Резултати од барањето

 1. whiteout

  Префрлување од медицински во Штип на медицински во Скопје

  Може малку сум касно, ама прва година сум на медицина во УКИМ и има деца од Штип префрлени што се втора година, а со нас слушаат предмети од прва (Хистологија со ембриологија 2 и Етика колку што знам само вие 2). Ама мислам дека не е како што кажаа погоре дека нарочно ќе те тераат да слушаш...
 2. whiteout

  Огласи за цимер/ка

  Барам цимерка или цимерки, за да бараме стан во близина на медицински факултет. Ако има заинтересирани - 076 355 007
 3. whiteout

  Прашања и одговори

  Дали знае некој што се случува ако на апликацијата на интернет си пишал дека не прифаќаш со кофинансирање, ама после сакаш со кофинансирање, те зимаат ли во предвид или како оди тоа?
 4. whiteout

  Огласи за цимер/ка

  Барам цимерка, или цимерки за стан во Скопје, стан немам најдено, јас ќе се запишувам на фармација па да биде некаде во близина на комплексот на државна болница (таму е и фармација ако не се лажам?). Ако има кандидати нека пишат
 5. whiteout

  Матура

  Некако ми е нелогично, можам ли со две 4ки матура една со 88% друга со 74% да имам 96 поена (вкупно). Интерни предмети и успех од сите 4 години ми е максимален. Сметав на калулатор на факултети мк, и ако е точно задоволна сум, ама нели е многу да имаш 96 бода со две 4ки?
 6. whiteout

  Матура

  Сигурно се точно бројкиве?
 7. whiteout

  Матура

  Знае ли некој како да пресметам вкупно колу поени ќе имам сосе интерните предмети?
 8. whiteout

  Матура

  Очекував повеќе, матурава направи да се осеќам грдо мизерно и неправедно
 9. whiteout

  Прашања и одговори

  Уствари тоа што мораш да влечеш некој предмет додека не го положиш ти иде нешто како условен или?
 10. whiteout

  Прашања и одговори

  Мислам дека има многу математика во градежен, а јас не сум по математиката. За фармација сите викаат така :unsure: и многу ми е страв од тоа да се запишам и да запнам да не ме бива, ама сварно не сакам бла бла факултет како психологија (иако ми се свиѓа како струка), или правен или економски
 11. whiteout

  Прашања и одговори

  Планирам да се запишам фармација факултет, долго мислев и премислував и дојдов до заклучок дека е измеѓу факултет. Пошто не се осекам доволно спремна за нешто како архитектура, медицина, информатика итн. А па не сакам само онака да завршам факултет и да си седам дома како што е случај со правен...
 12. whiteout

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Сум во долга врска веќе 2 ипол години. Го сакам, ме сака... Ама знам дека врската нема иднина, има многу проблеми и милион причини да се прекине. Во текот на врската ги загубив скоро сите што ми беа блиски, пријатели другари итн. Секој пат коа прекинувам се наоѓам пак во истата ситуација по...
 13. whiteout

  Дневна доза сеир!

  Кај нас нашколо го правиш воа, и после блузата господ не ти ја пере :D
 14. whiteout

  Е, оваа куќа ми се допаѓа

  Ваа куќа! не е ништо посебно, стоеше близу до новиот мост во Велес до пред 4-5 години кога ја срушија и изградија друга. :( Кога ја спремаа за рушење поточно ги вадеа керамидите ги замолив мајсторите и влегов внатре, чуството беше неописливо. Ако некогаш имам доволно пари во животов прво што ќе...
 15. whiteout

  За неправедна ДРЖАВНА МАТУРА 2013

  Не се лажете сами себе, не се правете јаки со тоа "Учев само 2 дена пред матура". Да имавме некој добар систем на образование ќе верував, ама вака не. Друга работа проблемот со англиски беше што сите прашања со заокружување беа двосмислени. Што е тоа е, ќе чекаме резултати, ама синдромот "мене...
 16. whiteout

  Дежурна Ординација! #2

  Полип на жолчка колку е опасно? -Барав по интернет, и на англиски и секако ништо детално не најдов.
 17. whiteout

  Се прашував дали некој од форумов ги гледа Salad fingers епизодите

  Ги имам изгледано океј се клипчињата, најверојатно ќе бидам оф топик, ама више кога зборуваме за weird shit го знаете ли http://www.youtube.com/user/cyriak?feature=watch Изгледајте некојлку негови клипчиња и салад фингерс ќе ви изгледа како цртан филм за деца до 10 годишна возраст :D
 18. whiteout

  Сонови, толкување на сонови

  Се сонував себе си во невестински фустан, и не не сакам да се мажам -.-
 19. whiteout

  Какви мистерии крие Македонија?

  Дали јас сум јалнаш, ама сто години од Букурешкиот мировен договор е во 2013 не во 2014, а за обеинувањето, don't count on it
 20. whiteout

  Дијатловата експедиција

  Може ќе тропнам оти не сум доктор, ама ако телата им биле смрзнати од ладното крвните садови се стегаат, што значи нема модрици слично туку само повреда на коската. Пример ако некој е смрзнат до тој степен и да не го сети да речеме некоја мечка дека е човек ќе го згази бам отидоа ребрата или...
На врв Bottom