Резултати од барањето

 1. Middle Distance Runner

  UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

  Некој му каже некој на Тадиќ да не дава толку многу голови
 2. Middle Distance Runner

  UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

  Има поглуп од мене, а тоа си ти. Како прво, Вие сте познати провокатори како на терен така и надвор него. Земи потсети се кој прв спушти дрон со знаме на голема Албанија на сред терен. Провокација од учебник. Го заборави новинарот кој им леташе орлиња на србите у фаца? Имам уште милион...
 3. Middle Distance Runner

  UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

  Не се прави глуп со сила, знаеш и сам дека знамиња и извици за територијални претензии не се исто што и повик за убиство и скандирање убиство на еден народ. Не ти се србоманите на форумов криви што оној на мегафон после нерешен резултат се дере да ти ебам и македонците и србите. Се правите...
 4. Middle Distance Runner

  UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

  Како што реков, уефа не може да се прави слепа и глува и веќе прави истрага и наводно ќе има жестоки казни. Не очекувам одземање поени ама сигурен сум дека ќе има сериозни парични казни.
 5. Middle Distance Runner

  UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

  Добро, никој тука не спомна дека скандираа " Уби, Уби, Уби Србина", и едните и другите во еден глас!? Уефа и Фифа, за вакви работи поготово, на вакви настани треба да бидат хипер ригорозни. Вакви политички скандирања кои повикуваат на убиства на еден народ треба да бидат казнувани со одземање...
 6. Middle Distance Runner

  UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

  И маливе репрезентации треба малку од малку ред да си воведат у тимовите и федерациите. Не може од европски фудбал да отидеш у Бангладеш по пари и да мислиш дека ќе бидеш доволно добар да играш на европско. Брозгара отишол у Арабија да ебе кози и да си го лади у нивната полупрофесионална лига...
 7. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Вмровчињата си легнаа на брашното за името и си ги превеслаа. А они као демек, немаат проблем, се си е ок и по план, нив не ги тангира, а уствари внатре им се дешава имплозија, вријат, дијазепами пијат, нокти грицкаат, се клацкаат, очите пуни солзи, мрсулите надвиснати. Вмровчиња, уште колку...
 8. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Нема проблем за вмровчињата, претседателката го реши случајот така што веќе не вика ни Северна ни Македонија. Сега на твитер става само знаменца или вика нашата земја. И тогаш ја имаш оваа епохална изјсва на евнухот
 9. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Во 2016та и 17та, Ти се смееше и спрдачеше кога тука ти викаа дека има странско замешателство и Сјо е формирано со намена да се уништи грујо, а не да се гони криминал. Научна фантастика ти беше. Си подзаборавил.
 10. Middle Distance Runner

  Фан Клуб: Јувентус

  Одма нека му постави некој прашање колку титули има Јувентус Иначе ова е најлошата најава за било кој тренер од 2010 до сега. Прав резил.
 11. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Гледате како кога имаат некој заеднички интерес одма наоѓаат заеднички јазик. Владата на мицко ќе си добие министерства и така ќе има повеќе простор за прераспределба на ресори во коалицијата, повеќе функции и плус повеќе простор за вработување нови партиски ботови по министерствата. ДУИ ќе...
 12. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Баш ме интересира како Украина ќе влага во ЕУ. Дали со све руските тенкови или?
 13. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Мицика наш, голем маж е прав евнух. Го молел Гаши да се извини. Важи нема проблем веднаш ќе ти се извини :icon_lol: Абе мицко тикво една тиквосана, имаш мнозинство, земаш го мењаш одма од претседател на собрание и одма даваш до знаење у коалиција и у влада кој коси, а кој вода носи. Вака...
 14. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Ако не приметивте, вмровците немаат проблем со изјавата на Гаши. Се си било супер :icon_lol: Мислевме не можело ама вмровците ни покажуваат дека можело да се голта и поише од претходно.
 15. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Проблем е, јер дуи и нивниот национализам го ставивме во опозиција. Мислевме дека сме го решиле тоа ама уствари благодарение на вмро си добивме влен национализам.
 16. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Не, ние многу добро знаевме. Оние што гласаа од инат за вмро не знаеа и не сакаа да веруваат. Сега им е јасно ама пробуваат да релативизираат :icon_mrgr:
 17. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Не не моча. Само врне летен дождец. Благодариме Вмро
 18. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Ајх, што бидна бе :tvg: Пола од овие што гласаа за вмро веќе се незадоволни. Следната фаза е - "Разочарани сме" и"Сите се исти"
 19. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Важи пуно нема грешка - и сам не си веруваш на ова што го пиша. Буквално ништо од тоа што пишав не негираше, а и да негираш сеедно е, сите знаеме дека е така. Со ова твоево даваш уште една потврда на тоа што пишав, а македонците го мислат. Буквално немаш контра аргумент, си пишал нешо...
 20. Middle Distance Runner

  Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

  Вмровците да кажат што фали на сликава
На врв Bottom