Резултати од барањето

 1. Гробар Мкд

  Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

  Marko Ševo, jedan od vođa navijača "Crvene zvezde" koji je ranjen 8. maja u Kostolačkoj ulici na Voždovcu preminuo je danas u Urgentom centru gde se nalazio nakon operacije...
 2. Гробар Мкд

  Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

  http://ekipa.mk/prekinato-hrvatskoto-derbi-dinamo-z-hajduk/
 3. Гробар Мкд

  Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

  Почна питот да гризе :icon_mrgr: https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10339724_10201824743162045_5826752463607793025_n.jpg
 4. Гробар Мкд

  Barclays Premier League Season 2013 - 2014

  Може ги заменивме местата оваа година во Премиер Лигата со Ливерпул, ама на крајот тоа победничкото не им го дадовме :D Поврзаност блиска, менталитет скроз различен, што би рекле Србите "Једно Брдо - Два Универзума" :cool:
 5. Гробар Мкд

  Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

  Баш тоа сакав да го пишам и јас... Ги пратам нон стоп, стварно скоро секое коло имаат дуели... Па и интересно е тоа што државичката им е поделена на три дела, и едни со други несакаат очи да си видат, како крв се гледаат :D Фукаре Тузла, Ултрас Зрињски Мостар, Хорде Зла, Манијаци, Лешинари...
 6. Гробар Мкд

  Barclays Premier League Season 2013 - 2014

  Брат, не 100+ голови, не ССС во напад... На тимот ваш му треба победнички менталитет и ослободување од притисокот наречен Титула во Премиер лига... Клучен фактор зашо не ја земавте титулата е само тоа и ништо друго... Не се сносија со тој притисок, тоа е очигледно, во најбитните натпревари се...
 7. Гробар Мкд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  200 милки, во ова време на комерцијала и маркетинг, ти се колку за три играчи од типот на Даглас Кошта, Лукаш Моура (Мура) или Душко Тадиќ... Повеќе Глејзери, повеќе, нема љубов веќе :D Поздрав
 8. Гробар Мкд

  Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

  http://www.butasport.rs/2014/05/navijacki-trofej-pazarci-oduzeli.html
 9. Гробар Мкд

  Фан Клуб: Партизан

  2-1... -3 бода, +4 кола до крај... Вучичу педеру (натака читај под аватар) :D :D
 10. Гробар Мкд

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Се океј, уште Ван Перси да си идеше и ќе беше одличен трансфер пазарот, вака... :confused:
 11. Гробар Мкд

  Фан Клуб: Партизан

  Јебите се фудбалери, играте ко пензионери... Вака гласеше песната на Рибља Чорба за репрезентацијата на Србија, а може во овој момент да им се посвети и на нашите манекенчиња... Лоша е ситуацијата кај нас, во Петокот пред гостувањето во Пазар се степале Митровиќ и Шчеповиќ, Лола после...
 12. Гробар Мкд

  Фан Клуб: Партизан

  Со мало закаснување, победа над ФК Рад со 2-0... Илиќ капитен и Немања Којиќ стрелци на головите... (y) 6 Финалиња до Крај...
 13. Гробар Мкд

  Фан клуб: Мајами Хит!

  Победа над Милвоки со 110-87 и водство од 1-0 во серијата (y) ЛеБрон - 27 поени (9-11 FG), 10 скокови, 8 асистенции Реј Ален - 20 поени и 5 скока Двејн Вејд - 16 поени, 5 скока, 5 асистенции Крис Бош - 15 поени и 7 скока Бирдмен - 10 поени и 7 скока
 14. Гробар Мкд

  Фан клуб: Новак Ѓоковиќ

  Конечно титула и на Мастерсот во Монте Карло, каде осум години неприкосновен беше Надал... Очекувам оваа година Ноле да ја прекине доминацијата на Надал и на РГ :) Браво Шампионе... (y)
 15. Гробар Мкд

  Фан Клуб: Партизан

  7 Финалиња до Крај... Ајмо Црно-Бели Шампиони :)
 16. Гробар Мкд

  Фан клуб: Новак Ѓоковиќ

  Официјално, Ноле го потврди учеството на Монте Карло :)
 17. Гробар Мкд

  Фан Клуб: Партизан

  Не се нормални жими све, губат 7 поени за една нецела недела... :facepalm: Играчи ко Пауљевиќ, Станковиќ, Миљковиќ, не треба да играат во Телеоптик, а не за Партизан... Дали е ова некоја игра, незнам, само знам дека ќе има тепање доколку ја изгубат титулата за една полусезона, на плус 11... Нема...
 18. Гробар Мкд

  Фан Клуб: Партизан

  Ћекали га Лети, чекали га Зими, на велика врата, излази Наш Брат Кими... Правда је спора, али достижна... :)
 19. Гробар Мкд

  Фан Клуб: Партизан

  Втор нерешен резултат за три дена, овој пат 0-0 на гости во Севојно против Слобода Поинт :facepalm: Вермез почна да сере, Волков го нема цела полусезона, му играат Миљковиќ и Воја Станковиќ, се заебава, им дава ветер во грб на цигоси... Во Сабота/Недела играме на ЈНА против Воша, да се...
На врв Bottom