Резултати од барањето

 1. TurboCharger

  Каква кола имате/сакате?

  Сите од магаре на коњ, само јас обратно, ама така е кога беснееш, 250ТД ’94 год. Иначе размислуваме за е39 525/530д да купиме во најблиска иднина, освен на тато ако не му се пореметат плановите :)
 2. TurboCharger

  Камиони

  еве уште 2 https://www.kleyntrucks.com/ http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?scopeId=AT&lang=en
 3. TurboCharger

  Каква кола имате/сакате?

  ја видов „количкава“ на Бит пазар пред неколку дена.. еден големичок човек ја возеше, иначе солидна Баварка :P
 4. TurboCharger

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Дечки има ли некој тука искуство со Фиат Стило (1.4/1.6 бензин) некои маани и недостатоци, потрошувачка на гориво и сл. Заинтересирани сме за моделот со 3 врати. Знам дека ЈТД е поубаво решение ама бензинциве се поефтини + монтирање плин мислам дека тука некаде ќе излезе. Според вас?!
 5. TurboCharger

  Каков скутер возите и што перформанси има?

  Gilera Stalker 80ccm 2001 год поминати 32000км макс. брзина: 95-100км/ч потрошувачка: 4-5л/100км
 6. TurboCharger

  Камиони

  затоа па старите се со големи мотори и малку коњски сили, на пр 360-380кс, а 14 литарски мотори
 7. TurboCharger

  Што да правите со погрешно гориво во резервоарот ?

  Јас некна ставав на Башино Гас во Кадетот и наместо 200ден нафта, ми ставија 200тки бензин, па после ради грешка гратис уште за 300 нафта ми ставија
 8. TurboCharger

  Какви патики носите?

  Од пред една врата ги најдов ;) се шалам..Спорт М -Велес :)
 9. TurboCharger

  Какви патики носите?

  најсвежо..од вчера :)
 10. TurboCharger

  Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

  Вчера тато ми ја даде колата за на подолг пат сам (конечно ..без да ја крадам и без да имам возачка), Мерцедес Е220Д 145-150км/х со IV брзина накај с. Мартолци, Велешко за натаму, а назад макс. 140 со IV.
 11. TurboCharger

  Какви патики носите?

  Овие ти се веќе стар модел, сега се поинакви Адидас Порше Дизајн. Убава патика, удобна, ама многу се нежни. Мене ми се изгребаа цели напред, ама никаде немаат одлепено или скинато
 12. TurboCharger

  Камиони

  Кога веќе си запнал за ФИАТ, ефтин, имаш позади на Брако терминалот у Велес, 260-36, ама и тој не е мал, со 3 осовини е. Знам дека порано го имаа ЕНМОН и лани го продадоа. Човекот шо го купи го потсреди (го исфарба сандакот итн.) и го продава сега ... и огласот еве го најдов...
 13. TurboCharger

  Камиони

  помало камионче бараат, како Волво ФЛ, Атего и сл.
 14. TurboCharger

  Совети околу мотоцикли

  Дечки ме интересира ваше мислење за мотор Аполо Орион 250ццм, имал некој искуство со вакво...или пак познава некој што имал?! Гледам има неколку огласи на пазар3, реклама5, а гледам неколку и низ Велес се возат.
 15. TurboCharger

  Какви патики носите?

  85 евра од Грција тато си ги купи, ама направивме смена, он мене Најкот ми ги даде, јас него адидас :)
 16. TurboCharger

  Какви патики носите?

  сега имам... и
 17. TurboCharger

  Камиони

  Да да точно, треба да се кренат јастуците..јас бев грешка :) SCANIA постара јастучар, или и тие шо се на федери имаат мерачи вградено??
 18. TurboCharger

  Камиони

  и и тоа се случува, сакал и он да спаси една беља..ама друга направил
 19. TurboCharger

  Каква кола имате/сакате?

  Имаме Мерцедес Е220 Класик и Опел Кадет 1,6Д а откако ќе положам како за почеток може едно БМВ 316и купе
 20. TurboCharger

  Камиони

  Јастуците служат исто како амортизерите, ги ублажуваат ударите на нерамнини, а можеш да си ги поддесуваш по висина. Пр. да ги спуштиш јастуците кај погонот за на снег, за таму да натежне камионот и да немаш мн проблеми. Друго: да ги регулираш во зависност од тоа каде си товарен, за да не излезеш...
На врв Bottom