Резултати од барањето

 1. Fitonija

  Секакви рецепти

  Рецепти за коктели се важат?
 2. Fitonija

  iOS 5

  Не знам за вас, ама iOS 5кава многу добро ми дојде :cool:
 3. Fitonija

  Хит на денот

 4. Fitonija

  Што е тоа што ве тера наутро да станете од кревет?

  Кучето на комшијата.
 5. Fitonija

  Ви се случила некоја натприродна работа?

  Ти се молам биди внимателна. Јасно наведов дека проклетството ме прогонува исклучиво кога излегувам.... :cautious:
 6. Fitonija

  Ви се случила некоја натприродна работа?

  Кога излегувам...... строго после полноќ, ништо не памтам! :oops: Дупка. Темница. Аш. Решение, рака на срце, не сум ни побарала. Ама викаат дека изгледам ко да не ми ни треба. (y) Им верувам. :sneaky:
 7. Fitonija

  Wimbledon, 13.06 - 03.07.2011

  То бе Ноле, сви те воле!!
 8. Fitonija

  Хит на денот

 9. Fitonija

  Скопје 2014 (Генерална дискусија)

  Толку луѓе испокачија, а никако да симнат некој „од горе“.:cenzura:
 10. Fitonija

  Сликата која социјалните мрежи ја создаваат за поединецот.

  Создава една сиромашна слика за поединецот која, според мене, многу повеќе категоризира отколку што индивидуализира.... Впрочем, покажува приближно за каков профил на човек станува збор... Но, се додека на неа не бидат прикажани сите полиња кои ги претставуваат индивидуалните поединести и...
 11. Fitonija

  Драга Кајгана

  Драга, денеска нешто не ми се сите споменици на број!
 12. Fitonija

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Не знам за вас, но јас у мое време поминав од прва. Е сега било друго. Неколкумина од пријателите кои полагаа неодамна ме информираат дека и покрај тоа што не погрешиле (барем според нив) на возачките испити, комисијата намерно ги бутка за да штанца пари од полагање. Ме интересира колку вистина...
 13. Fitonija

  Пазарете се тука!

  Me interesira dali postoi moznost za dekodiranje na iphone 4 kupen od USA? Ako ima nekoj informacija, odnapred mu se zablagodaruvam :pipi:
 14. Fitonija

  Пазарете се тука!

  Nokia X3 неотпакувана, под гаранција од 1 год. FULL опремена- слушалици, USB, пунач. Цена- 5.500 ден.
 15. Fitonija

  Пазарете се тука!

  Да додадам: FULL опремена- со оригинал слушалици, пунач, USB кабел.
 16. Fitonija

  Промени на сметање на времето (следно летно сметање 30.10)

  Во недела на 31 октомври треба да ги поместите стрелките на часовниците еден час наназад-почнува зимското сметање на времето. Со тоа зимските денови ќе почнуваат порано, но како да ќе се скратат, бидејќи 17 часот попладне кога почнува да се смрачува, со зимското сметање станува 16 часот...
 17. Fitonija

  Жени со машки презимиња

  Колку што сум јас, прилично добро, информирана, овој закон бидува на сила во Хрватска, не кај нас. „Употребата на машката форма на презимето за лица од женски пол се должи на еден вид помодарство и подражавање презименски модел кој не е ниту во духот ниту во традицијата на македонскиот...
 18. Fitonija

  Жени со машки презимиња

  Како традиционално женско елече во машка униформа, Македонките се почесто ги „облекуваат“ своите презимиња во машки род. Овие бар кодови на машки производи се особено атрактивни за женската популација од Македонската сцена. Госпоѓа Стојменов, Тасев, Тренковски, Христов, Велков, Јанев...
 19. Fitonija

  Скопје во иднина

  Најважно од се, Скопје до 2014 ќе наликува на метропола. А јас уште ќе си чекам да ми дојде редот за да извадам нова лична карта. Можеби до тогаш и пасошот ќе си го земам, па ќе прошетам некаде. А ако не, ќе претрчам до плоштад да сркнам едно турско кафенце со европски шмек. :kafe:
 20. Fitonija

  21.12.2012 (read only)

  Пророците претскажуваат, астрономите предупредуваат, скептиците стравуваат, режисерите режираат, а обичните смртници пет пари не даваат. Низа од филмски сценарија, од нуклеарна војна, па се до сончева експлозија. Милиони залудно потрошени на документарци, несомнено интересни за гледање, но без...
На врв Bottom