Резултати од барањето

 1. D-r-ot

  Фан Клуб: Интер

  Legendata veli kolku poveke Urko ke se trevozi, tolku polesno dobivame utre.
 2. D-r-ot

  Aki usi, kur da pusi

  Aki usi, kur da pusi
 3. D-r-ot

  The Walking Dead

  Сакаат да ги прикажат Рик и компанија, особено Рик, Керол и Глен како сите оние на кои гледавме негативно во претходните сезони, односно кои беа спремни да убијат и да продолжат понатаму. Дека не се само они добрите дечки кои што останале да живеат во овој свет. Она што се случува надвор нема...
 4. D-r-ot

  The Walking Dead

  Снимкиве што оваа Дајен ги снима, ќе идат ли у странски служби? :)
 5. D-r-ot

  The Walking Dead

  Никогаш до сега не се збореше од каде дојде болеста т.е вирусов со зомбињава. Со типов, мислам дека ќе почне и таа тема да се отплетува. Според мене, станува збор за вирус кој го подготвила Пентагон/ДОД, за која цел ќе видиме понатаму. Ваљда откако ќе влезе типов во приказнава, ќе се прикаже...
 6. D-r-ot

  The Walking Dead

  Реално, Тајрис беше еден од најслабите "психички" ликови во серијава, останаа само загариве, кои како што прикажаа во неколку разговори, веќе не ни размислуваат дали да убијат човек или не, едноставно гледаат да преживеат. Преку тоа се доловува целата поента на серијата, дека човештвото, во било...
 7. D-r-ot

  Нема веќе да се емитуваат каналите на СпортКлуб во Македонија

  Целта за ова исклучување е да се подигне рејтингот на одредени телевизии, а тоа автоматски би им значело и повеќе пари од реклами. Нормално, повеќе од гледачите на Спорт Клуб не следат македонски телевизии, но има одреден дел кој место Спорт Клуб, ќе вртат по нашите телевизии. Истото важи и за...
 8. D-r-ot

  Нема веќе да се емитуваат каналите на СпортКлуб во Македонија

  Овие ги имаат откупено правата за реклами на Спорт Клуб за Македонија од United Media, односно Спорт Клуб. Не е фејк.
 9. D-r-ot

  Се очекуваат 900.000 ноќевања во ски-центарот Кожув

  Каква банана држава сме, страшно нешто е. Гледам слики од Кожув, сообраќаен знак на патот, до пола со снег покриен. Не разбирам, како може да немаме никаков сенс, чувство, визија, умешност (што сакаш кажи го), за туризам. Бугарија, од едно селце со 4 куќи, направи најмодерен скијачки центар...
 10. D-r-ot

  House of Cards

  И, за кој сте, за Американците или за Русите? :)
 11. D-r-ot

  Person of Interest

  So, is Shaw really dead? "You have to stay tuned," executive producer Greg Plageman says.
 12. D-r-ot

  Person of Interest

  Не сум видел, али како и да е, не мора во оваа сезона да ја враќаат, има време. Оставено е простор баш за такво сценарио.
 13. D-r-ot

  Person of Interest

  Добра епизода, можеби најдобра сезонава, само можеби ја претераа со машината и пресметувањето на сценаријата. Ако до толку може да предвидува сценарија, нека им ги покаже сите сценарија до крај како да ја утепаат Самаритан.
 14. D-r-ot

  The Walking Dead

  Добар почетокот и тапа крај на годинава, ваљда зошто претходните финалиња на првите делови наметнаа повисоки критериуми и стандарди. За потсетување, прошлата сезона у оваа епзиода се деси хаваријата у затворот со Гувернерот. После смртта на Лори, најмерак ми беше гускава Бет да ја утепаат...
 15. D-r-ot

  DUNE: PART TWO (2024) - Тема за тие што гo гледале филмот! (SPOILERS!)

  Ех, колку фама се дигна за филмов, сите го очекуваа ептен, у Синеплекс редици имаше до Венето, за да гледаме добра приказна со многу дупки у нејзе. Претпоставувам дека разочарувањата кај поголемиот дел од публиката се поради тоа што повеќе се очекуваше. Филмов, сценариски и не е така лош...
 16. D-r-ot

  Person of Interest

  Класика е, станува се поинтересно и поинтересно, ваљда ради тоа што повторно внесуваат некоја нова трета страна (покрај Финч и компанија и Десима). Еве Елајас се враќа, претходно беа Виџиленс, пред нив HR. Како што кажа и Рут, некој ќе умре на крајот, кој ќе биде - ќе видиме, мене Финч ми...
 17. D-r-ot

  Фан клуб - РК Металург

  По соопштениево од РФМ, очигледно е дека ќе се смират страстите и кај ракометарите и кај управата и тренерот. Огромните казни и суспензиите кои што би следеле не се зафкранција, а истите би му наштетиле и на Вардар, бидејќи токму шампионот на Македонија (претпоставуваме дека ќе биде Вардар) ќе...
 18. D-r-ot

  House of Cards

  Ептен добра, многу, браво. Она што најмногу ме импресионираше е што сите очекуваа во втората сезона да играат држ - не дај околу приказната со Русо, Зои и компанија и истото го решија у пола саат, ја фрлија под воз и толку беше од тоа, отидоа на многу поинтересна тематика. Вистинската битка -...
 19. D-r-ot

  The Blacklist

  Ќерка му на Ред (која што не знаат каде е, нели жена му исто така не знае), е поврзана со Лиз, затоа и Ред токму нејзе ја одбира. Повеќе од очигледно е дека Лиз не му е ќерка. Добра втора сезона, сега за сега се е некако темно, скриено, па полека ќе почне се да се одмотува. И да, после...
 20. D-r-ot

  Последен гледан филм со кратка рецензија

  The Wolf of Wall Street Само што го гледав. Врвот на Ди Каприо во својата кариера. Самиот наслов си кажува се, џабе ќе се напрегам да пишувам рецензија. 3 саати поминуваат во еден здив. Црна, многу јака комедија на Скорсезе. После филмов, многу луѓе животна желба ќе им биде да станат...
На врв Bottom