Резултати од барањето

 1. М

  Same here

  Same here
 2. М

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Честито...конечно изгуби невиност.
 3. М

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  sea ce vidi onaj hokins dali postoi gospot heheh
 4. М

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Зар и ти сине Бруте? Малку ли му е на кутриот @VOLK2234 што цел живот пати и офка окован во угнетувачките пранги на жените, мигрантите, Сорос и педерите, па сега уште и ти го дискриминираш и му го ускратуваш неговото, и повеќе од заслужено место на оваа листа. Те молам, ама стварно* те молам...
 5. М

  #СегаКажувам

  А каде јас реков дека силувањето и семејното насилство не се законски казниви? Другар ти тениска лоптица се просераваше дека пишувањето поеми за силувањето е исмевање, а од друга страна сите постови на темава му беа жалопојки за тоа како мажите играле повеќе сетови во тенис, како демократите...
 6. М

  #СегаКажувам

  Кењаш дека ова било банализирање на темата, а се што кажа ти на темава е е некое безвезно неповрзано кукање за тоа како жените не играле по три сета, како Опра ќе била кандидат на демократите, па како во Америка мажите останувале на улица по разводот, па забега со некои муабет за мигранти, лгбт...
 7. М

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Утринава сретнав еден пријател кого не го бев видела одамна и му велам: "Како си Ѓорѓија, што има ново, како тече животот?" На што тој ми одговори:" Се е по старо, сѐ уште сум си ефтина проститутка што дудла по штабови, а хоби ми е глумење даскал по форуми...впрочем знаеш дека не можам да го...
 8. М

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  http://24vesti.com.mk/pritvor-za-strumichanec-osomnichen-za-siluvanje-zheni И по непостоечката логика на дегенерираните социопати што ги сотреа сите маалски мачки и кучиња, сега треба масовно да почнеме да труеме мажи за да не не силува некој кога ќе излеземе. Како само не начекам некој од...
 9. М

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Легендата вели дека мозочната клетка на @VOLK2234 еднаш, на полна месечина, смогнала сили и успеала сама да склопи мисла без да постира скриншотови од твитови или да преведува рандом мисли од интернет. Се заебавам бе, тоа ни во легендите не е можно.
 10. М

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Убаво од страна на ГоспоТ што ми даде до знаење дека не сум за у кујна, ама не мораше тоа да го направи преку изгореници од втор степен.
 11. М

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Јас на форумот = Дарио на естрадата, и двајцата жаревме и палевме на времето, но после неколку неуспешни обиди за камбек, полека не прекри правта на заборавот и сега веќе помладите генерации не ни знаат за нас. Останаа само стари касети и цитирани постови како спомен на тие времиња.
 12. М

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ја само се надевам дека @Inglourious Basterd е под suicide watch.
 13. М

  Мажена сум, а ме привлекуваат жени

  Мене ме привлекуваат тролови, ќе си одговараме.
 14. М

  Закон за забрана на пушење

  Ставро :sneaky:, сакаш да се кладиме дека после 2 саати на кафе со Ванлок, ќе станеш како оној типот од Белата долина што кидна од луѓето во планина, па после ги бараше? "Дајте ми недосадни луѓе, па ако сакаат и нека пушат, само да не се отоци", е тоа ќе бидат твоите крици изустени во...
 15. М

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Мразам луѓе што собираат Т-мобајл поени у Тинекс и мразам дебели деца со тркалезна глава, а најмногу мразам коа ќе видам две вакви сподоби заедно, родител шо замара со тоа телефонот на каса и некое грдо дебело детиште со него. И не, не се сите деца убави.
 16. М

  Филмови од нашите телевизии :)

  Airheads Camp Nowhere Clockwise
 17. М

  Стари македонски имиња

  Се среќава кај Власите, но не мислам дека е ексклузивно влашко име. Инаку, захари на влашки е шеќер, а колку тоа има врска со името е друга работа. А како машко име Захарија се среќава во Библијата колку што се сеќавам.
 18. М

  Филмови од нашите телевизии :)

  Почнувам да се осеќам како кул на времето коа ќе окупираше некоја тема, али темава дефинитивно ме врати во детството и цело време ми текнуваат филмови од тоа време. The Ref (1994) The Client (1994) The Air Up There (1994) Blue Chips (1994) Surviving the Game (1994) И морам да...
 19. М

  Филмови од нашите телевизии :)

  Pred nekoj den se kachiv na karpa da se slikam i mi tekna na filmov :D (za srekja ja neam zhivotno osiguruvanje) Justice for Annie: A Moment of Truth Movie http://www.imdb.com/title/tt0116735/?ref_=nm_flmg_act_76 Ne sum sigurna, ama mislam deka i ovoj film e baziran na istiot nastan Ne znam...
 20. М

  Серии од нашите телевизии :)

  Порано, негде средина на 90ти, отсабајле, мислам во 10, секој работен ден, даваа по некоја детска серија. Некои се веќе спомнати, како "Дали се плашите од темнината" и "Супер полицаец", а еве уште неколку: "Детско одделение", мислам дека во петок идеше, дејствието се одвива, како што кажува и...
На врв Bottom