Резултати од барањето

 1. RED PASSION

  Неколку дена во Грција

  Не знам кај да прашам за превоз до Солун, затоа тука ке пишам. Има ли некој неделава што планира да иде во Солун, ние сме двајца, би сакале да делиме такси превоз со некого, па ако случајно има нека пише:) Патем, дали знаете како најефтино да стигнеме до Солун. Бусот од Скопје трга дури во 6...
 2. RED PASSION

  Сонови, толкување на сонови

  Дечко ми чува едно маченце, има неколку месеци. Денес го сонуваше како е кај него во влезот на зградата, го турнал со ногата зашто било немирно, тоа паднало и после видел на скалата испаднат заб од мачето. Не верувам во соништа, ама сега ме интересира што би можело да значи тоа (мачка и паднат...
 3. RED PASSION

  Пракса за мрежен администратор

  Bullshit! Koja e razlikata ako vezbas so simuliranje ili emuliranje? Mozda Packet Tracer-ot ima odredeni minimalni bug-ovi, ama ne mozes da kazes deka e sranje za vezbanje... Ne e ni tolku bitno na sto ja vezbas konfiguracijata, istite komandi se i istite podesuvanja. Treba da gi naucis...
 4. RED PASSION

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Сакам да земам Mercedes A170 на старо, некое мислење да ми кажете колку се добри...?
 5. RED PASSION

  Заби и сѐ во врска со забите

  Ај луѓе да ве прашам околу анестезииве. Ме интересира колку стварно се штетни и како делуваат? Ме извадија од памет дека после голема употреба, можело да се стане алергичен на анестезијата, па да не делува кога ќе треба за вадење на заб или некоја операција. Колку е веројатно да се случи ова...
 6. RED PASSION

  Контактни леќи

  Јас носам леќи веќе една година, која е потребата да се простиш од долги нокти? Нема со ноките да ги фаќаш леќите па да се оштетат:confused:...
 7. RED PASSION

  Евтини авионски карти

  Која е најдобра варијанта за со авион накај Полска, поточно до Познан? Во период од 15 јуни негде...
 8. RED PASSION

  Прозни искри

  Илузија... Што е илузија? Само соништа на наивните. Искрена верба на верниците. Последна ронка надеж на вечните оптимисти. Сите три сплотени во една човечка душа создаваат убиствена комбинација која резултира со - утопија. Да, утопија. Еден совршен свет на перфектно склопени замисли. Свет...
 9. RED PASSION

  Колку е битна висината?

  Префриганиот! не зборев за мене;)
 10. RED PASSION

  Зошто атеистите немаат одговор на следниве прашања.

  Едно прашање до атеистите. Се сметате себе си за попаметни и на повисоко интелектуално ниво од верниците. Па зар таа ваша филозофија дека постои само она што го гледате на овој свет, не ве ли ограничува повеќе од еден верник, кој верува дека покрај видливиов свет постои уште нешто, повозвишено...
 11. RED PASSION

  Цртање

  Цртам апстракции, најчесто со пенкало (ретко ми се наоѓа ротограф:)). Чудното е како порано бев насочена стриктно кон реализмот, ништо друго не признавав за уметност, а камо ли апстракциите. Никогаш не сум ги ценела дека може да вредат. Ама нештата се сменија. Многу досадни и празни моменти на...
 12. RED PASSION

  Колку е битна висината?

  Вчера бев 190, денес не знам што ми стана:ROFLMAO:
 13. RED PASSION

  Како го гледате светот ?

  Буквалиста....(n)
 14. RED PASSION

  Дали многу често се разочарувате?

  Слабо некако си го анализирала Скот Пек... "...Зар не е прекрасно да сакате да го ослободите својот комшија од маките или да му помогнете да види светлост. Всушност, сите вакви обиди да преобратите или излечите не се ниту наивни, ниту неефективни, туку прилично егоцентрични и себични. Ме боли...
 15. RED PASSION

  Драга Кајгана

  Откако ќе помине периодот на самопотценување, следи согледувањето на бедата во другите души околу нас. Се поставува прашањето, кој е достојниот безгрешник кој ќе го фрли каменот на Марија Магдалена? Зар се нашол тогаш, па да се најде сега? Сите наоколу донесуваат судови за други, а забораваат...
 16. RED PASSION

  Дали студентите можат легално да бидат вработени?

  Од каде тоа дека ако работиш автоматски ќе те префрлат во приватна квота? Нема некоја логика...
 17. RED PASSION

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Дипломата. Како ке гласи дипломата што ќе ја добијат ако се на феит, а како ако се на финки, тоа им е пресудно.
 18. RED PASSION

  Факултет за Електротехника и информациски технологии

  Прашањето е, кој ќе дојде на местото на Богданова?
 19. RED PASSION

  Што кога имаш се, а сепак нешто недостасува?

  Човекот е вечно незадоволно суштество. Тоа треба да го прифатиме како наша особина и да не жалиме што е така, бидејќи токму тоа незадоволство не тера да си поставуваме нови цели и да се трудиме да ги достигнеме..... Задоволство, срека... Сите сметаме дека кога ке ја достигнеме најбитната цел...
 20. RED PASSION

  Дали луѓето се ценат според она што се или според она што го прават?

  Се она што го правиме не оформува како личности со одреден карактер. Идеологиите се битни, но делата се оние кои се памтат. Тоа сме ние. Во основа на темата имаш едно исто нешто, нема или-или!
На врв Bottom