не ми искача од глава песнава.
 7. Mad Maxx

  Аватар - најскапиот филм во историјата!

  Го гледав синоќа. Не е Покахонтас него е скрос Dances with wolves со Кевин Костнер,така да,за оргиналност 0.На тие што не го гледале овој филм ке им биде супер а и вреди да се гледа,ако не за друго тогаш за визуелните ефекти кои се лудило.
 8. Mad Maxx

  Сурфање со лаптоп или мобилен на јавни места, фалење или урбана култура

  А од каде знаеш дека тој што седи на соседната маса со отворен лап-топ не е од друг град или држава?Ова како пример само го зимам. Одма да се лепеле етикети.Отиди во било кој нормален град во светов,седни у кафич и отвори си го лап-топот,никој нема ни да те регистрира. Не кажале џабе,можеш да...
 9. Mad Maxx

  Реакции на Законот против пушење на јавни места

  Пред некое време бев у Истамбул на аеродром.Нормално,прва работа после симињање од авион ми беше да запалам цигара.Се утепав од прашување по луѓе каде е дозволено да се запали.На крај ја најдов единствената просторија у цел аеродром каде што е дозволено пушење,едно ебано терасиче у ќоше,2 на 2 у...
 10. Mad Maxx

  Реакции на Законот против пушење на јавни места

  Законов според мене е чиста утка.Ако не можам да си седнам у кафана ко човек со мезе,пиење и цигара да си запалам нема ни да идам у кафана.Дома ем ке си имам одбрана клиентела ем музика по кеиф. А овие што галамат против пушењево нека бркаат работа.Гледам на секој чекор мртви паѓаат непушачи чим...
 11. Mad Maxx

  Самоодбрана - што знаете?

  Пред некој ден разговарав на оваа тема со човек од Австралија.Кажа неколку интересни примери. Влагаат во ресторан маскирани и вооружени лица и извршуваат разбојништво.Газдата ги смирува гостите,разбојнициве им ги собираат парите на сите и излегуваат од локалот према кола.Еден од гостите се...
 12. Mad Maxx

  Помош за избор на лаптоп

  Ја овој си го земав http://www.itsvet.com/tekst/asus-n71v/3259/ На брзина испадна целава работа и немав време да разгледам други понуди.Фати некаде околу 30.000 и нешто ситно. Добар,лош,вреди за тие пари?
 13. Mad Maxx

  Што подобро помните: лица или имиња?

  Лица.Фаца не заборавам ама дур ја поврзам со име треба време да помине. На времето ми се имаше десено да идам со една девојка скоро две недели и да не ми текнува како се викаше па користев ситуации при запознавање со други луѓе да ја оставам сама да се представи за да се подсетам.Нормално,таа...
 14. Mad Maxx

  Како ви е поубаво - со кондом или без?

  Прашањево јако ептен. Како е подобро туширањето на пример? Ај да се бањаме облечени за да не не фати промаја:nenene: Уствари,секој со свој памет:helou:
 15. Mad Maxx

  Дали сте завидливи?

  Се слагам потполно со тебе.Разликата ни е во тоа што ти збориш општо а ја зборам за мене лично. Како што гласи темава,не сум бил никогаш завидлив а нема ни да бидам.
 16. Mad Maxx

  Што ви се прави во моментов?

  Ми се пие пиво,ми се јадат кикирики,ми се пука...
 17. Mad Maxx

  Дали сте завидливи?

  Не,не и не.До сега не сум почувствувал завист према никого. А ако некогаш во животов се деси такво нешто пак нема да биде завист затоа што искрено ке ми биде мило за постигнатото на било кој мој близок човек.А за оние што не ги знам ме заболе патка.
 18. Mad Maxx

  СЕ ЕБЕВ! :)

  Ептен,ама на сон.:kesa: Што плескање падна значи,еве го креветов уште се мрда :helou:
На врв Bottom