Резултати од барањето

 1. Damian

  Пресвртница за Украина

  Како млеко остаре постов
 2. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Знамето на НАТО се вее пред македонското Собрание По свечената собраниска седница, на претседателот на Собранието Талат Џафери му беше предадено знамето на Алијансата кое потоа беше закачено на јарболот до македонското знаме пред парламентарниот дом. Update: Газот не боли, ама УСПЕАВМЕ...
 3. Damian

  Иран

  Талески: Иран да размисли кога го напаѓа стратешкиот партнер на С. Македонија Воопшто не е добро кога се напаѓа најважниот стратешки сојузник на С. Maкедонија, САД. Нападот врз воени бази на САД со можни жртви е напад врз САД, вели во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“, Дане Талески...
 4. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Кај и да е Нешнал Џиографик ќе дојде овде да снима документарец за психолошки пореметувања. Синдромов за проучување е, треба медицински да се лечи.
 5. Damian

  Група Б(MKD,CRO,ESP,JPN,BAH) - Минхен

  Сега тој на (С)МРТ 2 кујзнае колку гомна јаде. Со кутлача ги срка
 6. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Северна Македонија. 15ина дена до крштевање
 7. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Наградна игра, пронајди 10 референдумски нерегуларности на фотографијата.
 8. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Поздрав до сите северни европејци по форум. Во недела рака под рака со овие момчиња и ко нив сличните и правец на гласање. Па од понеделник ЕВРОПА чека. :love:
 9. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 10. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  :pos: O be Dardan.. ke go menjame firom
 11. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ама се активираше северната штабска централа од ноќеска до сега. Импресивно. Само нервозно делувате.. Тоа ме радува :love:
 12. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Тоа е тоа. Сега спремете се за најпрљавиот референдум кој го видел континентот Европа.
 13. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Скандалозно. Добро око пријателе ! Во европска Северна Македонија нема повеќе да се носи крзно и кожа, само лажна кожа. Граѓани и граѓанки северномакедонски, свесни за правата на животните и вредноста на секој #Живот.
 14. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Дојде живот.. име ќе се мења
 15. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ах тие злобни руси.. Знаме ради нив сменивме, рамковен ни направија, со автобуси УЧК од Арачиново го вадеа, Ахмети секој ден е кај нив у амбасада, име не тераат да смениме.. Без срам уставно име ни признаваат, Путин вика од Македонија дошла писменоста во Русија (мамето негово, он нас ќе ни...
 16. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  А затоа сите Албанци од Македонија и пола Косово и Швајцарија ќе гласа ЗА на референдумот. За Илирида да не биде. #Бојкотирам :coffee:
 17. Damian

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Душичка татина, гордост северна :place:
На врв Bottom