Резултати од барањето

 1. Misery

  Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

  3700 месечно, 2000 од 7-17ч. ( @petrovski.bagi Ова ти е опција ) Гужва нема премногу,зависи од терминот. У принцип 10 до 19 е празно, 7-10 и 19-23 е пополно. Од опрема се е Technogym, што мене ако ме прашаш е една од поглупите инвестиции, односно пошминкерски решенија, ама вршат работа за било...
 2. Misery

  Пазарете се тука!

  Продавам Sony Z1 - Функционира одлично, гребнатинки само на рабовите и треба промена на стаклото на задната камера. Sony Z2 - Нефункционален (батерија или матична, никој не се нафаќа ни да проба да го средува) со нов, штотуку сменет екран.
 3. Misery

  Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

  Батеријата си умре најрегуларно, еден период почна пребрзо да се празни, па да се гаси на 7-8% место на 1-2, за на крај да не се полни воопшто. Во меѓувреме, менуван е екранот и е малку одвоен зошто лошо го залепиле, и тоа ми е сумљиво, да не ми влегла премногу прашина или нешто. А надвор од...
 4. Misery

  Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

  Некој да ми предложи мобилара во која пред се ќе може да ми се направи дијагноза, а потоа и сервис на Sony Z2 без да ме испокрадат, бидејќи мислам дека е само батерија откажана, меѓутоа не знам доволно за телефони за да сум сигурен.
 5. Misery

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  Morcheeba - Otherwise
 6. Misery

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Д, како ти иде пробување да влезеш во туѓи чевли? Знам дека не си Кармен од Наше Маало, ама пробај. Од една страна, имаш живот, свој и едини. Знаеш како е, има и добри и лоши моменти. Знаеш да се фокусираш на едните, или на другите, зависи од периодот. И генерално тоа ти го окупира времето...
 7. Misery

  Комплетни фитнес центри во Скопје?

  Не ми ја сфати баш поентата, ама со оглед на тоа што е форум, дискусија е примарен двигател на дејство, така да почитувам темелност и одвоено време. Студијата што ја линкна горе, наводно поради која сум се водел е една од милионите. Разлистај ги у рилејтед на ncbi другите студии, и ќе видиш...
 8. Misery

  Комплетни фитнес центри во Скопје?

  Имам завршено физиотерапија, со тоа и сум технички дипломиран по кинезиологија, односно вежби. Се занимавам со фитнес и бодибилдинг 6-7 години, со нутриционизам отприлика исто. Чак и како персонален тренер имам работено. Така да, јасна ми е забуната, ама некој од нас се стварно едуцирани...
 9. Misery

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Во Brutal Supplements ви се најефтини MyProtein продуктите, бар од тоа што сум разгледал. Полео држат малце повисока цена.
 10. Misery

  Комплетни фитнес центри во Скопје?

  Иако малку оф-топик, нема студии кои ја потврдуваат ефикасноста на најголем дел од суплементите, а особено мултивитамини и витамин Ц . Чак што више, најголем дел од придобивките се поврзани со фитохемикалиите кои се врзуваат со самите витамини во нивната природна форма (во склоп на...
 11. Misery

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Не ме сфаќај погрешно, ама мене ми е проблемот тоа што и самата федерација до сега ми делувала глуво за се останато освен за бодибилдингот како спорт во теретана , и од единствена причина што им е лукративно. Не се осеќам како да направила ништо битно во врска со физичката култура кај нас. Така...
 12. Misery

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Пошто струката ми е силно врзана со кинезиологијата , не можам ни да ти објаснам колку ме пизди кинезиологија делот кај тренери и фитнес ентузијасти што глумат тренери. Сум се упознал со куп луѓе, од кој дел стручњаци и чак и бодибилдинг шампиони во државава кој апсолутно никаква појма немаат...
 13. Misery

  Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

  Постојат ли сервиси кои би ми смениле батерија на Sony Xperia Z2 (моја батерија, веќе купена) ? И ако имате отприлика идеа колку земаат само за работната рака, одлично би било.
 14. Misery

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Милионска индустрија веќе постои базирана околу бодибилдингот како спорт. Можеме да дискутираме ние на темава колку сакаме, фактот е дека натпревари се одржуваат, титули се доделуваат, луѓе се прославуваат.
 15. Misery

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Бодибилдинг е визуелен спорт. Не може да биде олимписки спорт бидејќи нема баш активна натпреварувачка дисциплина, меѓутоа постои федерација, постојат натпревари, постојат системи на бодување, постојат шампиони и постојат губитници. Така да реално, спорт е. Теретана па е место на кое се...
 16. Misery

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Мобилноста на скочниот зглоб (поточно дорзифлексијата ) доколку ти е слаба, директно ти влијае на квалитетот на чучњевите и општо здравјето на коленото. Од зглобните и лигаментарните структури е настанат проблемот, од нив и треба да се реши, освен ако не станува збор за скратена тетива, иако...
 17. Misery

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  На твое место би барал и рентген снимка од коленото, не само мануелен мускулен и зглобен тест, ако имаш шанса провери си. Ако ти се јавува болката во прден дел од коленото, компромитиран ти е повеќе ACL-от , ако ти е странично - LCL-от. У било кој од случаите треба да го пазиш. Како и да е...
 18. Misery

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Од што ти се јави првично болка во колено и каде ? Дали при било каква активација на квадрицепс ти се јавува болката?
 19. Misery

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Д, дете пред прозорот ми, на работа ми, го праша татко му „а тато, дали нема татко копилотот во авионот?“ Копилето. На копилето мислеше копиљот. Беш му матер генијална.
 20. Misery

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Физиолошки не ти менува многу. Едино психолошки, ако те мотивира тој тип на нешта да прогредираш, па по пасивен механизам да влијае на мускулен раст.
На врв Bottom