Резултати од барањето

 1. RocknRolaa

  Миленко Неделковски Шоу

  Терајте си ја темава како што си е почната. Форматот на емисијата не е посветен (исклучиво) на домашна политика и се надевам темава нема да ја уништите во првите две мислења бидејќи членот кој ја отворил темава не ни има за цел да се дискутира политика. Колку што имам загледано емисијава има...
 2. RocknRolaa

  Ѕвезда на тапет (Вес Андерсон)

  Ни треба нов човек. Одамна сме немале режисер, па затоа одиме со Вуди Ален. И слабо да гледате филмови тешко да сте го утнале. Мора да сте изгледале барем еден негов филм. А човекот е во филмскиот бизнис одамна. Во неговата биографија ќе ги најдете: Annie Hall Love and Death Everyone...
 3. RocknRolaa

  The Mentalist

  Ти скриј се молим те, биваше да се јавуваш на 911 додека Патрик се обидува да те убие? Мислам мастермајнд си на криминална организација, што ќе ти тоа, требаше подобро да се организираш за вакви моменти. :D А сега сериозно. Не знам што му било на Хелер кога ја смислувал епизодава, ама јас...
 4. RocknRolaa

  Тука коментираме книги

  Касно го видов мислењето. Од досегашното читање од 1-5 и давам едвај три, ама онака и попуштам. Писателов не можел повеќе да го залаже читателот. Првите 50 страни пишува за злосторството, после тоа има 250 страни за киднапирање на синот на хипнотизерот. Дури да ме праша некој дали ја...
 5. RocknRolaa

  Тука коментираме книги

  Јас сум голем фан на крими книги од типот на оние кои ги пишуваат Агата Кристи и Артур Конан Дојл и за среќа открив и друга тематика која ми е прилично интересна - трилер книги во кои централна тема е психологијата. Би сакала да ви предложам три книги кои ги читав, доколку сакате нешто ново да...
 6. RocknRolaa

  Тука коментираме книги

  Мој предлог особено за девојките - Жената на патникот низ времето од Одри Нифенегер. Прекрасна книга за човек по име Хенри кој може да патува низ времето и жената на неговиот живот. Ем тажна, ем симпатична. Онака, многу љубов, многу тага. Пошто некако си одат рака под рака.
 7. RocknRolaa

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  Грег Холден - The Lost Boy Кој гледа SOA најдобро ќе ме разбере. Една од најтажните песни кои ги имам чуено во една серија. Кој гледал знае зошто беше употребена. ... A hero into the masses, to those born without chances There's a freedom that everyone deserves I know there's greed and...
 8. RocknRolaa

  Sons of Anarchy

  Само едно имам да кажам. Петта сезона, трета епизода. Нема шанси уште еднаш да ја изгледам епизодата. Траор. Волку да ме потресат случувања во серија не ми се случило. Да не правам спојлери. Кој гледал ќе разбере. I got this...
 9. RocknRolaa

  Вулгарното и сексот во литературата

  50 Нијанси на сиво е најголемата глупост што сум почнала да ја читам. После првите сто страни ја фрлам. Книга ли е ова бре? Срање и ебаго се во секоја втора реченица :pos: Мислам толку глупости на едно место немам видено. Моментот кога ја најде типката во дискотеката баш кога и се пушташе...
 10. RocknRolaa

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Да, ама што има тоа врска? :)
 11. RocknRolaa

  The Mentalist

  На врвот е еден човек тука нема сомнеж. Тоа го докажува онаа црната која се зближи со Патрик и му го испрати дискот, а која ја уби Ред Џон. Се сеќавате кога му рече, толку сте слично со Ред Џон не знам како не станавте пријатели. Еден е на чело, прашањето е колкава организација има околу него...
 12. RocknRolaa

  Бременоста како повод за стапување во брак?

  Моментот кога ќе сфатиш дека нероден живот се користи за лична цел е само уште еден доказ дека светот отишол во три лепе. Не дека и без тоа ситуацијата ни е подобра. Свесно ги прават луѓето глупостите. Тоа си дава посебна тежина на глупоста.
 13. RocknRolaa

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Покрај сите овие блокбастери што ги дискутирате на претходниве страни јас имам препорака за македонски филм. Да одите да го гледате Балканот не е мртов во кино Милениум. 150 денари е карта. Јас не сум видела публика да се смее од срце така често. Голема пофалба за Ристановски. Немам зборови за...
 14. RocknRolaa

  Shanghai Rolex Masters | 07-13 октомври, 2013 |

  Делпо оди легни си, не си за финале.
 15. RocknRolaa

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Јас вчера го гледав и истото го помислив. Цело време ми се вртеше во глава улогата на Медс во Jagten. На неколку места ја зезнале во дејството, ама се на се, ме бендиса филмот. Хју Џекман беше феноменоменален.
 16. RocknRolaa

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  Pearl Jam - State of Love and Trust Оти ме асоцира на најубавите години на Прл Џем. Младост, бунтовност и оној Еди Ведер кој за мене ќе остане заробен во времето. А песната. Има дебата, дал е љубовна, дали е за самоубиство. Мислам дека зборовиве посочуваат на второво: And the barrel...
 17. RocknRolaa

  Битка на ликовите (Daenerys Targaryen Vs. Cersei Lannister)

  @The Magus нека ви е пример како не треба во темава :icon_lol: Мора да бирате иначе че ве бриша!
 18. RocknRolaa

  Битка на ликовите (Daenerys Targaryen Vs. Cersei Lannister)

  Значи Џек Торенс е катастрофално поразен од Ханибал. 27-3 резултатот во корист на Ханибал. Сега ќе одиме со битка на ликовите, но од серии. Ги знаеме како дуо, но сега ќе ги раздвоиме за да направиме поинтересна битка. Значи дечки, одиме со следниот дуел. Овој пат на дуел ставаме двајца...
 19. RocknRolaa

  American Horror Story

  Кети Бејтс - мора да ја мразиш женава, една одбивност што создава и затоа е генијална. Предобар старт. Ова ќе биде одлична сезона. Тејт и Вајолет то су срца два.
 20. RocknRolaa

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Ова е еден од филмовите кои едвај чекам да ги гледам. Даниел Редклиф стана актериште. Доволно е да го видите покрај Џон Хем во A Young Doctor's Notebook. Талент ипол.
На врв Bottom