Резултати од барањето

 1. favorito

  Фан Клуб: Пелистер

  Да се секиравте толку за нас ко за другите немаше да сме тука кај шо сме. Има многу позадински муабети шо грото не ги знајте, не судете прeд да знајте се. А не знајте. Подобро е дворо наш да си гледаме, вервајте. Копате црвче да најдите ќе излези анаконда. Не вервам дека во Прилеп, Тетово...
 2. favorito

  Фан клуб: РК Пелистер

  По милионити пат, ете уште еднаш. Состојба на клубовите пред платформата. РК Пелистер-100% сопственик општина Битола. 6/7 на табела(без изборено место во сеха) РК Еурофарм Работник-100% сопственик Еурофарм. 2 на табела(по неколкугодишено неуспешно атакување на 2-рото место кое носи во сеха...
 3. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  Да беше финале, ќе бевме само споен коп со обичните навивачи и можеби 50тина плус од кај нас максимум. Денес помеѓу нас и фановите имаше цел блок празен, да беше меч против вардар, ради претпоставувам поголемата посета, битолчани ќе бевме заедно. Ко ќе видиш, бројката 500/600 е таа
 4. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  250 Чкембари и 200/300 Битолчани, океј, нека е мизерија.
 5. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  @Saber Rider 1. Уште на репрезентација фали да нападните некој. 2. Сакаш име презиме и слики од вашите "помлади" шо се встаница? 3.Да бевме педери, да вадевме претрпен страв, да се гребевме да пријавевме повреди,сега требаше да јадат 30 дена притвор, ама не сме ;) 4. Кавадарци НИКОЈ не беше...
 6. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  коалиција, кај да бидат. Битола на 100 метра не смејме да се доближиме овие корзо цела утакмица. Парталковци Во Битола ниедна група не смеј веќе да е добредојдена, под ниеден кодекс
 7. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  Метропола биле, мизери едни, излезете од камено доба прво после зборајте за навивачка култура. Срце ЛЕШНИК
 8. favorito

  Фан клуб - РК Вардар

  Убо дете ова Кирче :kuracc:
 9. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  Ај ќе ти текни можи некој пат за шо замараме за турнирот У Струга
 10. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  Лани Охрид имаше 500 битолчани, ама не веливме дека бевме ние(Чкембари). Поставив прашање за групата. Велите навивате на битни натпревари, а не е така. Ми цитираш мислење каде сум поставил 5 прашања а не одговори ниедно. Навивате против Пелистер во натпревар битка за титула, титулата ја...
 11. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  Не сакав да ја вртам темата на тоа комити дали се или не се појавиле некаде, дали требало или не. Ајде од тоа што сега на памет ми доаѓа. 1.Каде бевте лани за финалето од купот на Македонија во Охрид?? Не ми велете бевме Гевгелија на фудбал, да не ви ја вадам сликата колку бевте во Гевгелија. 2...
 12. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  На кој досега полуфинален дуел сме гостувале освен во Куманово во овие 31 година куп на РМ???? Вчера во 19и30 не знаевме кој тим ќе се појави а не гостување да прајме, заборајвте дека пред 24часа уште се бомбардираа со соопштенија?? И да беше се по редослед, за нас оваа утакмица беше ЧИСТА...
 13. favorito

  Фан клуб - РК Вардар

  Никаде, ама БАШ никаде Пелистер не го посочи Вардар ко виновник за ситуацијата. Во последното соопштение Пелистер то и го нагласи. Спортот како шо велиш ти т.е. купот во своите 31 година постоење ваков пресееан не напраил!! На неправдата не смеј да се ќути! Вашио "мангупски" потег е провиден и е...
 14. favorito

  Фан клуб - РК Вардар

  1. Пелистер напрај преседан со термините? 2. Пелистер побара ден плус за себе а ден помалку за противникот? 3. Пелистер не смееше да реагира на неправедноста од страна нс рфм? 4. Каде Пелистер воопшто погреши во овој случај?
 15. favorito

  Фан клуб: РК Пелистер

  Кој скопски морони се бе....некој спомна не насанкале, како не насанкале??? Кој тоа од почеток ги крши правилата? Пелистер или рфм?? Кој е оштетена страна, Пелистер или рфм?? Не требаше клубот да реагира?? И демек денес шо, ај не плачете еве ви лижалче?? Пелистер не бараше пресадан, ни за себе...
 16. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  Имаме една изрека за битолските политичари, "кој плетвар го поминал, заборава од кај дошол". Така да, од тие 20.000+ шо ги викаш битолчани шо живеат во Скопје, ако успејме некогаш 20 да донесеме на некоја утакмица, сме на коњ. Научна фантастика е тоа шо го велиш. П.с. Најекспонираниот комита и...
 17. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  @Kire Ultras Не ме сфати и ти мене изгледа. Реплицирањето ми беше дека, ние(Чкембари, Битолчани) можиме да одиме Охрид, Прилеп, Кавадарци, Струмица па и останатите градови и навивачи и обични фанови безгрижно. НО, Скопје за нас е друга приказна. Потполно истото важи и за вас(Комити, Скопјани)...
 18. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  Дај боже да се игра во Битола купот некогаш и да играме финале против вас, па ќе видиме колку скопјани обични навивачи би дошле. Ние дефакто сме гости во недела против кој и да играме, се разбира доколку се пласираме во финалето. Скопје во било која сала е домашен терен на Вардар па и на Алкалоид.
 19. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  https://m.youtube.com/watch?v=2YI-6F6ljLI&feature=youtu.be
 20. favorito

  ТИФОМАНИЈА!

  Не дека е многу битно, ама, како бе бате 700 души? Младост бери 3000 вчера двата средишни беа исполнети. Еве слика од двете трибини од вчера
На врв Bottom