Резултати од барањето

 1. outTake

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Да пренесам една статија: ОВА Е ЧОВЕКОТ КОЈ ИМА ИЗВАДЕНО НАЈМНОГУ БУГАРСКИ ПАСОШИ ВО МАКЕДОНИЈА – ЕВЕ КАКО ДА ИЗВАДИТЕ БУГАРСКИ ПАСОШ На кафе муабет со човекот кој е најдолго во посредување за поднесување на бугарски државјанства! Денеска во Скопје го сретнавме човекот кој вади бугарски...
 2. outTake

  Трикови за стекнување многу лајкови на вашите слики или фан страни

  Сигурно сте се запрашале дали постои начин како да добиете многу лајкови на вашите слики, а притоа да не морате да ги принудувате вашите пријатели во порака преку фејсбук. Пребарувајќи по интернет најдовме многу страници кои нудат продажба на вакви услуги. Проблемот со нив е тоа што доколку...
 3. outTake

  Јаков Дренковски

  Пишав на Гугл Јаков Дренковски и не најдов ништо освен малку овации на Кајгана. Како е можно волку добар пејач да остане толку малку познат? Нема ни википедија, нема ни албуми, единствнео „Скитник“ песната што ја има на јутуб, ништо друго... Иначе се сликав со него на Пиволенд 2013 и му дадов...
 4. outTake

  Имиња на македонски градови - преданија, приказни, легенди

  Ви благодарам што ја споделивте веста, се надевам ќе додадете уште информаци за други градови па и држави како го добиле името :) Патем, во текстот го додадов и мислењето на Sungerot Bob :) Рефреш: http://think.mk/2013/07/27/kako-nastanale-iminata-na-gradovite-vo-makedonija/
 5. outTake

  Доказ за работно искуство

  Не е преку агенција, единствено се контактира фирмата кај што предходно имаш работено, ако те препорачат они тоа е најбитниот услов..
 6. outTake

  Creative Exchange

  Иницијативата за развој на креативните полиња во Македонија, Creative Exchange, ќе го одржи четвртот по ред настан кој овој пат е фокусиран на фотографијата. „Четвртиот Creative Exchange настан е на тема фотографија. Се потрудивме да најдеме говорници со различни сензибилитети кои на свој...
 7. outTake

  Дрога ( Наркотични дроги )

  Нова дрога на пазарот Според извештајот а ЕУ, секоја недела во светот се создава нова дрога. За оваа година се откриени 57 видови нови психоактивни дроги. Растот на новите дроги е поврзан со растот на оналјн продавници за таа намена, кои од 170 во 2010 година пораснале до 693 оваа годна...
 8. outTake

  Менување име на facebook страни

  Има 10 илјади фанови и малце е глупо името, иначе на едно другарче е страната. Никако не можам да најдам начин да се смени името..
 9. outTake

  Менување име на facebook страни

  Дали некој има искуство со менување на име на фејсбук фан страни и дали воопшто има шанса некако со барање да се овозможи опција за менување на името откако веќе има добиено над 200 лајкови?
 10. outTake

  Човекот- нелогично суштество

  Имаш поента, само јас не гледам хорори и не ја сфаќам потребата од тоа, а она дека е забавно да плашиш други, е веќе целосно различна приказна, тоа е веројатно заради потребата од флерт, хумор, социјализација..
 11. outTake

  Астрална проекција

  Лебдење над телото (на англ. Out-of-body experience (OBE)), е искуство во кое се чувствуваме надвор од телото, но во реално време и во директна врска со реалноста. Најчестите OBE искуства се спонтани и се случуваат поради возбудување во РЕМ фазата на сонот, обично се и придружени со...
 12. outTake

  Дрога ( Наркотични дроги )

  Ето англичаниве: . „Едно шестгодишно научно, полициско и академско истражување на британските закони за дрогите покажа дека дојде време тие да се декриминализираат.“ (Извор)
 13. outTake

  Првата конференција за интернет маркетинг во Македонија

  На 23 ноември во Скопје ќе се стартува првата конференција за интернет маркетинг и онлајн ПР во Македонија наречена AllWeb каде што ќе се појават голем број на познати и признати експерти од областа на интернет маркетинг и социјални медиуми од Европ и потесниот регион. Со учесниците во...
 14. outTake

  Подземни Фреквенции

  Фајндер Супер дизајн браво :) Ако сакаш може да размениме банер со think.mk, но нашиов банер ќе биде од форумот: http://think.mk/forum/ Доколку се сложуваш пиши ми порака или мејл на info@think.mk
 15. outTake

  iPad Mini

  Јас одамна планирам да го земам чудово: http://anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=1005&pid=33867 само не ми стигаат пари..
 16. outTake

  Еден и единствен...

  Можно е (пошто на светов и онака се` е можно), проблем е што ова се дешава толку ретко што никој не верува дека е можно уствари :D
 17. outTake

  Кој си ти?

  Не ми изгледаат лоши како и да е.. Иначе за ова твојот препознатлив стил, стварно е лоша навика. Тоа лесно ќе го познаеш ако анализираш колку проблеми си имал за да го интегрираш стилот, нормално е, твојата илустрација за препознатлив стил едноставно не пали на позитивно, оти тешко е за читање...
 18. outTake

  Кој си ти?

  Може ли сето тоа да го оставием на стрна и да те прашам нешто: Зошто пишуваш вака? Технички проблеми ли се или навика? Стварно не ми е јасно, а многу лошо изгледа :/
 19. outTake

  Првата комерцијална ракета во вселената

  Вчера беше лансирана првата комерцијална ракета во орбитата во мега-договор со американската вселенска агенција НАСА. Ова е второ лансирање на Драгон капсулата во орбитата на земјата од калифорниската вселенска компанија „SpaceX“, а првото беше во пролет оваа година, но овој пат не беше тест...
 20. outTake

  Кој си ти?

  Јас можно е да сум мајмун :d Или па уште неопределен.. али мачка не сум :/
На врв Bottom