Резултати од барањето

 1. Амебиасис

  Антиматерија

  Аман бре! Додека ги читав постовите на Хјуман и Буцо нервите ми ги искинаа.. Буцо, Хјуман не е конфузен.. Ти си тој конфузниот..:pos2:
 2. Амебиасис

  Причина за живеење...

  Ха, лажни пријатели доаѓаат и си одат, ќе те употребат и како искористено марамче те фрлаат и те газат... Лицемери луѓе идат у животов ама пак си одат.. Можда личноста за која би дал се ме заебала, но и после се јас сум тука продолжувам да живеам и да се смеам со оние кои ми значат во животов...
 3. Амебиасис

  Сиoнски Приорат

  И претходно кажа биле сиромашните христови витези.. А потоа: Благодарение на богатството со кое расолагале, почнале да извршуваат улога слична на онаа каква што денес извршуваат банките. Богатството за кое зборуваш е богатство кое им го доделил папата одненадеш... Но зошто? :uvo:
 4. Амебиасис

  Сиoнски Приорат

  Ако приказната за М.Магдалена е измислица на тој твој Пјер Плантар како го објаснуваш ненадејното збогатување на сиромашните витези Темплари, кои наводно се оние кои ја дознале тајната за М.Магдалена и ја уценуваат црквата? :nesum:
 5. Амебиасис

  Потпис...

  9/10:smir:
 6. Амебиасис

  Што читате во моментов? (со краток коментар)

  Ангели и демони-Ден Браун.Се утепав барајќи ја книгава и конечно ја најдов :vozbud: се надевам дека книгава вреди да се прочита.. :salut:
 7. Амебиасис

  Антиматерија

  Го користел лорандитот не антиматеријата..:nesum: Благодарам за надополнувањето :smir:
 8. Амебиасис

  Антиматерија

  хахахаха за што ја користел!? За ИСПАРУВАЊЕ на Персијците!? :tapp::tapp:
 9. Амебиасис

  Антиматерија

  Како прво НЕ Е МОЖНО антиматеријата да биде создадена од алхемичарите бидејќи за нејзино создавање се потребни строго лабораториски услови вклучувајќи и суфистицирана технологија. Антиматеријата во никој случај не може да биде причината неоткривањето на гробницата на Тутанкамон бидејќи таа не...
 10. Амебиасис

  Светиот Грал

  А јас сега малку може!? Зошто Марија Магдалена инаку е наречена проститутка од страна на црквата.. Зошто црквата ја плука? Заминала за Франција велат.. но зошто? Најверојатно е протерана.. така? Еве јас како ги разбирам работите (според она што го имам прочитано): Петар бил љубоморен на...
 11. Амебиасис

  Книги кои НЕ би ги препорачале

  Ха, бил геј или не, сакал мажи или жени.. сега тоа ми изгледа сосема неважно.. Тој е човек кој ја љуби слободата и се бори за обесправените.. Затоа заминал во Грција да се бори пошто во Англија бил плукан, исмејуван, навредуван... Не мислите ли дека и тоа може да влијае на неговиот стил на...
 12. Амебиасис

  Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

  Сакам да формирам бенд.. :) Еј луѓе сакам да формирам бенд амаа ми требаат басист и тапанар.. ако има некои такви нека ме известат.. :) [од струмица да се]
На врв Bottom