Резултати од барањето

 1. ^RedDragon^

  Дежурна Ординација! #2

  Заборавив да спомнам дека во левиот бубрег ми најдоа песок што не предизивикувал застој, исто болката ми е кај левата страна од мочниот меур. И они ми рекоа дека не пијам многу течности. Чајот околу три недели го пиев и дури деновиве почна болката да олабавува.
 2. ^RedDragon^

  Дежурна Ординација! #2

  Пред околу месец дена правев ехо на абдомен поради тоа што имав болки кај мочниот меур. Ехото покажа зголемен ѕид на мочниот меур. Направив крва слика, уринокултура и брис. Сите резултати испаднаа во ред и не покажаа присутност на бактерии или кандида. Докторката ми препорача пиење на многу...
 3. ^RedDragon^

  Дежурна Ординација! #2

  Од време на време ми се јавува болка кај препоните на левата страна, близу моќниот меур. Кога ќе го стиснам не ме боли, немам некој оток како знак за кила, ако почнам да ги тегнам нозете тогаш болката како да оди накај ногата, немам проблеми при мокрење при што кога мокрам болката како да...
 4. ^RedDragon^

  Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Дали ги имаш вклучено и спортските канали во тие 1299 или треба да се доплати?
 5. ^RedDragon^

  Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

  И јас истиот Tenda модел го имам, денеска ќе пробам со TP-LINK рутер па ќе видам дали е во ред. Ако повторно има проблеми тогаш ќе дојдат од ТК да го проверат модемот.
 6. ^RedDragon^

  Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

  Пробав и така, тогаш веќе добивам интернет но брзината е премногу мала, или страните воопшто не се вчитуваат, или се вчитуваат многу бавно и на крај не се целосно отворени.
 7. ^RedDragon^

  Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

  Дома вчера ставив интернет од Телекабел, интернетот функционира кога директно од Thomson-от ќе се конектирам на компјутер, меѓутоа кога интернетот го поврзувам на Tenda рутер кој е сетиран за DHCP и не сака да ја прочита IP адресата од провајдерот, туку постојано е со статyс Connecting. Направив...
 8. ^RedDragon^

  ОНЕ и ВИП се споија

  Зошто да мораш да ја промениш тарифата, јас вчера го обновив договорот за Vip 666 и си земав телефон, јас земав ZTE и доплатив 500 денари, за LG K4 требаше да се доплатат 1500 денари, а ми понудија и некој Alcatel за 0 денари. Случајно кога си се јавил во контакт центарот да не си ги прашал...
 9. ^RedDragon^

  ОНЕ и ВИП се споија

  Цената на опремата е иста, но токму заради тоа и постојат групации, опремата се купува заеднички за цела групација, на пример Дојче Телеком од Германија купува одредена количина на опрема и понатаму неговите ќерки фирми (Македонски Телеком) ја откупуваат од него. Инаку многу е лошо кога се...
 10. ^RedDragon^

  Нов трет мобилен оператор?

  Од ова што гледам на страната за Lycamobile понудите воопшто не им се евтини, за 699 ден месечно нудат само 100 минути кон другите мрежи. http://185.13.105.164/mk/bundle?id=DBL
 11. ^RedDragon^

  NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Понудата не е ништо посебна ниту пак конкурентна за да се префрлиш кај нив, се гледа дека понудата за цена кога ја правеле се ориентирале на MaxTV, но премногу малку канали нудат за таа цена што ја бараат, а и проблемот не е секогаш во бројот на канали, туку и квалитетот на содржината која ја...
 12. ^RedDragon^

  Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

  Пред месец дена купив телевисор ST од Сет но кога ги пуштив дигиталните канали после некое време не ми се отвараа сите, секогаш ми јавуваше порака No Data Input, ако наново ги скенирам дигиталните канали повторно ќе снема дел од нив за околу 15-20 мин и тоа само ако вртиш од еден канал на друг...
 13. ^RedDragon^

  Правна помош и совети

  Нешто такво, но да не мора да се плаќа данок, нешто во таа смисла.
 14. ^RedDragon^

  Правна помош и совети

  Од идниот месец ќе седам под кирија во општина Центар, имам сопствена кола и сега треба неа да ја пријавам за да добијам бесплатен паркинг. Од паркинзи ми рекоа дека треба да имам доказ дека седам таму и нема да биде никаков проблем. Прашањето ми е како најлесно да добијам доказ дека седам на...
 15. ^RedDragon^

  C#.NET

  Дали некој досега испраќал контролни кодови до EPSON матрични принтери преку C# апликација, ја имам листата на контролни кодови, успеав преку LPT1 портата да праќам сигнали до принтерот, исто така успешно го праќам кодот за FORM FEED, но проблемот е во тоа што не знам како правилно да ги пратам...
 16. ^RedDragon^

  Пресметување на нето плата

  Ме интересира некој да ми каже како се пресметува нето платата во Македонија од вкупната бруто плата, по колеку проценти се издвојуваат за здравствено, пензиско осигурување, персонален данок и на кој начин се пресметува нето плата, како оди тоа со процентите?
 17. ^RedDragon^

  Xperia X8

  Не би требало, но ете изгребан е.
 18. ^RedDragon^

  Xperia X8

  Го имам телефонот неколку месеци и сум задоволен, но на почетокот не купив еднаш футрола и ми се изгреба екранот на неколку места, па сакам да прашам дали може да се најде маска за овој телефон и колку би чинела истата?
 19. ^RedDragon^

  Веб дизајн помош (совети, трикови, алатки итн.)

  Динамички текст подобро ќе биде да е.
На врв Bottom