Резултати од барањето

 1. М

  Драга Кајгана

  19ка, догодина влегувам во 3та деценија. Ај нека ми е среќен! Трева, небо, љубов, Фолтин во позадина... хир ај кам.
 2. М

  Хрчаци

  Менувај го овојшето и зеленчукот секој ден за да биде свежо и нека има разновидна храна, земи и специјални додатоци со витамини и минерали.
 3. М

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Оооооо колку мразам биполар! ^_^
 4. М

  Хрчаци

  Во принцип, глударите пренесуваат најмногу болести, ама со редовно чистење нема да имаш проблем. Само избегнувај премногу зелка, пошто од тоа урината мириса појако.
 5. М

  Кучиња скитници

  И те како знаат, ама под чест им е за мрднат со малото прсте за улични животни. Овој пат може само да се радуваат што не биле деца тие што си “поиграле“ со отровот, ама за жал на тоа ќе остане, бидејќи подалеку од носот нема никогаш да погледнат и увек овој ќе им биде единствен начин за решавање...
 6. М

  Макро фотографија

  17-70mm :D
 7. М

  Помош... Ми требаат гласови :)

  Твојата фотографија и 7мата најдобро го доловуваат насловот на дадената тема. Ја изгласав твојата уште пред да ја видам темава. :)
 8. М

  Макро фотографија

  Прво макро со новиот објектив! :vozbud:
 9. М

  Она што не го разбираме, го плукаме?

  Секој ден се среќавам со луѓе што се плашат да си погледнат пофалеку од носот. Секоја промена, секој потег, реакција, одлука што би била поразлична од нивната, ја класифицираат во чудни, ненормални појави и со потценување гледаат на тие личности. Најверојатно тоа им е еден вид поткрепа, утеха...
 10. М

  Драга Кајгана

  Уште не сум го помирисала индексот, а почнав да си правам планови за дипломската. Well aren't we just a little to ambitious? Nego, uбер напнато се осеќам и се с`клетосувам лесно, место не ме фаќа. Апетит ми се отвара кога сум екстремно расположена или екстремно писд. Денеска е второто. Почнав...
 11. М

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Пердуви таму? Сериозно? Вакви пердуви: клик клик клик
 12. М

  Вашиот хит на денот

  :pipi:
 13. М

  Макро фотографија

  Колку пари планираш да дадеш за апарат?
 14. М

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Пердуви во боја? И без предлози да ги кубам од животни во зоолошка... или пет шоп. :)
 15. М

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Пробав и така и така. Не знам.... на другите телефони кај што ја користев картичката не правеше проблем...
 16. М

  Стравот - предност или мана?

  Од една страна, кога би немале страв за ништо, туку-така би влетувале од една во друга ситуација, би донесувале одлуки без пардон и би терале низ животот како ништо да не може еден ден да ни се врати како бумеранг и да не шлапне по чело, да летаме толку високо, за после коските да ни се направат...
 17. М

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Абе не мора да остане со сила со сегашниов, ако толку не и` одговара, само нека се стави и во ситуација кога би била во врска со некој што е тотална спротивност на тој што го “има“. :)
 18. М

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Вчера си земав LG GD510 му ставив мемориска картичка што ја имам веќе користено. Претходно ја форматирав и префрлив пак ствари. Телефонов ја регистрира дека ја има, ама кога ќе кликнам да ми ја отвори ми вика Format External Memory. Неколку пати отидов на формат и џабе. Ја форматирав уште еднаш...
 19. М

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Стави се во следнава ситуација: Дечко ти е убер посесивен, љубоморен, параноичен и сл. Се заканува на секој што ќе ти се доближи, ради него бегаат од тебе како ѓавол од крст, не можеш до продавница да отидеш без детален извештај колку чекори си направила, што си купила и дали си била сама... И...
На врв Bottom