Резултати од барањето

 1. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  https://markukule.mk/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB-%D0%BA%D0%BE%D1%98%D0%B0-%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%98%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B5/
 2. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  https://lider.com.mk/makedonija/parite-od-reketot-boki-13-mu-gi-odnel-na-sovetnikot-na-zaev/
 3. Македонеро

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  https://m.facebook.com/logged_out/watch/?video_id=894413570892825&refsrc=http%3A%2F%2Fwww.vecer.mk%2Fnode%2F28873&_rdr
 4. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Еве Колозова има логично објаснување за сонцето oд Кутлеш:facepalm: https://expres.mk/kolozova-do-miko-sonceto-nishto-ne-ni-znachi-nikogash-ne-bilo-del-od-nashiot-folklor/
 5. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Јас би прашал кај исчезна Прибе со неговите оцени за судството.Многу беше активен до пред едно 3 год.Сега го нема да бекне.
 6. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10157197801048801&id=547158800&__tn__=%2As%2AsH-R
 7. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Очигледно е дека е шарен телетабис,а дали е Алма или Ставро не знам.
 8. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ништо не е ова.Убиецот на Нешковски веќе една година не е во затвор поради наводно лекување.Што болест ќе беше тоа?
 9. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Да не ја имаш уште маичката со СЈО или пак се имаш сликано со бугарскиот споменик во Дојран слично како што твојот колега и бањат граѓански активист Никола Наумовски се сликаше со споменик на УЧК во Радуша...
 10. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  И пак ќе биде iq-то поголемо отколку твоето и на баба роска и на еден куп други слични северџани.
 11. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Како твоите што дошле тука од Србија?
 12. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ok Манулаќ.Како ќе кажеш така е.
 13. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Таман се загрижив нема кој да ја изрелативизира аферава со рекетов и оп ете ти ги baba roska и Trolejbus.
 14. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Како да ве слушнаа дека се жалите за косите црти и оп одма корекција https://lider.com.mk/makedonija/od-denes-drzavjanstvoto-vo-izvodite-kje-stoi-makedonsko-gragjanin-na-republika-severna-makedonija/
 15. Македонеро

  Jeep Fan Club

  Како не било исто.Како да речам сега боље купи си Шкода него Ауди,исто а поефтино е.
 16. Македонеро

  Солиден телефон 17-20К ?

  Ако ти е толку важна камера додај нешто над 300 еур. за с8 самсунг од Ледиком за 19690ден. има подобра камера од сите овие што си ги набројал.
 17. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Рече влашкиот номад змеј горјанин.
 18. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  И 1941 немало независна македонска држава ама си има документ дека Македонија била окупирана.Тоа што ти Канзуров протнуваш куртонска блгарска пропаганда од 19 век е друга работа.
 19. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  За споменикот на генералот обрати се до Almeida и lazar31 чии дедовци се бореле против Бугарите. Него утре да видиме дали на изведувачот на химната ќе му се испушти стихот каде што се спомнува Делчев ,Гули,Груев и Сандански исто како на Тамара што и се испушти.
 20. Македонеро

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  https://republika.mk/vesti/balkan/protest-vo-gjakovica-za-osloboduvanje-na-morina/ Ги очекуваме Дарди и Пуно кога ќе се вратат од протестот да ни соопштат импресии како си поминале во одбрана на нивниот земјак и борец за човекови права.
На врв Bottom