Резултати од барањето

 1. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дечки кога закажувате термин за подигање указ кога ви стига емаил? Јас закажав вчера за 6ти, но уште немам добиено емаил за потврда на терминот.
 2. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Указ и кај мене денес.
 3. J

  Правна помош и совети

  Здраво. По оставинска постапка наследувам идеален дел од двор и куќа. Двакца наследници сме, значи по половина. Е сега, јас не живеам во наследената куќа туку во друга куќа која е во истиот двор, но користиме помалку од половината од дворот и сме разделени со бетонски ѕид. Бидејќи имам многу...
 4. J

  Правна помош и совети

  Здраво. Имам проблем со комшиите кои исто ми се и роднини. Со нарушени односи сме веќе долги години, но имам големи проблеми. На страната од куќата ми садат цвеќиња веќе долги години и никако не ги тргнуваат, со цревото целиот ѕид го прскаат со вода и ред други работи. Не знам дали смеам да...
 5. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво. Ми трева помош. Јас сум од Струмица и следната недела ми треба превоз до Софија, но никако не можам да најдам. Дали некој знае некој превозник или ако патува сака да се организираме. Благодарам многу
 6. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Денес промена на положително. Интервју 10.04.2019та.
 7. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Може да се поднесе молба и да се избрише дело кое е веќе завршено и старо. Добро би било тоа да се стори за во иднина ако затреба што било.
 8. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Денес промена во финална. Интервју 10.04.2019, може да ме промените на списокот
 9. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Не знам искрено. Јас сум од Струмица и директно од клубот ги вадев. Ако сакаш можам да ти дадам број од Лазар.
 10. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Потврдата се вади од клубот кој се наоѓа на старата чаршија. Ако вадиш прв пат мислам дека беше 1800 денари, а ако веќе имаш еднаш само 600 денари се плаќа. Веднаш се издава, нема да чекаш.
 11. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Во Струмица не ми прават проблем само што не го пуштаат од Скопје. Ако веќе следната недела одам до Скопје ќе одам со полномошно
 12. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Pa jas veke 10ina dena cekam ovde i ne go prakaat. Zatoa planirav da odam vo Skopje. Ne znam zosto bas za eden list hartija tolku ofolgovlekuvaat.
 13. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Благодарам многу. Инаку, женски род сум.
 14. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Благодарам. Прашувам бидејќи некаде прочитав дека било преместено. Инаку дедо ми е од Струмица, починат е во болница во Скопје. Овде во Струмица го чекам веќе повеќе од недела но уште ништо, а се ближат до мојата дата на интервју па не сакам да доцнам со документи и сакам да го земам од Скопје.
 15. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ве молам кој е од Скопје ако може да ми каже каде се наоѓа управата за водење матични книги. Ми треба извод од дедо ми кој е починат во Скопје, а не ги праќаат во други градови. Благодарам
 16. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите. Неделава се слушнав со посредникот да ми провери дали ми се однесени дополнителните документи и денес ми кажа дека ме ми биле поднесени. Дали некој има искуство со ова, колкави се шансите да ме одбијат? Уште сум на задолжителна со интервју на 10.04.2019. Поздрав
 17. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  I mene toa me interesira. Nikoj ne se javil veke podolg period, a jas sum na 10.04.2019 na intervju
 18. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Вака, процедурата ја почнав април 2017та преку вујко со бугарски пасош. После година и неколку месеци никакви вести, ми се јави посредникот за дополнителни документи. Кон крајот на октомври однесов изводи од прадедо и уверение од бугарски клуб од Струмица. Интервјуто ми го закажаа на...
 19. J

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите. Јас сум нов член на форумот. Би сакала да ме ставите на списокот само не знам дали треба да го пишам бројот на молба или број на преписка. Поздрав
На врв Bottom