Резултати од барањето

 1. DadoTom

  Фан Клуб: Црвена Звезда

  Едно име... Милан Борјан! Каков човек, каков играч.
 2. DadoTom

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  На 1.9 одат српските Арени, на 16 одат хрватските Арени, различни програмски шеми имаат.
 3. DadoTom

  Новиот автопат во Косово

  Не го знаев ова за Никшиќ, по магистрала зане да биде доста гужва, ама тоа е тоа. На новиот автопат во Косово ограничувањето е од 80 до 130, зависи каде. Веднаш на влез ограничувањето е 80, па после оди 130, па е намалува. Прилагоди се по знаци и немаш гајле.
 4. DadoTom

  Новиот автопат во Косово

  Јас од Скадар отидов кон Подгорица, па потоа Никшиќ па Требиње и право во Дубровник. Можеш и овој пат како на сликата, ама овој период Јадранската магистрала е ептен фрекфентна, а и на граничниот премин од Црна Гора во Хрватска се чека повеќе.
 5. DadoTom

  Новиот автопат во Косово

  Да, терај кон Приштина па Призрен па влагаш у Албанија и треба да одиш за Скадар. Ја би ти препорачал воопшто да не одиш по Јадранска магистрала поради гужви.
 6. DadoTom

  Wimbledon 2019

  Ми се врати филмот и мене на тој ритрн и на тој меч. Неверојатно како се победи Новак денес, а готово си реков крај кога зеде прв брејк во петтиот сет. Искрено фан сум на Новак, ама капа доле за Роџер. Изгуби, ама какво ниво на 38 години, го победи Рафа во полуфинале, а денес за малку не...
 7. DadoTom

  Камен во жолчка

  Со лесно нека ти е. Лапароскопски се вади, пост оперативно за 2-3 дена одиш слободно, со храната првите 2-3 недели внимаваш и после тоа се враќаш во нормала. Скоро 5 години немам гајле.
 8. DadoTom

  Македонска кошаркарска лига сезона 2015/16

  Ете колку е интересна и возбудлива, слите полни, реклами фрчат за време на преноси... Кошарката кај нас е во слободен пад.
 9. DadoTom

  TВ права за спортски настани

  Тоа што не е заинтересирана ниту една македонска ТВ е ептен далеку од цензура. Пари се во прашање, а искрено коментаторите на Арена се одлични и натрпеварите ги реализираат одлично, проблем во овој случај е (не)достапноста на Арена. Истото се однесува и на ЛШ, плати па клати.
 10. DadoTom

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Не знам од каде информациите дека финансиите биле стабилни. Дури кружеа моабети дека намерно не сакале да влезат во АБА 1. https://ekipa.mk/nema-pari-nema-ni-amerikantsi-vo-mzt-skopje/
 11. DadoTom

  Летување во Грција

  На местата што ги имаш спомнато би требало да е во ред. Гледај да одиш на таа страна каде што се Калитеа, Пефкохори, Полихроно, Ханиоти, Паљури. Не би ти препорачал на страната што гледа кон отворено море, има повеќе ветер и поладно е морето (Сивири, Фурка, Посиди).
 12. DadoTom

  STING: MY SONGS TOUR 2019 во Скопје на 02.06.2019

  https://avalon.mk/etickets/TicketList.aspx?pEventID=1254&lang=mk
 13. DadoTom

  Душеци

  Ти зборам за душеци со џебно јадро, со федери. Тој Viscoline и тој во Дормео се без федери и јас искрено со мојот Федер Бау немам ама баш никаков проблем, а е екстра удобен. Пишува на сликата дека е модел Pocket. Инаку точмо е дека имаш голем избор на душеци низ Скопје, треба да се купи она што...
 14. DadoTom

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Кочов, Симоновски и Младеновски у Задар би ги оставил на сезонска работа. Келнери, шанкери, нека трчаат низ кујна не се за во сала.
 15. DadoTom

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Додека го напиша постот Младеновски влезе во игра, за 10 секунди направи фаул у напад, па у одбрана, па промаши цел кош па пак напправи фаул. Вегува у трета да растерети малку за 5 секунди прави фаул. Самарџиски место да игра попретпазливо прави фаул над Жориќ на 7 метри, прави техничка... Тука...
 16. DadoTom

  Душеци

  По мене да.
 17. DadoTom

  Душеци

  Ваков имам, плус додаток мемори пена, немаш промаш.
 18. DadoTom

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  И Симоновски добра партија одигра, ама за Задар...
 19. DadoTom

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Денес МЗТ игра во Задар, во натпреварот влегуваме како апсолутен аутсајдер, барем според кладилнициве.
 20. DadoTom

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Задар во најмала рака е на исто ниво со Приморска.
На врв Bottom