Резултати од барањето

 1. S

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ти одговориле веќе дека не може, ама ако ти е за живеење во ЕУ, има регулирана процедура за семејна виза и ќе може преку тебе да се пресели, ќе истражиш конкретно за таму кај што те интересира. Дали некој вадел европска здравствена картичка во Софија? Никој не се јавува на телефон. Ве молам...
 2. S

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Форумот е од јавен карактер и кој сака ќе пишува. На никој не му ставив пиштол на глава друже. Фала им на сите што ми пишаа порака и ме упатија, фала за помошта. Значи "форумот" помага на било кој што му треба помош, така што нареден пат комотно напиши се во прво лице. :) Жал ми е што никој не...
 3. S

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво дечки, имам две прашања, се надевам некој ќе одговори зашто премногу страни се за читање а немам кој друг да прашам. :( Фала ви однапред. Прва работа, закажав термин за земање државјанство, прво ми дојде мејл да го потврдам терминот, го потврдив, ама после тоа ништо не ми стигна...
На врв Bottom