Резултати од барањето

 1. kojoti

  Работа во Авганистан

  електричар немој да аплицираш треба да имаш Американски сертификат нема никогаш да те примат IT може.
 2. kojoti

  Xperia X10 Mini Pro

  знае ли некој како да се замени firmware?
 3. kojoti

  Работа во Авганистан

  Fluor за да аплицираш за флуор треба да имас добро резиме и да аплицираш на нивниот сајт. Резимето треба да биде направено на нивен начин значи на врв твоите лични податоци име, презиме, број на телефон, емаил адреса. Summary page направи го добро зошто тука прво гледаат зошто баш ти ке...
 4. kojoti

  16 македонски камиони уништени од грчки демонстранти

  6 македонски камиони кои транзитирале низ Грција се уништени од страна на грчките превозници на цистерни кои протестираат на неколку автопатишта во близина на Атина. Штетата која им е нанесена на македонските транспортери е огромна. Станува збор...
 5. kojoti

  Лазар Поптрајков - македонскиот Хомер

  Кажи си дека си ја научил уште пред да проодиш, немој да си скромен.:icon_lol:
 6. kojoti

  Меѓународно движење против промена на името

  The Macedonian dilemma: to change the name or not to change The Macedonian state like any in the world has its dilemmas. Should this democratic state change its name and, thanks to a "European dictate" enter the European Union, or not accept this dictate and remain outside the Union? Game of...
 7. kojoti

  Македонците во Бугарија постојат по сите пописи од 1944 г.

  Татарче мало чек јас малку да те карам Па ако са ги карали што не ги натерале сите туку само некои од нив?
 8. kojoti

  Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

  ке може ли ако ја има некој ЛАГА И ИЗМАМА од Венко да ја прати на е-mail kojoti2001@yahoo.com многу ми ја треба PLS за печалбарите у Ирак Благодарам однапред
 9. kojoti

  Предлог од јужните цигани

  Некои од нашите се сложуваат на овој предлог и бараат да се достави до јавните медиуми во Република Македонија Јас сум против
 10. kojoti

  Предлог од јужните цигани

  Оваа се врти на еден од форумите задниве неколку дена 1) Greece recognizes FYROM with the constitutional name Republic of Makedonija and removes any reservations for Makedonija's accession to EU, NATO etc. Greece affirms and respects Makedonija's territorial integrity. 2) The Makedonci are...
 11. kojoti

  Етиопска Азбука

  Денеска седејко во канцеларија фатив муабет со администраторка околу азбука(инаку таа е од Етиопија). И ја напишав нашата азбука и почнав да ги читам буквите на што таа се насмеа и рече чекај да ти ја покажам нашата.Почна да ги чита буквите и ме запрепасти 95% ако не и сите се изговараат како...
 12. kojoti

  Васил Глигоров во лудница, ДЕНЕС ќе го посетуваат (?!) грчки активисти!

  Му дале на Васко интернет терапија у Бардовци па напишал текст.:pos2:
 13. kojoti

  Граѓански манифест за Европска Македонија

  Ги читам во задно време постовите на Кајгана и не можам да се начудам како луѓето несвесно сакаат да си го продадат идентитетот(некои свесно го работат за пари од нашите сакани соседи друго објанување за нивните гледишта нема). Прошарав малку по блоговите на таканаречените СОРОСОИДИ и прочитав...
 14. kojoti

  Вашиот хит на денот

  Kings of Leon - Slow Night
 15. kojoti

  Вашиот хит на денот

  Sixx AM - Life is Beautiful
 16. kojoti

  Вашиот хит на денот

  Black Tide - Shout
 17. kojoti

  Офанзива на грчки блогери(спамери)!

  A DECREE TO THE UN DELEGATIONS 1. We demand that the citizens of FYROM will be free to declare their greek origin in the censuses. 2. We demand that the citizens of FYROM, who were obliged by extreme regimes to change their surname into slavic one, to be permitted without any limitations to...
 18. kojoti

  Приведени новинарски екипи во Северна Грција

  Без многу квицкање по форумот туку праќај по ТВ и новински агенции низ светот. Поздрав од Ирак
 19. kojoti

  Побарувања на мп3

  можњ ли некој да ми ги прати на маил новите 2 песни од Тоше Hardest thing i my little one kojoti2001@yahoo.com ги бараат моиве во ирак а овде не можеме да кидаме има филтер на сервер забрана за MP3 extension благодарам
 20. kojoti

  Доказ дека Христијанското Нацеление донесено од Турција се Турци

  In deciding who was a Greek and who was a Turk, the criterion used was religious: a Turkish-speaking Orthodox Christian who knew no Greek was thus a Greek, and expelled to Greece; while a Greek-speaking Muslim who knew no Turkish was Turkish, and expelled to Turkey. Even when those expelled...
На врв Bottom