Резултати од барањето

 1. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Колозова глумеше во серијал на МРТ (тогаш РТС). Училишна серија за ученици со серии од 15-на минути, каде се прикажуваа случки од 4-члено семејство + бабата. Ќерката беше Катерина Колозова. Еве линк, таа е со црната, малку долга коса...
 2. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Се извинив, како што е редот. Користам секојдневен јазик, жаргон.
 3. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ? Koj? 1565868307 За што би ги користеле нивните дипломи? Тоа се виртуелни науки кои се користат за „јадење гомна“ (со извинение, кога може Заев, можам и јас) и речиси неприменливи и речиси небитни за реалниот живот. Се од тие дипломи може да е релевантно и секој да е во право, а и во криво...
 4. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Не сите така доаѓаат на власт. Обично победникот составувал влада (сем првата која е посебна приказна), обично амбасадорите не давале отворени поддршки на партии, обично амбасадорите јавно не се мешале во државниве институции, со барање на оставки, итн, итн... ОК, јасно ни е и зошто, беше јасно...
 5. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  1. Го донеле Заев да го смени името. Ајде мајката. Никој нема да го менува уставот 2. Додека дишам, додека го дишам овој... Ова Зајко го велеше или друг? Ова не е лажење на гласачите и цела нација? Ако не можеш да го одржиш зборот (за вакво крупно прашање), поднеси оставка. Воопшто не е...
 6. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Замисли во дебата (ТВ, Собрание...) соговорникот да му рече „Премиере, не бидете педер (со извинение на лгбт)“
 7. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Знаеме де... поставен е, не е изгласан. 1565778614 Ова е релативизирање. Прво, ако некој не чини, не значи дека другиот не може да не чини, затоа што го критикувал првиот што не чинел. Второ, не е исто да изјави премиер или друг со висока функција или некој викач од партија. 1565778924 Имал...
 8. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Искрено, заслужува почит што остана на форумов, додека сите други кои вени сечеа за Заев да дојде на власт... ИСЧЕЗНАА. Вакво треснување од земја какво што им се случи, тешко се повторува. Има треснувања секогаш, ама со вакви големи размери... ЈОК. 1565771233 Па да.. Додека кај другите не си...
 9. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Така е, Заев мора да ја доуништи македонштината, па после.. што и да биде, нека биде. Не стана тој случајно премиер со изгубени избори, не лижеше ДУИ за бадијала кај што плукаше „победник со победник“... итн...
 10. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Уште пред да има огнено оружје 1565692781 Не мора да се мачи, го знаеме ставот. Без свое јас, иако делува самоуверено... Еднаш вика тешко на тој што ќе го промени името... а сега? Став... бетон. Како нашиот идентитет.. северџански. Цел живот лежи лебу да те јадам по комисии, кабинети... Ама тоа...
 11. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Од претседател што може да се очекува? Нема никаква ингеренција, сем по некоја конференција да одржи. Од сега можам да кажам како ќе му помине цел мандат... во главно со изјави за почитување на правото, за нашиот (Северџански) пат во НАТО (ОТАН) и ЕУ, и сл. 1565691970 Мислам дека само шведскиот...
 12. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Јас би го изменил ова: Ако сакаш држава, пакуј куферите со време
 13. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ех... мапава е извлечена од „контекст“
 14. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Еве и јас: Заев го промени името, нема потреба да си става дополнителен проблем.
 15. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Или оваа Lažeš zlato, lažeš dušo, Lažeš vještice Lažeš tvojim slatkim jezikom Kurve svetice Medeno, sve mednije Kobno k o što ni ko nikog lagao nije Postoji milion načina Da te ostavim Ali ne postoji ni jedan Da te prebolim Ja sam crni sedef za tvoje uho Ja sam ludak od marcipana dušo Ooo, biće...
 16. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Толку многу пријатели имаме со Заев, што немаме време со сите да се „испоштоваме“. И тоа не е баш практично.
 17. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Уставот се отвори со 80 гласа, а во книгите пишува дека треба 81.
 18. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Па за она што е осуден и мало дете би се смеело. Не смее да се осудуваат луѓе политички, кој и да е. А СЈО е неуставно диво месо кое треба под итно да се укине и да се поништи неговата работа, како неовластено за таа дејност (односно, законот за формирање на СЈО).
 19. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Нема одааааамна. Да фаќаме „џаде“ од ова што се нарекува Северна Македонија.
 20. Ѓ

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Костадин Капиданот: Објавата на снимката е дел од смислено сценарио кое нема да успее, Мицкоски да одговори за средбите со луѓето кои се гледаат на снимките!
На врв Bottom