Резултати од барањето

 1. Вондерфул

  Општи дискусии за ТВ серии

  Ооодлична е Wayward, во секој аспект. Најдобриот коментар - тотално е анти-Лост. Speechless сум, не можам ни да ја пофалам доволно.
 2. Вондерфул

  Општи дискусии за ТВ серии

  Дојдов за ова да најдам. Ја почнав вечерва и морав да ги изгледам трите епизоди. Мноогу ветувачки почеток, добра глума, одлична атмосфера, обвиткана е серијава со мистерија и тензија. Само шо сакав да отворам и тема иииии тогаш дојдоја последните 5 секунди од третата епизода и болка ме стегна...
 3. Вондерфул

  Friends

  Мене всушност ми се бендисва преводот на Телма, јас тие шо ги имам гледано ич не се буквално преведвани туку се имат глупирано и користено македонски фрази и некако смешно го прат :icon_lol: Point :icon_lol:
 4. Вондерфул

  Friends

  Прв пат после толку години се осмелив да ја пуштам последната епизода целосно да ја изгледам....bad bad decision...
 5. Вондерфул

  INmusic festival, Zagreb 22-24.06.2015

  Директен воз од Скопје до Загреб? Не би си ја испробвала среќата со воз од Скопје XD А цената на директниот автобус е исто толку. Единствено маалку поефтина варијанта би било со автобус до Белград и после воз до Загреб.
 6. Вондерфул

  INmusic festival, Zagreb 22-24.06.2015

  Има всушност организиран превоз со автобуси ама скрос бесцелен е, 120 евра е повратна карта, а обична од Скопје е помалку од 100.
 7. Вондерфул

  The Walking Dead

  Ако е пак иста scam како Терминус и се останато претходно, аман више! А и Рик аман со приказните и говорите кои треба да звучат длабоко, а се еден кул глупости без поента.
 8. Вондерфул

  Каде да наjдам? [Food Edition]

  Вафли има во сите Вера во кои имам влезено. Мислам дека околу бисквитестите работи се обично. Само не се вакви туку коцкасти. Истите ги има и во Тинекс (барем поголемите) дури и во Кам. А во Веро има и интегрални на рафојте за здрава храна.
 9. Вондерфул

  American Horror Story

  Вторава сезона е....многу болна. Има добри елементи на неизвесност и морничавост ама напорна ми е за гледање. Првата поќе ме возбудваше.
 10. Вондерфул

  The Walking Dead

  Шо ви е бе на сите со црнецо? Шо е до мене исто ко да го немаше и до сега. Ништо забележително не видов од него ниту некој карактер посебен пројавуваше.
 11. Вондерфул

  The Walking Dead

  Никогаш се немам оболено толку по серија. Ми се чини вчера дека ја почнав и сеа последната ја догледав. Изгледа сум премногу нуб за вакви серии, никогаш не сум гледала зомби/вампири/шобило па зато толку ми е прејака ама ми е ПРЕЈАКА. Иако е истото на секое, се бркат 15 минути на крајо леле леле...
 12. Вондерфул

  Бела ноќ - 17.09.2011

  http://www.belanok.mk/
 13. Вондерфул

  ПМФ

  Колку шо гледам сега ги средија листите. И наместо информатичарите, од ова година туристите ќе го окупират факултетот :D
 14. Вондерфул

  Класици и култни филмови кои не ви се допаѓаат

  Знам, ама се осеќав ко да траеше мноогу поќе .
 15. Вондерфул

  Класици и култни филмови кои не ви се допаѓаат

  Eyes wide shut. Најболните 5 сати од мојот живот.
 16. Вондерфул

  ПМФ

  Општа информација за сите на кој и да е смер на кој сакате да се запишите со какви поени и да сте - да, ќе ве примат :D
 17. Вондерфул

  Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

  Да нема карти за воз? Си се возела некогаш во нашиве возој?
 18. Вондерфул

  Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

  А па ако пуштеле до Битола некој плус сигурно ептен таман ќе беше, Прилеп - Битола 21.00 часот. Шо ќе му е на Скопјани во 1 воз ко си имат во 3 и по 5 крајно попрактични шо му се. Кои бесцелни возој ги пуштија за Скопје еј.....
 19. Вондерфул

  ПМФ

  http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/studentka-i-asistentka-seksualno-napadnati-kaj-pmf Некако искрено конкретно ова не ми звучи нешто посебно сериозно, а и плус во 10 сато сабајле не знам колку мислеле дека ќе постигнат тие. Ко демек, еј лесно се напаѓа на ПМФ ај ќе пробаме и ние....
 20. Вондерфул

  Македонски Железници

  Барем да ги донесеа новите вагони па после да поскапеа. Тешко дека ќе си ги задржат сите патници, кога до сега во однос на автобусите цените беа дупло помали, а сега се со исти цени а автобусите имаат далеку подобри услови. Наздравје нека ни е на студентите, каде не добиваме никакви бенефици, па...
На врв Bottom