Резултати од барањето

 1. Plavooka

  Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

  Не можам да верувам што читам, едноставно не можам. Мажот треба да ТИ направи куќа? А не ЗАЕДНО ДА ЈА ПРАВИТЕ? Немало да се разведуваш? Лажеш. Итекако ќе се разведеш ако маж ти банкротира во меѓувреме или остане без пари. Ако е богат, ќе се бориш за парите, не оти те заболе за него и децата...
 2. Plavooka

  Харис Џиновиќ,Весна Змијанац и Хари Мата Хари целовечерен концерт - 18.04.2015

  Што ти значи рецесија .... 3 за 400. :icon_lol: Ова некој нов тренд ли е, што почнаа се по тројца наеднаш да одат?
 3. Plavooka

  Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

  За прв дејт, пожелно е машкото да плати пијачка. Во спротивно испаѓа мизерен. За понатаму, зависи од ситуацијата, околностите и можностите на двојката. Можеби во еден период и двајцата работат и имаат, може подоцна едниот од нив останал без работа, или пак двајцата немаат, и што тогаш? Таа...
 4. Plavooka

  До кога МПЦ планира да го дере народот?

  Не ме изненадуваат неписмените и суеверните, туку интелектуалците кои најмногу треба да имаат здрав ум и разум и да мислат со своја глава, ама пак како овци дремат по цркви и плаќаат вакви глупости. Ако тоа го прави интелектуалната елита, што останува за проста раја...? Кој не сфатил дека...
 5. Plavooka

  Вашиот најдобар хит од 1980 година?

 6. Plavooka

  Преквалификација/Курсеви во Скопје ?

  Информацијата ми е од Стопанска комора лично пред две недели, и тоа од луѓево одговорни за обуките. Ти кога ги имаш контактирано последно?
 7. Plavooka

  Преквалификација/Курсеви во Скопје ?

  Курсевиве не се бесплатни, чинат 500 евра.
 8. Plavooka

  доста години поминаа (1991-2014) а уште сите зборуваме српски..

  Што е работава со темава? Баш не гледам таков тренд на зборување српски, напротив. Голем дел од Македонците моментално учат албански. Да се каже дека сите зборуваат српски во Македонија е претерано, затоа што голем број Македонци не знаат да зборуваат српски. Дека се обидуваат, се обидуваат...
 9. Plavooka

  Новите казни кои ги подготвува МВР ќе ги наплаќа Управата за јавни приходи

  И пак, некои ни мува не ги лази заради казниве: http://www.telegraf.mk/aktuelno/hronika/202532-folk-pejacka-pregazila-pesak-na-ruzveltova http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=50645 Го прегазила, човекот починал. Ај баш да видиме дали ќе одговара или не.
 10. Plavooka

  Новите казни кои ги подготвува МВР ќе ги наплаќа Управата за јавни приходи

  Совозачот да „седи мирен“ Лицето кое се превезува со возило, не смее на било кој начин да го попречува возачот во управувањето со возилото, да влијае врз возачот да управува со возилото на начин со кој се намалува безбедноста на сообраќајот, ниту да презема дејствија со кои ја загрозува...
 11. Plavooka

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Преку сајтот не ми текна, но ете, штом веќе е пренесено на вистинското место, да не ги спамирам повторно. :) Туку, како иде со кодовите за попуст работава...? Не знам дали е до мене, ама никако не можам да најдам асален код. :( Ниту еден не работи.
 12. Plavooka

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Толку од македонскиот јазик....FAQ на бугарски! :facepalm: http://wizzair.com/mk-MK/useful_information/faq#15 Како може да носам музички инструмент? П'тници, които платјат голјам салонен багаж, могат да носјат на борда музикален инструмент с кал'ф, с максимална д'лжина 80 см. Другите размери на...
 13. Plavooka

  Ауфвидерзен Македонијо!

  Да се разбереме, Македонија е рај за газолижачи, а пекол за секој оној кој размислува со своја глава. Секој си го бира својот пат. Болдираново во твојот пост се однесува на сите апашки паразити напикани сосила во државна администрација, кои мислат само за себе и својот газ, а гајле им е што...
 14. Plavooka

  ЈСП - случки, прашања, дискусии

  Ај наздравје стрижење... http://www.press24.mk/raste-kaznata-eve-kolku-kje-treba-da-platite-ako-ve-fatat-bez-bilet-vo-avtobus-na-jsp
 15. Plavooka

  Феноменот гастербајтер/ка

  Што зборуваш бе човек, проституција поблагородна професија од таксирање ...?! :facepalm:
 16. Plavooka

  Скопјанец три години печалел во Ирак- неговата љубена потрошила се!

  И овој да не е со полномошно? http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=1332716 Кики одма ќе помине, габори ко мене шанси немаат...:place:
 17. Plavooka

  Бактерија Листерија?

  Сиромаштијата и лошите хигиенски навики кај граѓаните, компаниите и угостителските објекти се главната причина за ширење на листеријата во Македонија, сметаат епидемиолозите. „Утврдивме дека одредени угостителски објекти за да не трошат хигиенски средства за миење садови само ги пребришуваат и...
 18. Plavooka

  Србија во шок: Младата Тијана пронајдена мртва, убиецот фатен

  Монструмов ја убил и закопал, и дури тогаш му текнало дека нејзиниот мобилен е кај него в кола. Тогаш го исфрлил надвор. Но, полицијата направила сателитски увид на движењето на нејзиниот мобилен таа кобна вечер, а воедно провериле и кои други мобилки биле активни тоа време и на кое место...
 19. Plavooka

  Измалтретирана хрватска фока!

  Уште еден пример за евтин новинарски сензационализам. Фала богу што е барем снимен "инцидентот", па можеме да видиме што навистина се случило. Човеков има право да ги тужи дебиливе кои се нарекуваат новинари. Ако ова на снимката е тепање, тогаш немам коментар.
 20. Plavooka

  Експресно поминаа измените – придонеси и за хонорарците!

  Какво секирање, ова е нормала кај нас, да не издупат секој ден у здрав мозок за нешто, истренирани сме веќе со години....само едно не ми е јасно, до кога?!? Јамката секој ден е се потесна и потесна, а народов се повеќе лобомотомизиран. Да постоеше натпревар по мазохизам, верувам ќе го освоевме...
На врв Bottom